Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Találtam 1979-es árakat!

Figyelt kérdés

A KSH statisztikái alapján kiszámoltam, hogy (átlag bérhez viszonyítva) az akkori árak most minek felelnének meg:

kiló csirke mell 2158

kiló karaj 2877

kiló marha 4316

doboz cigi 196

korsó sör 131

liter benzin 240

liter rum 2158

villamos bérlet 2158



buszbérlet 4747

hírlap 35

tej 155

kiló kakaó 121

liter pálinka 1502

lángos 47

cipő 15105


Szerintem ez nagyon érdekes, meglepődtem a hús milyen drága volt régen, és pl egy doboz cigi milyen olcsó!



2016. júl. 21. 17:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ott a sunyiság ebben, hogy a teljes lakosság töredéke "keres" most. Ha módosítod a nem keresőkkel, rögtön más lesz a leányzó fekvése!
2016. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

'A legnagyobb dohányosok és alkoholisták az exkommunista országokban vannak.


A kapitalizmus meg inkább a drogozást preferálja.


Mindkettő gonosz eszme.'


A megfogalmazással csak az a baj, hogy a kapitalizmus nem eszme, hanem egy gazdasági forma, csak hogy tisztázzuk a helyzetet.

2016. júl. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ilyennel én is el szoktam játszadozni. A szüleim sokszor jönnek a régi kenyér, zsemle, fagyi és buszjegyárakkal aztán ha aránypárral meghatározom, hogy ma mennyibe kéne ezeknek kerülnie, mindig jókat derülök.


A vicc egyébként az, hogy megnézel egy normális nyugati országot, ott hasonló arányok vannak, mint ami itt volt régen. Talán leszámítva a cipőt.


Egyébként ezeket az árakat milyen bérszinthez arányosítottad? Remélem nem a hivatalos számtani nettó átlaghoz... A medián 120.000 forint körül van.

2016. júl. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
KSH szerint, az 1979-es átlag bért sem mediánban adták meg, picit torzítana, ha az egyik átlag lenne a másik medián.
2016. júl. 21. 21:30
 15/15 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "buszbérlet 4747"? :D


Ez most havi városi bérlet, vagy távolsági bérlet? De ha távolsági, hány km-re szól? Vagy mi ez?

2016. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!