Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 10 éve fizetem a magánnyugdíj...

10 éve fizetem a magánnyugdíj pénztáramat a B. pest banknál . Ha át megyek államiba az csak úgy megtörténik vagy valami értesítőt kell hogy kapjak?

Figyelt kérdés
egyébként Gyeden vagyok de a kutya nem szólt hogy mit választok a bank sem küldött semmilyen értékelést.kb több mint 1 millám van bent mert volt amikor havi 18eft is rá ment mikor még dolgoztam,most akkor mennyit kapok vissza és azt mikor és hogyan adják oda?
2011. jan. 7. 14:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
Az átlépés, ha nem teszel semmit akkor csak úgy megtörténik. A többire sajnos én sem tudom a választ. Teljesen azonos cipőben járunk, csak én GYES-en vagyok, de kb. én is 10 éve vagyok magánnyugdíjjpénztártag.
2011. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát nagyon kíváncsi vagyok mert a többiek kérdését olvasva nem valami kecsegtetőek a tények.
2011. jan. 7. 14:42
 3/12 anonim ***** válasza:

ha nem csinálsz semmit akkor automatikusan visszakerülsz az állami rendszerbe, és elveszik az 1 milliód.


Kapni csak a reálhozamot kaphatod, ez az infláción felüli hozam.


1millió forintnál néhány tízezer forint lehet maximum...

2011. jan. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért akarsz átlépni az állami rendszerbe?

Ki fogja kitermelni a nyugdíjadat?


Állami:

- pár éven belül borítják a Ratkó-nyugdíjasok, de a munkaerőpiacra lépők ennek a létszámnak a töredéke lesznek, ennek következményei lehetnek:

- az állami nyugdíjak drasztikus csökkentése (így is meg fogják adóztatni)

- az adófizetőktől vont nyugdíjjárulék megemelése (ezáltal alacsonyabb nettó fizetések)

- nyugdíjkorhatár emelése

- amit az államnak befizetsz, azt az állam AZONNAL kiosztja MÁSNAK, neked nem tart meg semmit

- csak túlélő élettárs vagy házastárs "örökölheti" járadék, özvegyi nyugdíj formájában


Magán:

- óriási tévedés, hogy a pénztárak eltőzsdézték a pénzt, tény, hogy nem mind gazdálkodott hasonlóképp, de a piac hullámmozgást végez és hosszú távon egy átlag értéket vesz fel, nekem az AXA még a válságot is behozta

- amit ide befizetsz, az a te MAGÁNTULAJDONOD

- bárkit megtehetsz kedvezményezettnek, még a kedvenc utcaseprődet is, nem kell, hogy rokoni szálak kössenek össze

- egy későbbi kormány bármikor visszaadhatja a 24% utáni jogosultságot a pénztárban maradóknak, de a visszalépőknek sose tudják visszaadni az elvett megtakarításaikat (ami mondjuk egy kezdetektől tag esetén több millió Ft már most)


Én azt javaslom, maradj a magánpénztárnál, és nyiss mellé még legalább 1 hosszú távú megtakarítást (ez bármi lehet, önkéntes pénztár, NYESZ, életbiztosítás).


Ha borul az állami nyugdíjrendszer, lehet, hogy a későbbi állami nyugdíj (az állítólagos 70%) összege kisebb lesz, mint a megtakarításokkal rendelkező pénztártagok járadékai.


Aki nem teljesen hülye matekból, az marad a magánpénztárban.

2011. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2011. jan. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kapsz előbb tájékoztató levelet, utána értesítőt, majd ha jár akkor pénzt.
2011. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, mielőtt odaadod másnak a pénzedet:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még egy érdekességet javaslok az emberek figyelmébe, a 3 millió tagból 2 millió ÖNKÉNT lépett be és csak 1 milliónak volt kötelező.
2011. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 BlackSword ***** válasza:

Persze... Csak úgy nyúlják le a felhalmozott pénzedet...

Neked kérlek szépen 12 havi fizetésedet fogják elvenni átlagban, mivel 10%-ot vontak, és még Te ki is egészítetted... Ők egy éves fizudat lenyúlják, ami az alaptőke... Ami marad az a hozam... Ezen fogsz osztozni Te és a biztosító... Szinte semmin...


Viszont ha maradsz, akkor marad a tőke a biztosítóban, és ő tovább vonja le a kezelési költséget, viszont az állam kimarad...


Te most tényleg le akarsz mondani arról a pénzről???

2011. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 escrogar ***** válasza:
0%

15:20:


egy tényt tisztázzunk: amit a kötelezőben van, az nem a te pénzed. ami a magánban van, na az a te pénzed. éles különbség van a kettő között.


míg a magánba a nettódból annyit raksz be amennyit szeretnél, addig a kötelezőbe a munkáltatói nyugdíjjárulékod megy [ami az ott levő pénz 24%-a (természetesen reálhozamot levonva, na AZ a tied, azt ki is veheted adó- és járulékmentesen)], illetve a fennmaradó 76% az állami nyugdíj-kiegészítés.


ebből az egészből a reálhozamot leszámolva egy fillér nem a tied. meglehet benne van a bruttódban, de pl. a TB-hozzájárulás és az SZJA is benne van a bruttódban, mégsem a tied. a nettó az.

2011. jan. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!