Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha semlegesítenék a Trianoni...

Ha semlegesítenék a Trianoni szerződést, hatályát vesztené a '47-es is?

Figyelt kérdés

Eljátszottam a gondolattal a sok Trianonos kérdés miatt, hogy mi lenne ha hatályon kívül helyeznék azt?

Ugyebár jelenleg a 2. Vh-t lezáró '47-es béke van érvényben. Tehát ha hatályon kívül helyeznék a Trianoni szerződést, nem változna semmi. Ellenben a '47-es békében a határainkat a Trianoni szerződésben írtak alapján szabták át. Viszont ha egy szerződésben egy nem létező szerződésre építenek mindent és az alapján írják meg, az a szerződés érvénytelen lesz.

Magyarul: a '47-es szerződésben azt írják hogy a Trianoni határokat kapjuk, de ha nem létezik ( pontosabban nem érvényes ) a Trianoni szerződés, akkor hibás és ezáltal érvénytelen a '47-es szerződés is.

Vagy hogyan lenne?

Természetesen elméleti kérdés.


2016. aug. 2. 13:03
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

'Aki ilyet ír, hogy "jól megérdemeltük" Trianont, az vagy nem magyar, vagy egy antant-kollaboráns hazaáruló.'


Én magyar vagyok, ha valaki objektíven tekinti a történelmet az már nem is lehet magyar vagy mi? Antant kollaboráns hazaáruló? Még szép, hogy az Antat tevékenységeivel szimpatizálok, ismerve a történteket.



'Miért, talán van valami bajod, kifogásod az ellen, ha Magyarország visszafoglalja a történelmi területét, és így akkora lesz, amekkorának lennie kellene?'


Igen, az a kifogásom, hogy Magyarországnak akkorának kell lennie amekkora most. Ja nem, még kisebbnek kéne lennie! Ugyanis az antat ígérete szerint a központi hatalmak legyőzése esetén Románia nyugati határait a Tiszáig kiterjesztheti és erről szerződést írtak alá a románokkal. Nos, ha ránézel a térképre láthatod, hogy ez nem teljesült. Erről miért nem beszélünk?

2016. aug. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!