Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2008-ban miért nem volt...

2008-ban miért nem volt alkotmányellenes a Fidesz népszavazási kezdeményezése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Úgy tudom, hogy költségvetési tételekről nem lehet népszavazást kezdeményezni. Akkor miért nem volt alkotmányellenes a 2008-as népszavazás, amiben három költségvetési tétel (vizitdíj, kórházi napidíj, tandíj) eltörléséről volt szavazás? Vagy ezek nem voltak belekalkulálva a költségvetésbe?

2012. márc. 22. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Mert a régi Alkotmány szerint lehetett ilyen kérdésben is népszavazást tartatni. Csak az új Tákolmány szerint nem lehet.
2012. márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
A régi szerint sem lett volna szabad. A válasz a kérdésre a politikai érdek.
2012. márc. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Egy demokráciában mindenről a nép dönt. Ha egyetlen ilyen tételt is alkotmányellenessé tesznek akkor az már diktatúra és azt a kormányt ki kell ebrudalni rövid úton.
2012. ápr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
És az nem alkotmányellenes,hogy lényegében átírták az alkotmányt?
2012. ápr. 11. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Egy dolog az Alkotmány és a törvények, és más dolog azok betartása.

Továbbá gyakori helyzet, hogy az élet bonyolult kérdéseire nem pontosan ad választ egy törvény.

Ezek alapján ki lehetett mondani, hogy az említett tételek nem (betű szerinti) részei a költségvetésnek, ergo mehet. Ki lehetett volna az ellenkezőjét mondani, de ahhoz részben tisztesség, részben gerinc kellett volna. Nos, ezek hiányoztak.

Hatalom, hozzáértés és cinizmus birtokában bármit el lehet intézni, az írott törvénynek nincs jelentősége. Ha butasággal és rendkívüli hataloméhséggel is párosul, még olyasmit is el lehet intézni, ami később az intéző fejére is bajt hoz.

2012. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
2008-ban az volt a legnagyobb kérdés, hogy akkor most akarnak a magyarok állami egészségügyet és felsőoktatást, vagy inkább vegyük ki a költségvetésből és fizesse mindenki maga. Olyan nincs, hogy fizetem a TB-t az adót, aztán még külön lehúznak, ha kell valami...
2014. máj. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves #6! Tudod te mi a különbség 300 forint és 300 ezer forint között? No átlagosan évente az utóbbit fizetted be, és úgy tűnik ez sem volt elég. Nemcsak azért, mert drága az egészségügy, hanem azért is, mert kedves honfitársainknak van szerencséjük elhanyagolni a saját egészségüket, így kicsit többe kerül.

És azt tudod-e, mi a különbség az oktatás finanszírozása és ösztönzése között? Ma a tanulni vágyók maguk kénytelenek finanszírozni a tanulásukat. A cél az volt, hogy a rossz tanulók finanszírozzák magukat, és minél jobbak az eredményeik, annál inkább az állam teszi ezt. Sőt, ha nagyon jó vagy, még fizet is érte.

Most fizethetsz, ha gyógyulni akarsz, vagy tanulni akarsz. Eldöntötték. A megkérdezésed nélkül, helyetted.

2014. máj. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!