Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan hogy a...

Miért mondják sokan hogy a külföldön élő magyarok ne szavazzanak?

Figyelt kérdés

Állampolgári joguk. Attól hogy máshol tudnak érvényesülni, esetleg pont azért mentek el, mert nem tetszik valami, és azon akarnak változtani, miért ne tehetnék meg?


Vagy úgy kéne hogy kinézzen egy szavazás, hogy csak azok kapnak szavazati jogot, akik a "megfelelő" pártra szavaznának?

Ilyen már volt 40 évig.



2016. szept. 12. 11:01
1 2 3 4
 11/38 Gotland ***** válasza:
96%

ma 12:17


Ráérnél akkor szavazgatni és beleszólni egy ország életébe, ha már öt forint adót fizettél is ide, és a szavazás eredménye a te hátadon is csattan. Ezelőtt gerinctelenség.

2016. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

" de csak abban az országban ahol él és adót fizet amelyiknek az állampolgára. "


Ezek szerint aki magyarországon él, de munkanélküli, és nem fizetett még életében adót, annak nincs szavazati joga?



Egy korábbi kérdésre reagálva írom, azokra gondolok, akik magyarok, de elmentek, de magyarországon születtek, és kötődnek az országhoz nem pedig, az új állampolgárokra.

2016. szept. 12. 13:04
 13/38 Gotland ***** válasza:
80%

ma 13:06


Senki sem mondta azt, hogy nincs jogod hozzá. Azt mondtam, hogy gerinctelenség és nem erkölcsös dolog. - De legyél büszke rá.

2016. szept. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
92%

"Csakhogy 2010-ben az ország megszavazott egy olyan kormányt aki az ilyen gerincteleneknek mint én lehetővé teszi azt hogy magyar állampolgárságot kapjanak és szavazhassanak is ha akarnak. Nem ütközik semmilyen törvénybe hogy én is leadhassam a szavazatomat. Na mármost ha ez a magyarországi magyaroknak nem tetszik akkor jön 2018-ban egy új választás szavazzatok egy olyan pártra aki ezt a jogot elveszi tőlünk és kész. De addig senki ne pofázzon nekem bele hogy hol és mit szavazgatok. Ha én gerinctelen akarok lenni akkor az is leszek és kész."



Elég nagy baj.

Jogilag szavazhatsz ezt nem vitatja senki, de erkölcsileg semmi jogod nincs szavazni.

Pláne úgy nem, hogy ebben a pillanatban konkrétan semmi közöd nincs Magyarországhoz, soha nem éltél itt, fogalmad sincs milyen a helyzet itt.


Könnyű más ***** verni a csalánt ugye?

tényleg gerinctelenek vagytok.

Ráadásul ehhez a menekültes dologhoz konkrétan semmi közötök nincs de azért pofáztok ugye?


De lenne egy kérdésem:

Ha háború lenne a szülőhazád és Magyarország között akkor melyik hadseregbe vonulnál be?

Legyél szíves válaszolj!

2016. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
96%
Aki máshol adózik, ne az döntse már el, hogy az én adóforintjaimmal mit csinálnak.
2016. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

"Aki máshol adózik, ne az döntse már el, hogy az én adóforintjaimmal mit csinálnak."


Van rá törvény ami alapján nem dönthet?

Te eldöntheted hogy mit csinálnak vele?

És befizetsz egyáltalán minden adót?

2016. szept. 12. 13:37
 17/38 anonim ***** válasza:
0%

#15 13 éves korom óta katona szerettem volna lenni. Soha meg se fordult a fejemben hogy a szlovák hadseregbe lépjek be. Jelentkeztem is a szerződéses hadállományba Magyarországon de elutasítottak egészségügyi okokból.

Az meg hogy nem abban az országban születtem ahol az anyanyelvemet beszélik, nos arról nem én tehetek, nem én hoztam létre Szlovákiát és az államhoz úgy nem is vagyok lojális mint a szlovákok, mindig is a magyar pártra szavaztam itt a felvidéken.

A menekültekről meg annyit hogy nem csak Magyarországon hanem egész Európában nem akarom látni őket. Persze ettől függetlenül semmi sem akadályozhatja meg Európa elmuszlimosodását mert ez sajnos be fog következni ha csak a születési rátákat nézzük, nem is kellenek ide a migránsok. De ez már egy másik kérdés.

De mondom akinek nem tetszik az hogy a határon túli magyarok szavazgatnak meg állampolgárságot kapnak az 2018-ban szavazzon az MSZP-re vagy akármelyik másik baloldali pártra. Azok majd szépen megtiltják, hisz nekik csak úgyis románok, szlovákok, szerbek vagyunk. Én ezért nem haragszom senkire.

2016. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Van rá törvény ami alapján nem dönthet?"

Sajnos újabban nincs.


"Te eldöntheted hogy mit csinálnak vele?"

Igen, 4 évenként eldönthetem, a többi szavazóval együtt.

Most például a szavazók többsége úgy döntött, hogy kisvasútra, stadionokra, és Mészáros Lőrincre költjük az adónkat. 2018-ban ismét eldönthetjük.


"És befizetsz egyáltalán minden adót?"

Én például igen. Alkalmazott vagyok, és (milyen rendes a munkáltatóm) be vagyok jelentve teljes fizetésemmel.

És te szintén rendesen fizeted az adót?

2016. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Én meg úgy szeretnék Jan Slotára szavazni! Mit gondolsz, ha megkérem (és megkapom) a szlovák állampolgárságot, akkor ugye jó lesz, ha rá szavazok?
2016. szept. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
22%
#20 Slota már nincs a politikában csak a pártja. Egyébként jobb ha tudod hogy Slota szemében te is csak egy büdös mongol vagy aki betelepült ide a kárpát medencébe és elfoglalta az ősi szlovák földet. Ja és a másik dolog Szlovákia 1993 óta létezik önálló államként. A szlovákok pedig úgy tartják hogy Magyarország pedig 1920 óta létezik ami pedig előtte volt az egy királyság amiben a magyarok jogtalanul elnyomták a többi népet akik eredetileg itt éltek. Uhorsko, így hívják a trianon előtti Magyarországot.
2016. szept. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!