Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vissza kapjuk 2020-ban Nagymag...

Vissza kapjuk 2020-ban Nagymagyarországot?

Figyelt kérdés

Úgy tudom hogy a trianont amit 1920-ban írtak alá azt 100 évre írták alá. Ezekszerint 2020 Június 4-én vissza kéne kapnánk régi földjeinket. Annyi mindent hallottam hogy nemkapjuk vissza mert a szerződés szabályait megszegtük meg hogy az országok majd nemlesznek hajlandóak vissza adni és akkor lesz egy kis gubanc stb stb.


Tehát akkor milesz majd 2020-ban? Ha lehet akkor Pontos válaszokat kérek :p



2016. aug. 1. 21:32
1 2 3
 11/21 progizo ***** válasza:
41%

#4.: "mi változna ha közigazgatásilag hozzánk tartozna? Most is teljesen nyitottak a határok. Mi lenne más?"


Szerinted csak annyi a lényege a határoknak, hogy mennyire lehet átcsászkálni rajta?

Csak közölném veled, hogy ennél azért több jelentősége is van ennek, mert nem mindegy, hogy mely ország népességét, településeit, nyersanyaglelőhelyeit, belső piacát, közlekedési rendszerét, turisztikai helyeit, stb. gyarapítja vagy éppen kisebbíti a határ holléte.

Ha annyira lazán kezelik manapság a határokat, mint ahogy te, akkor miért nem adják vissza nekünk önként és dalolva azt a több mint 200.000 km2-t, amit elraboltak tőlünk?

2016. aug. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
53%
Sztem visszakapjuk. Etelközzel és Magna Hungáriával együtt. Sőt! A francia kormány már felvette a kapcsolatot Magyarországgal, hogy nekünk akarják ajándékozni Párizst (és még 2-3 kisebb várost) az évforduló alkalmából, mert nagyon szégyellik magukat.
2016. aug. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem sosem fogunk visszakapni semmit. Értem én hogy sokaknak fáj (szerintem a legtöbbünkben rossz érzést kelt), tényleg nagyon sok területet vettek el tőlünk, de kicsit túlzásnak tartom a beteges ragaszkodást. Ezzel az ember csak saját magát készíti ki. Jó is lenne ha Magyarország a régi lehetne, de nézzük a tényeket. Nem lesz itt semmiféle visszaszolgáltatás, háborúba meg csak nem kezdünk a szomszédos országokkal emiatt... Kevesek is lennénk hozzá. Nem lesz itt semmi, röviden megfogalmazva. A történelem során rengeteg példa volt a határok mozgására. Talán egyszer még itt Európában is lesz valami, de nem hinném hogy mostanság. És ha lesz is, Trianonnak nem sok köze lesz hozzá. Friss seb, ezért élénken él bennünk, de nincs nagyobb jelentősége mint mondjuk annak, ami 2000 éve történt. Annyi a különbség, hogy arra már nem emlékszik senki, mert messze van, történelem. Egyébként Trianon is.
2016. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%
Nincs időkorlát, elvileg örökre szólnak ezek a szerződések. Ami az utódállamokat illeti, rájuk nem vonatozik sem a Trianon sem Párizs mikor megalakultak Magyarország külön szerződést kötött velük, miszerint elismeri ezen államok területi integritását és lemond minden területi követelésről. Ha Nagy Magyarország ideáját nem is, de legalább etnikai alapú revíziót már rég megvalósíthattunk volna. Ezt pedig maga a magyar vezetés gátolja meg, elsősorban a fentebb említett szerződéssel, másrészt a töketlenségével, nemzetietlenségével. Ha igazi hazafiak állnának az ország élén már Dunaszerdahely, Losonc, Kassa, Székelyföld, Bácska, Muravidék réges rég hazatértek volna. De még mindig nem késő, ugyanakkor vészesen fogy az idő, kormányra kell szavazni egy olyan mozgalmat akinek szíve-lelke Magyar hazánk és a sokat szenvedett népünk. Mert az előbb említett szerződés feltétetle, hogy az utódállamok biztosítják a területükön élő magyar nemzetrészek számára az önrendelkezést, amely sehol nem valósult meg, ráadásul a világháborús szerződések sem voltak törvényesek, nemzetközi bűncselekmények voltak. Magyarországnak tehát minden erkölcsi, nemzetesiségi, nemzetközi joga megvan a revízióra.
2016. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az ősmagyarság meg felhívta.
2016. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

# 11/15 Időpont ma 09:19


Mért leszel boldogabb attól hogy hivatalosan több lakos tartozna ide?


