Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban alkotmányellenes a...

Valóban alkotmányellenes a vasárnapi népszavazás? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Az alkotmányunk szerint tilos népszavazást kiírni "a hatályos nemzetközi szerződésekből eredő kötelezettségek"-el kapcsolatban. Most akkor mi a helyzet? Én értelmezem félre vagy valóban nem szabadna EU-s döntéssel kapcsolatban népszavazást kiírni? Vagy amíg még nem érvényes hivatalosan a kvótarendszer addig még lehet kiírni róla népszavazást?

Mindkét fél véleményét szívesen 'meghallgatom'.

Köszönöm előre is!



2016. szept. 30. 00:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hááát ja, jó kis kérdés ez:D

A népszavazás így vagy alkotmány, azaz alaptörvényellenes, vagy pediglen beismerhetően nem arról szól, amiről mondják. Elvileg a kvótadolog nincs hatályban, tehát a semmiről szavazunk, vagyis nem ütközik törvénybe. Világos.

2016. szept. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%
Nem alkotmányellenes, mert a Fidesz a 2/3-ával módosította, ha meg nem, majd módosítja. :XD.
2016. szept. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha alkotmányellenes lenne nem engedélyezte volna a választási iroda.
2016. szept. 30. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

XI. században még nem voltam szavazni. 35 vagyok és nem is fogok sosem szavazni. Nincs semmi jelentősége a kérdésnek,csak akkor, ha téged foglalkoztat. Azaz magadnak generál ezzel problémát, aki ezen rágódik.


Nem ér ennyit az idegrendszeri betegségek kialakulása, hogy ilyennel bosszantsam magam. Sokkal nagyobb gondok vannak, amikkel naponta foglalkozom, hogy jobb legyen a világ. A politika ezt csak hátráltatni tudja.

2016. szept. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Andizsuzsi ***** válasza:
9%

"Ha alkotmányellenes lenne nem engedélyezte volna a választási iroda."


Ez a nap vicce.

2016. szept. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Alkotmányellenes itt sok minden más is ezen túl, de az orbáni alkotmánybíróságnak minden alkotmányos a Fidesz háza tájáról. Azoknak a vén fószeroknak nem igen van tükör a házába, nem hiszem hogy bele tudnak nézni.
2016. szept. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
szerintem te nem olvastad el miről szavazunk...
2016. szept. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

„Akarja-e, hogy az Európai Unió

az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is

előírhassa nem magyar állampolgárok

Magyarországra történő kötelező betelepítését?”


tehát amennyiben a nemek lesznek többségben, akkor az unió élhet a jogával a betelepítést illetően, azt a nemzetközi jogra hivatkozva az országgyűlés hozzájárulása nélkül, KÉNYSZER betelepítésként fogja megtenni


#demokrácia :)

2016. szept. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mit értünk a kötelező betelepítési kvóta alatt. Az Európai Unió Tanácsa tavaly döntött 130000 menedékkérő szétosztásáról, ez alapján Magyarországnak 2000 migránst kellene átvenni Görögországtól és Olaszországtól. Ennek a szétosztási mechanizmus állandóvá tételére dolgozott ki a Bizottság egy javaslatot, mely szerint az EU-ba érkező menedékkérőket szétosztják az EU tagállamai között (kivéve az opt-outtal rendelkező Egyesült Királyság, Írország, Dánia) a kvótákban meghatározott arányok szerint (Magyarországnak a menedékkérők 1,79%-át kellene ez alapján elhelyezni). A Tanács döntése a jogászok többsége szerint levezethető a lisszaboni szerződésből, mely tekinthető egy nemzetközi szerződésnek, így nem lehet róla népszavazást tartani. A kormány nem mindig következetes, de általában azt mondják, hogy a népszavazás nem is erről szól, hanem a Bizottság tervezetéről. Mivel ez csak egy tervezet, nincs róla szerződés, így nyugodtan véleményt nyilváníthatnak róla a magyarok egy népszavazáson. Ugyanakkor a népszavazás témája egyre kevésbé aktuális, mivel az EU tagállamok többsége már elutasítja ezt a javaslatot, az európai nagyhatalmak közül is már csak Németország és Olaszország támogatja, így a nagymértékű elutasítottság miatt a Bizottságon belül is már háttérbe szorult.
2016. szept. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

egyébként érdekes, hogy a dublini szerződés egyébként engedi, hogy a magyarországon regisztrált migrit svédországban nyilvánítsák menekültté, ennek ellenére mindent megtesznek a skandináv országban, hogy országonként ~1000 ember visszataláljon magyarországra


vajon miért?

2016. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!