Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan hogy a...

Miért mondják sokan hogy a külföldön élő magyarok ne szavazzanak?

Figyelt kérdés

Állampolgári joguk. Attól hogy máshol tudnak érvényesülni, esetleg pont azért mentek el, mert nem tetszik valami, és azon akarnak változtani, miért ne tehetnék meg?


Vagy úgy kéne hogy kinézzen egy szavazás, hogy csak azok kapnak szavazati jogot, akik a "megfelelő" pártra szavaznának?

Ilyen már volt 40 évig.



2016. szept. 12. 11:01
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
67%
Akkor én, mint Dániában élő magyar, beleszólnék a dologba: én azért szeretnék az otthoni dolgokról szavazni, hogy ne külföldön kelljen leélni az életemet. Higyjétek el, én is nagyon szívesen élnék MO-n, de amíg itt 10x annyit fizetnek, 3x-os költségek mellett, addig tudjátok, ki fog hazamenni... Viszont a sültgalambra, arra várhatok. Ha szavazok, akkor legalább valamennyiben a számomra jobbnak tűnő irányba terelem az országot.
2016. szept. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. ezért mondom, most a kvóta népszavazás egy jó példa.

Mi is a kérdés? Ez: "Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?"

Jól emeljük ki a kérdésből a lényeget: MAGYARORSZÁGRA!

Szóval aki nem Magyarországon él annak mi köze hozzá? Mi jogon szól bele Magyarország ügyeibe?

2016. szept. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
51%
23-as: azért, mert a menekültválság megoldásához EURÓPAI együttműködés kell, ezt egy ország nem tudja megoldani. Dughatjátok a fejeteket a földbe, jöhettek elő valótlan megoldásokkal, minthogy "küldjük vissza mindet", vagy "tűzparancsot a határra", de egyik sem reális. A kvótarendszer az egyetlen ésszerű megoldás a válság kezelésére.
2016. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Shai-Hulud ***** válasza:
51%

"Egyébként jobb ha tudod hogy Slota szemében te is csak egy büdös mongol vagy aki betelepült ide a kárpát medencébe és elfoglalta az ősi szlovák földet."


Elfoglalta??? Semmilyen elfoglalás nem volt, Slota egyik kedves őse (Szvatopluk) rendes adás-vételi szerződéssel ruházta át ránk a földjét! Egy gyönyörű paripát adtunk érte cserébe!

2016. szept. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
24%
#25 Ne nekem mondd hanem neki.
2016. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az a vicc, hogy én még lehetnék is szlovák állampolgár....


Azazel mit szólnál hozzá, ha felvenném és elkezdenék a legmagyargyűlölőbb pártra szavazni?

Azzal a felkiáltással, hogy én gerinctelen vagyok?

Tetszene neked?

Nem?

Hát akkor légy szíves te se szavazz a mi választásainkon mert semmi közöd hozzájuk egészen addig amíg nem it élsz.

2016. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%

#27 Figyelj! Nem élek még Magyarországon ez igaz, de attól ugyanúgy a magaménak érzem. El fogok menni szavazni és a kvóta ellen teszem a voksomat. Senki nem gátolhatja meg. Tudom hogy ez nem tetszik azoknak akik a kvóta mellet vannak és higgyétek el meg is értem hogy miért, de ők se akadályozhatják meg.

Te meg nyugodtan vedd fel a szlovák állampolgárságot ha szereted a szlovák államot és fontos neked a sorsa szavazz a Slovák Nemzeti Pártra (Slovenská Národná Strana). Sőt Pilisben élnek szlovákok nem? Biztos van amelyiknek van kettős állampolgársága. Szerinted érdekel engem az hogy melyik szlovákpártot támogatja? Vagy az amerikában élő szlovák hoki játékos Peter Stastny 3-as állampolgár. Szerinted érdekel engem hogy kire szavaz ha itthon van? Egyáltalán nem.

2016. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

"Állampolgári joguk. Attól hogy máshol tudnak érvényesülni, esetleg pont azért mentek el, mert nem tetszik valami, és azon akarnak változtani, miért ne tehetnék meg?"


Azért szavaztak ""gonosz"" Fideszre. :-)

2016. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

"Én például igen. Alkalmazott vagyok, és (milyen rendes a munkáltatóm) be vagyok jelentve teljes fizetésemmel.

És te szintén rendesen fizeted az adót?"


Én igen. Pl. a feleségem magánóráját is bevalljuk. Te mindent?

2016. szept. 12. 15:55
 30/38 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

@15:55

Igen, mindent. Nincs egyéb jövedelmem, csak a munkahelyem. (Nincs "szükségem" rá, hogy adót csaljak. Rendszerprogramozó vagyok, jól keresek. Viszont fárasztó is, tehát energiám se lenne mellette még maszekolni.)

2016. szept. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!