Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik voltak a magyar történelem...

Kik voltak a magyar történelem legnagyobb alakjai szerinted?

Figyelt kérdés
Szerintem: Rákóczi, Széchenyi, és egy 20. századi szélsőjobboldali politikus, akit nem nevezek meg. De ez csak az én véleményem.

2016. szept. 4. 18:19
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
jav* a 10-esnél.
2016. szept. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
41%

"magyarok ugyanolyan betelepült migránsok mint akik most jöttek át a határon"


Már hogy az anyádba lennének betelepült migránsok?

2016. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Itt láttam egy kérdést hogy miért kéne Árpádra büszkének lennünk mikor betelepítette a rablógyilkos magyarokat? Nem én mondtam hogy migránsok vagyunk ok?
2016. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
És még egy csomó helyen hallottam ehhez hasonló szarságokat
2016. szept. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
A zsidók a 19. század és 20. század eleje közt telepedtek be, mintegy 1 millióan. Ez a folyamat már az 1800-as évek elején elkezdődött. Azelőtt is éltek itt, de sokukat elüldözték, főleg a török uralom végén, csak nagyon kevesen maradtak az új migrációs hullám előtt. Többségük illegálisan települt be.
2016. szept. 5. 15:39
 26/38 anonim ***** válasza:
47%

#16 és néhányan azt hiszem félreértitek a történelmet és azon belül a társadalmat.

1. a magyar történelem nagy alakjai attól azok, hogy lehetőségeikhez és társadalmi pozícióikhoz képest nagyot alkottak. De ebből nem következik, hogy ez javára lett az ország lakosságának. Ahhoz még más is kellett. Ez fordítva is igaz.

2. Mátyás nagy alakja a magyarságnak, de néhány pontosítás: alapvetően nem is magyar volt, elsősorban németül és latinul társalgott; a hadseregét tette naggyá, attól féltek, nem a magyarságtól; a kultúra megszállottja és segítője volt, de ez nem a népére vonatkozik. Bármennyire sajnálatos, a magyar társadalom ugyanolyan nyomorban élt előtte, alatta és utána.

3. Nem attól lesz valaki nagy alak, hogy divatos, vagy a hozzászóló ismeri (hallott róla), hanem attól, amit fentebb mondtam. Ebben az értelemben Széchenyi nagy alak volt, mert kulturális (és közvetve gazdasági) hatással volt az országra; ebben az értelemben Kádár is nagy alak volt, mert több, mint 20 éven át a lehetőségek legjobb körülményeit hozta létre. Többek között ettől kezdhettük mi lebontani a szocializmust, és nem például csehek, vagy lengyelek. Más kérdés, ahogy hatalmát megszerezte, e vonatkozásban kiérdemli a kegyetlen diktátor címet is. Szondy például hős volt, de nagy alaknak nem mondanám, hiszen egyetlen cselekmény fűződik nevéhez (a félreértések elkerülésére: sok ezer más, hasonló helyzetben lévő vezetővel szemben ő cselekedett, nem is akárhogy, tehát a dicsőség, elismerés, főhajtás jár!). Néhány név esetén még ezt sem merném mondani. De hát ízlések és pofonok....

2016. szept. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Mr Orange ***** válasza:

Kedves utolsó remélem érted a híres és a hírhedt közti különbséget, nah ez a lényeg a nagy mindig pozitív amire te gondolsz az a meghatározó.


Mátyás alatt lehet pont annyi analfabéta volt min előtte és lehet pont olyan szegénység volt mint előtte, de az ország utoljára akkor tudott labdába rúgni a világpolitikába Mátyás után csak sodródunk az eseményekkel 1526 Mohács.


A kultúra igen is fejlödött mert többen tartoztak a kultúra elitjéhez mint korában biztosította az egyetemistáknak, magyar földön élő művészeknek, tudósoknak a kiteljesedést ami óriási kulturális hagyatékot hagyott ránk.

2016. szept. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
47%

#27-hez: úgy vélem, közöttünk e tekintetben a nézetkülönbség az, hogy én egy ország nagyságához a vezetői méltó agatartásán túl legalább annyira fontosnak érzem, hogy mivé lesznek a lakosai. Ha ugyanis a társadalom nem változik, akkor a vezetők távozása (halála, bármi) után az ország villámgyorsan visszaáll eredeti állapota közelébe. Akkor pedig e "ragyogás" mindössze ideiglenes.


Nézd meg 1990 után, milyen gyorsan lett az ország semmivé.

És ugyanez a helyzet ma is. Ha pocsék vezetői lopnak, csalnak hazudnak, de más nem történik, akkor távozásuk után az okozott kár hamar elenyészik, mert a társadalom gyorsan pótolja a hiányt. De ha a társadalom hasonló állapotba került, akkor hiába történik vezető (rendszer, vagy nevezd, aminek akarod) váltás, a problémák maradnak, az ország sorsa nem (nagyon) változik.


Nem tekinthetsz el tehát a "nagy alak" által generált társadalmi változásoktól.

2016. szept. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Tévesztés: a második bekezdés eleji dátum 1490, Mátyás halála.
2016. szept. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Mr Orange ***** válasza:
Ez igaz.
2016. szept. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!