A nyers anyag lelő helyek nagy rész magán kézbe vannak ugyan úgy nem kapnál belőle semmit mint ahogy így se.


A belső piacokra sincs semmi hatása mert az eu-n belül nincsenek vámok.


A turisztika megint teljesen szabad oda utazol ahova szeretnél.


Ha nem adóztatod meg és vonod ki a pénzt a visszacsatolt területekből akkor nem lesz neked semmivel se jobb.


Azért nem adják vissza mert így meg van a lehetőségük hogy ők vonják ki a pénzt. Sok olyan gondolkodású is van mint te akik ezt vereségként élnék meg. És csökkenne a magas körökben lévő politikusok hatalma.


Érdekel ha bárhol hibás a gondolkodásom.

2016. aug. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16# szinte mindenben igazad van csak kihagytál a számításodból egy apróságot: bár minden magánkézben van ( turisztikai iparban jelenlevő cégek, bányák, faipari cégek, stb. ), nem mindegy hova adóznak. Nem kell külön adót kivetni az ottaniakra, elég a jelenlegieket bevezetni. Ami adót most fizetnek az ottaniak, azokat mind Románia, Szlovákia, Ukrajna, Szerbia kapja meg. Ha már annyival ( az adókkal ) több jön ide, jól járunk. Ráadásul ezek még csak a cégeket érintő adók, ezen felül az emberek is adóznak minden után ( járművek, ingatlanok, SZJA, ÁFA, stb. ).
2016. aug. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

# 17/17 Időpont ma 19:29


Szerinted ott nem kéne semmit építeni közpénzből csak beszedni az adókat?


Ha meg jóval kevesebbet forgatsz vissza a területbe akkor kivonod a pénzt mint ahogy már írtam.


Biztos nagyon örülnének az ott élők ha kapnának egy csomó adót amiért nem kapnak semmit.

2016. aug. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 progizo ***** válasza:

#16.: "Mért leszel boldogabb attól hogy hivatalosan több lakos tartozna ide?"


Tudod, én egy olyan, magasabb szintű életforma vagyok, akinek nemcsak az önös érdekei számítanak, hanem érdekli a nemzettársai sorsa is, beleértve a diktált, gúnyhatárokon kívülre kerülteket is, akiknek felszabadulás lenne a magyar anyaországhoz való hazatérés, az asszimilációs kényszer bilincseinek széttörése.

Az Európai Parlamentet meg az fogja érdekelni, hogy mennyi a lakosságszámunk, mert ez alapján kapunk képviselői helyeket az EP-ben, és lesz több vagy kevesebb befolyásunk ott.


"A belső piacokra sincs semmi hatása mert az eu-n belül nincsenek vámok."


Mégis a nyugati vállalatok taroltak itt a rendszerváltás óta, többek között mert a belső, trianoni piac kicsisége miatt a magyar vállalatok kis száriában gyártottak és nem voltak nyereségesek.

Egy adott ország vállalatainak a hazai piacnak kell a legbiztosabb talajnak lennie, tehát nem mindegy, hogy pl. az Ikarus egy 93.000 vagy egy 172.000 vagy 325.000 km2-es Magyarországot kell ellásson autóbuszokkal. Nyilván minél több buszt kell legyártania, annál nyereségesebb, tőkeerősebb, tapasztaltabb lesz.

A belső piac ugródeszka a világpiac felé, amihez jó, ha vannak tengeri kikötőink, tehát az sem mindegy, hogy Fiume ide tartozik-e vagy Horvátországhoz. Aztán az sem mindegy, hogy a buszgyártás alapanyagait szintén az országon belülről vagy külföldről kell beszerezned. Európa ország meg nincs. Dióhéjban ennyi.

2016. aug. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

# 19


Nem Szeretem a nacionalizmust számomra túlságosan hasonlít a vallásokhoz.

Ha az asszimiláció miatt aggódsz akkor kezdjél el rettegni az angoltól.

Az hogy épp milyen ország képviseletében ül a parlamentbe megint nem sok mindent változtat. Ugyan úgy mindenki szavaz. kb annyit módosítana mintha a magyar választásokon módosítanád a megye határokat.

Jelenleg is bármit ugyan úgy eladhatsz azokon a területeken mintha magyar országhoz tartoznának. (Az EU országokban) Az egész unió belső piacnak számít. Nem igazán értem jelenleg mit akarsz ezzel a belső piaccal.


Eddig nem írtál semmit ami bármi komoly változást jelentene.

2016. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!