Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tegyek, hogy újra reményt...

Mit tegyek, hogy újra reményt kapjak?

Figyelt kérdés

Nos, először is szeretném közölni, hogy hazámat szerető fiatal vagyok.

Nagyszüleimmel élek, mivel apám anyám kitagadott a "beteges magyarkodásom" miatt. Nem bírtak elviselni.


Szerencsére nagymamám apja világháborús hős volt, ezért mamám sokra becsüli a hazaszeretetet, így ő befogadott. A papám is büszke rám, ami szintén örömmel tölt el.


Az iskolában egy lapot indítottam, hogy netalántán még tudnék egy kis nemzettudatot, összetartozás érzést csepegtetni a velem egykorú fiatalok szívébe, hogy ne csak a csillogó mázt, a külsőségeket lássák, de az igazgatónőnk betiltatta, és elkobozta az összes példányt, mondván, hogy ez "idegengyűlölő" és "nemzeti szenny", pedig semmi sértőt nem írtam bele, csak azt, hogy jó lenne, ha megint elkezdenénk közösségben gondolkodni. Azzal fenyeget, hogy ha nem hagyom abba az aberrációimat, akkor kicsap az iskolából.


Szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek, mert nem bírom tovább. Mintha az egész világ ellen küzdenék, és nem bírnék harcot nyerni a bestia ellen. Ha ez így megy tovább, lemérgezem, vagy felkötöm magam, mert elkeserít az a deviáns, érték nélküli világ, amit magam körül látok és tapasztalok.


Van valaki, aki hasonló cipőben van, mint én?


2010. ápr. 16. 20:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2010. ápr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok
2010. ápr. 16. 20:43
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Lehet, hogy nem is a bestia világot kellene, hanem önmagad legyőzni? Szeresd önmagad és legyél nyitottabb a világra, mások nézeteire is.
2010. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Tényleg eléggé kiírtották az emberekből a nemzeti öntudatot. Egyszerűen nulla. Teljesen a külföldtől függünk, már nem is mondhatjuk magunkat nemzetnek lassan, már gyarmattá válunk/váltunk. Nem sokat tudsz tenni sajnos, de remélem az öngyilkosságot nem gondoltad komolyan, ha mégis, akkor ne gondolj rá, nem megoldás, főleg ilyen miatt, nem érnek ezek az emberek ennyit. Majd meglátjuk mi lesz a jövőben, szerintem nem feltétlen kell feladnod a nemzeties gondolkodásodat, de próbálj határon belül maradni(gondolok itt a lapodra pl.). Ezek ellen nem sokat lehet tenni.


Szebb jövőt

2010. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19%

Te jó Isten...Az,h az igazgatónőd btiltotta...Eléggé gáz... Kis zsidó(bérenc)-elnézést (:

De ez tükrözi, h mi van ma itt Magyarországon. Ha valaki pl. székely nemzeti viseletben jelenik meg lesátániztázzák. Vagy a gárd egyenruháját lenácizzák. Szégyeljjék magukat az ilyenek, akik nem tisztelik jelképeinket, és a Hazánkat...

Amúgy meg. Olyan szntem nincs, h beteges magyarság...Attól, h vkibe szorult 1 kis nacionalizmus.


De próbáld tovább az emberekbe feléleszteni a magyarságot, ne add fel...Hisz a remény hal meg utoljára :)

És én hiszek abban, hogy ez a gyönyörű ország még fel fog ébredni.

Már csak a "Szebb Jövőt!" hiányzik a kommentem végére xD

2010. ápr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Hadd éljek egy FankaDeli-idézettel: "egyedül szemben én az egész világgal / tankok ellen gyümölccsel és virággal". Szavaid olvasván rögtön ez volt az első, ami eszembe jutott.

Nos, engem egyszer a magyartanárom az egész osztály előtt lenácizott, amiért az irodalom-házifeladatomba beleírtam, hogy vesszen Trianon. Tudom, hogy ez nem akkora eset, mint a tiéd, de akkor is ez működik ma Magyarországon.

Amit én még felháborítónak tartok: kedden kötelező elmennünk a város egyik iskolájában megrendezett holokauszt-kiállításra - viszont olyan, hogy Trianon-megemlékezés, a kommunista diktatúra népirtásáról kiállítás, vagy éppen a csehszlovákok és a románok két világháború közötti népirtó politikájáról - nem, az nem ez a Magyarország volna.

2010. ápr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

21.07-es vagyok

Ja, és mi az, hogy betiltja az újságocskádat? Az alkotmányban deklarálva van a sajtószabadság is, nem?

2010. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%

Amikor én 15 éves voltam, engem már azért is megszóltak az iskolában, mert egy apró kis trikolor csík volt a farmerkabátom ujjára varrva... Az osztályfőnököm szavaira ma is emlékszem: "Ne magyarkodj!"


Közben az osztálytársam kabátjának a hátán hatalmas amerikai zászló feszített, az nem volt baj, hiszen azt ő csak "divatból" hordta...


Hidd el, van, ami ellen nem tehet az ember. Végig kell élni, tanulsz belőle. Beszélgess sokat az osztálytársaiddal (sulin kívül), hiszen a jövő ti vagytok. Talán mire ti lesztek felnőttek, nem lesz szégyen szeretni a hazádat...


A magam részéről én nem lettem rossz ember, mert megtanultam tisztelni a nemzeti jelképeket, és hittem abban, hogy a világ nem egy multi-kulti olvasztótégely, mint amilyennek az iskolámban beállították. A hazaszeretetem megmaradt, mert minél inkább tiltották, annál drágábbá vált nekem. Mégsem vagyok szélsőséges, nem zsidózok-cigányozok, csak szeretem a hazám, és szeretem a honfitársaimat (még akkor is, ha időnként nehéz őket szeretni).


Fel a fejjel, hiszen - bár az iskolában a tanár az úr - , nem tart örökké az iskoláskorod. Ne add fel, őrizd meg a hitedet, és lehetőleg ne lépd át azt a határt az iskolában, amit a tanárok már nem tolerálnának. Tanulj, hiszen azzal segíted a hazádat, és magadat is. Olvass, okosodj, művelődj, ismerd meg a hazád történelmét! Ha majd felnősz, szükség lesz rád! Erre gondolj, amikor úgy érzed, belefáradtál!

2010. ápr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
Nézz a tükörbe és gondolkoz el rajta hogy hol vann a hiba. Tudod nagyon sok hazafi érzelmű ember van mégse veszik össze mássokal emiatt. Talán vissza kéne fogni a fiatalos lendűletből és nem ráerőszakolni másokra a nézeteid.
2010. ápr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Nézz a tükörbe és gondolkoz el rajta hogy hol vann a hiba. Tudod nagyon sok hazafi érzelmű ember van mégse veszik össze mássokal emiatt. Talán vissza kéne fogni a fiatalos lendűletből és nem ráerőszakolni másokra a nézeteid."



Kire erőszakolok én micsodát?



A többieknek köszönöm, legalább látom, hogy nem vagyok egyedül. :)

2010. ápr. 16. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!