Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan hogy a...

Miért mondják sokan hogy a külföldön élő magyarok ne szavazzanak?

Figyelt kérdés

Állampolgári joguk. Attól hogy máshol tudnak érvényesülni, esetleg pont azért mentek el, mert nem tetszik valami, és azon akarnak változtani, miért ne tehetnék meg?


Vagy úgy kéne hogy kinézzen egy szavazás, hogy csak azok kapnak szavazati jogot, akik a "megfelelő" pártra szavaznának?

Ilyen már volt 40 évig.



2016. szept. 12. 11:01
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
68%

A külföldön élő magyar magyarok szavazzanak csak, az nem baj.

A külföldi "magyarok" ne szavazgassanak már a mi dolgainkról.

2016. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
94%
Kikröl beszélsz? A szomszédos országok kettös állampolgárairol vagy akik külföldön vállaltak munkát?
2016. szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Shai-Hulud ***** válasza:
90%

Az szavazzon, aki itt él, és viseli a szavazata következményeit. Ne más farkával verje a csalánt.

Én se akarok szavazni Erdélyben, vagy a felvidéken, mert nem ott élek. Aki ott él, aki az ottani terheket viseli, döntse el az, hogy neki mi a jó, ne az én szavazatomtól függjön az ő jövője.

Mint ahogy egy Vas megyei se szavazzon a Szolnok megyei kérdésekben, és viszont.

Hagyjuk a döntést azokra, akik ott élnek.


Tipikus esete ennek a migránskérdés is. Most éppen azért lesz népszavazás, hogy nehogy már olyanok döntsenek Magyarország migrációs politikájáról, akik nem itt élnek, akik nem viselik nálunk a következményeket.


Ugye, milyen szar dolog, ha külföldről akarják eldönteni, hogy mi legyen itt?

2016. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
87%

Naja, 3as leírta a lényeget

Magyarország sorsáról döntsenek olyanok, akik Magyarországon élnek. Ha valaki sosem, vagy csak nyaralás szintjén volt az országban, miért szóljon bele az ország jövőjével kapcsolatos döntésekbe? Mert a nagyanyja még Magyarország területén élt?


Félreértés ne essék, semmi bajom a külhoni magyarokkal! De miért szavazza meg valaki az én országom vezetőjét, ha ő egy másikban él?

2016. szept. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%

Szavazzon mindenki szabadon, de csak abban az országban ahol él és adót fizet amelyiknek az állampolgára.


Nemlehet ilyet csinálni mint amit orbánék csinálnak hogy ha az az érdekük hogy a külföldön élő Magyarok rájuk szavazzanak akkor lehet lazán szavazni, ha meg az az érdekök hogy ne szavazhassanak ellenük akkor meg megnehezítik a külföldi Magyarok szavazását, ez nagy gennyes és alamuszi dolog.

2016. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
8%

#5 ''Szavazzon mindenki szabadon, de csak abban az országban ahol él és adót fizet amelyiknek az állampolgára. ''


Én kettős állampolgár vagyok és mindkét államban szavazhatok. Akinek ez nem tetszik, az az ő problémája. Úgyse tud ez ellen tenni semmit.

2016. szept. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
89%
Azäzel ! te fizetsz becsületesen adót Magyarországon?
2016. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
1%
Nem mert most még másik országban élek. De amint átköltöztem fogok és ugyanúgy itt fogok élni mint a többi magyarországi ember. De ez nem nagyon fog változtatni semmin mert azután is fogok élni a szavazati jogommal abban az országban ahonnan elköltöztem és ahol már nem fizetek adót.
2016. szept. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
98%

8as, de miért?

Mármint miért fogsz szavazni továbbra is egy olyan országban, ahol már nem élsz?

Ha költözni tervezel, akkor végülis oké, hogy ide is szavazol, de miután elköltöztél, miért fogsz még szavazni ott is, ahol már nem laksz, és valószínűleg nem is fogsz többé lakni?

2016. szept. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
2%
Mert ott születtem, és érzelmileg kötődök ahhoz az országhoz is. A nagyszüleim ott élnek meg a családom jelentős része.
2016. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!