Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik a valós helyzet?

Melyik a valós helyzet?

Figyelt kérdés

1. A Fidesz "osztogat" az embereknek, hogy beágyazza magát több ciklusra, ezzel kiürítve az amúgy is üres államkasszát.

2. Nem osztogat, ezzel becsapja a szavazóit.


2010. ápr. 15. 09:45
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

A probléma itt van, és ha elolvasod, megérted hogy gyakorlatilag ha nem lép a valós változások útjára, akkor teljesen mindegy hogy osztogat vagy megszorít!

Az eredmény ugyan az marad.


Mi a Fiedesz legnagyobb hibája, ami kialakult 20év alatt, és nem tud tenni ellene semmit? Ami kihatással van a politikájukra és a gazdaságpolitikájuk alapjaira?


Nézzétek!


Az elmúlt 20 év tragédiája a magyar emberek számára, az hogy a politikusaink egyrészt a saját érdekeiket nézték, illetve az országot erőszakosan akarták feltőkésíteni.

Ez a kettő pedig sokszor, sőt túlnyomó részt összeért. Ha jóindulatúan fogalmazok! Az elmúlt 20 év arról szólt hogy miként lehet a tőkét ide csalogatni, mint egy egyszeri befektetést, és azt hogy mit is okoz a gazdaságban mellékesnek tekintették. Ezért nem a tőke a hibás, hiszen az csak végezte a dolgát, hanem mi magyarok. Egyszerűen felvásárolták a magyar profit termelésben résztvevő magyar cégeket, így nincs az országnak profit termelése amit újra tudna tőkésíteni, növekedni, működni, ahogy egy piacgazdaságban kell.

Megvalósítottuk a tőke nélküli tőkés országot, ahol nem létezik a termelésből származó profit, csak nagyon halvány adója ezeknek a cégeknek, és egy rendkívül alacsony bérkifizetés.

Be kell látni hogy az alacsony munkabérekből nem lehet egy gazdaságot működtetni sehol a világon. Ma már nincsenek magyar cégek, akik amellett hogy a gazdaságban tartanák a profitot, versenyt jelentenének mint a termékek árában, mint a munkaerő piacon.

A helyzet annyira súlyos hogy a versenyképességünket jelentő területeinket is uralják, amire ékes példa hogy az ipari áram ma a franciáknak a 1,5× ébe kerül, ami halmozott versenyhátrányt jelent. Nem beszélve arról hogy a hatalmas profitot is kiviszik, ami nem tud újara tőkésedni! A magyar politikai „elit” oldaltól független, ezeknek a nagy cégeknek a kegyeit kereste, hiszen innen kapták a támogatásaikat, a működésük árát, a kampánypénzeiket, és olyan korrupt kenőrendszereket építettek ki, ami alól nincs menekvés.

A nagy nemzetközi cégek, folyamatosan vásárolták ki a monopol jogokat, a magyarokat a versenyhelyzetből kiütő szabályokat, az adó elkerülés lehetőségeinek jogszabály szintű alkalmazásait. Mára eljutottunk oda, hogy nekik termelünk, és nekik fogyasztunk, az ő gépeiken az ő álltaluk megszabott béren, az ő termékeit gyártva, az ők kereskedelmi egységein keresztül vásároljuk meg a fogyasztásunk 70% át.

Nem vagyok tőke ellenes, de ez már nem piac gazdaság, hanem a megvalósult imperializmus.

Gyakorlatilag, annyit kapunk tőlük hogy a munkaerőnket képesek legyünk reprodukálni. „ minek neveznéd ezt az akcentust?” Ez egyszerűen fenntarthatatlan, hiszen ha versenyképességet akarunk javítani, akkor nem a saját versenyképességünket javítjuk, hanem az övékét. Ez pedig azt jelenti, hogy ha leépítjük a szociális hálót hogy versenyképesebbek legyünk, nekik lesz magasabb a profitjuk, de a tőkejövedelem híján, és a munkaerőpiac híján, a mi jövedelmünkben nem fog jelentkezni az öngondoskodásnak egy magasabb fokához elengedhetetlen magasabb jövedelem. „ mert elszívják”


Szerintem ezt eddi mindenki képes volt megérteni.

De itt jön a probléma, hisz amíg a tőke jövedelmek és a munkajövedelmek aránya nem változik addig nem lehet igazi változás. Amíg az ország, nem rendelkezik tőke jövedelmekkel amihez a magyar vállalkozókat helyzetbe kellene hozni, addig nincs esély.

Az hogy a munkabérekre rakódó terheket csökkentik az = 0, hiszen ezzel a versenyhátrány nem szűnik meg csak nagyobb haszna lesz a tőkének mind a többlet fogyasztásból, mind az alacsonyabb termelési költségekből. A megoldás a nemzetközi vállalatok korrupt módon történt előnyeinek megszűntetése, hogy pariba lehessenek a magyar cégek, és kialakulhasson

a munkaerőpiac ami emeli a béreket.


