Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalom miért nem...

A magyar társadalom miért nem vágyik jobban az erkölcsösségre és a nyugodt, olajozott életre?

Figyelt kérdés
Éppen ez lenne a titok, hogy jobb és élhetőbb ország legyünk.
2016. júl. 10. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Én erkölcsös vagyok. Vagy tudsz rólam valami olyat, ami az ellenkezőjét mutatja?
2016. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 szántóvető ***** válasza:
72%
szerintem vágyik rá.cáfolj meg tényekkel.
2016. júl. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
Elutasítjuk a kvótát, mert élhető országot akarunk 50 év múlva is, szemben Svédországgal és Németországgal.
2016. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Mert ez így jó. Megoldom okosba', számla nélkül óccsóbb, haver kihozza a gyár hátsó kapuján a kishibásat, Jóska tud teherótóról leesettet, minden megvan okéba'. Én kicsiben lopok, cserében elvárom a politikusoktól, hogy ebbe ne szóljanak bele és elnézem nekik a nagyobb lopásokat.
2016. júl. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
De akar, csak ehhez nem akarja az orszagat bealdozni mint Nyugaton.
2016. júl. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Hát, nem tudom. Igazából én is azt tapasztalom a környezetemben, hogy ott vágnak mindenkit át pofátlanul, ahol tudnak.


Az építőiparban dolgozom és a kereskedőktől kezdve, a megrendelőkön és dolgozókon, alvállalkozókon át egészen az államig és a hatóságokig szó szerint mindenki át van bacarintva, különböző mértékben és módokon.


A főnököm látszólag ezt marhára élvezi és dúskál a pénzben szó szerint (kár, hogy papíron minimálbért keres). Nem úgy tűnik, mint aki nagyon idegeskedne, hogy bármikor ráfaraghat.


Szerintem aki szeretne jobb életet itthon, az pont az a réteg akinek nincs módja arra, hogy változtasson. Akik viszont megtehetnék, azok rengeteg profitálnak abból, hogy erkölcstelenül éljenek így eszük ágában sincs változtatni.

2016. júl. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Te mit értesz erkölcsösség alatt????
2016. júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
7: Gondolom azt, hogy nem vásárol számlákat, nem lopja el az áfát, nem dolgoztat/dolgozik feketén és ha vállalkozó, akkor kifizeti rendesen a dolgozókat.
2016. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#6


Na látod, pont erről van szó. Ez Magyarország, sajnos. :(

A másik meg, ahogy egymással szemben viselkednek a magyarok. Kész tragédia. :(

2016. júl. 10. 22:12
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Az erkölcs egy relatív dolog, mindenkinek más az "erkölcsös".
2016. júl. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!