A baj, hogy pontosan Orbán engedte be a ker multikat mint a fogyasztás végfelhasználóit, és ő adta a kiváltságokat nekik „ nem ingyen”! Ahogy az Eu s feltételeket is ők szabták, ami szintén nem előnyös a számunkra. Már a rendszerváltozásnál elkötelezték magukat, és a 20 évben ez a kapcsolat egy pillanatra sem szakadt meg.


Tedd fel a kérdést magadnak!

Ha egy multi kiszivárogtatná hogy egy magyar politikust 20éve lefizet, ki is járna rosszul.

A multi? Nem mennél oda vagy mi? Vagy a politikus?


Gondolkodj!

2010. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

szerinted válaszoltál?


"szélsőségesek csak szélsőségekben gondolkoznak..."

ez csak provokálás semmi több.



"szerintem a fidesz szavazók 90%-a nem vár csodát, tudjuk, hogy szarból nehéz várat építeni... Ellenben pl a jobbikosok el is hiszik amit a pártjuk mond... és ez nagyon szánalmas..."

a 90% már egy túlzás és vicces, tipikus párthívő vagy. és mivel nem bírtad ki, hogy ne kezd el fikázni a jobbikot, ez is csak provokálás.



a többi válaszod említésre sem méltó. süt belőle a gyűlölködés, az elvakultság, a butaság.

2010. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

33-as, mivel egy igazi fidesz fan vígy, így tuti tudsz nekem válaszolni 3 kérdésemre:


mi a véleményed az orbán bányákról?

miért szavazta meg a fidesz a titoktörvényt?

milyen jogon kevertek kampánycsendséréts gyanújába egy másik képviselőt?


mivel nagyon nagyon fideszes vagy, így gondolom tudsz nekem válaszolni.

2010. ápr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Mit mondott Orbán Viktor: ne aggódjatok emberek, elosztogatjuk az üres államkasszában maradt semmit. És milyen jó lesz nektek. Ne már. Egyébként egyetlen osztogatásról szóló igéretet nem hallottam. Úgyhogy kiváncsi vagyok mit igért pontosan, ami osztogatásnak fogható fel.
2010. ápr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
0%

""szélsőségesek csak szélsőségekben gondolkoznak..."

ez csak provokálás semmi több."

Ez tény, és semmi több... A kérdező ugyanis direkt nem tette be azt az eshetőséget, hogy az állam is, és az amberek is jól járnak. csak és kizárólag a fidesz lejáratására tette feöl a kérdést. Na ki a párthívő, és a demagóg???

"a többi válaszod említésre sem méltó. süt belőle a gyűlölködés, az elvakultság, a butaság." te most magadról beszélsz, ugye? :D:D:D

"33-as, mivel egy igazi fidesz fan vígy, így tuti tudsz nekem válaszolni 3 kérdésemre:


mi a véleményed az orbán bányákról?

miért szavazta meg a fidesz a titoktörvényt?

milyen jogon kevertek kampánycsendséréts gyanújába egy másik képviselőt?


mivel nagyon nagyon fideszes vagy, így gondolom tudsz nekem válaszolni."

Az a véleményem róla hogy jobbik=mszp... Ezeket az ügyeket az mszp találta ki kampányfogásként, és a jobbik most újra előveszi őket, ezzel is bizonyítva szolidaritásukat a komcsik felé... Együk ügy sem bizonyított, márpedig az mszp ha talált volna a fidesznél valamit, garantálom hogy 10 évig azon lovagolt volna... Vesztettetek, nem lehet felfogni???

2010. ápr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

ha a hangfelvételt kamunak tartjuk mert a te logikád ilyen, akkor ott a másik kettő.


szóval szerinted nincs bizonyíték a titoktörvényre és a bányákra?


ne haragudj, de nincs hozzád több kérdésem, bizonyítottad a szellemi színvonaladat, de nem csak előttem, hanem a többi ember előtt és a többi fideszes előtt is:) most fogja mind a fejét.

2010. ápr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
0%

10:40

na? hol vannak a bizonyítétok??? Ha lennének, a szocik is meg a jobbik is ezen lovagolna évek óta... Vagy elhallgatjátok? akkor viszont bűnrészesek vagytok...

2010. ápr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
nincs hozzád több kérdésem tényleg, szerintem maradj csöndben ha nem akarsz lejjebb süllyedni :D:D:D
2010. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
A titoktörvény pedig nem arról szól, hogy bármelyik párt bármit titkosíthat kénye-kedve szerint... Ez az államtitokról szól, úniós előírás volt egyébként. Már ez utóbbi is bizonyíték arra, hogy itt nem az mszp védelméről van szó.
2010. ápr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Úgysem bírjátok meggyőzni egymást okoskáim. Nem tudom miért éreztek késztetést rá... menjetek el inkább sörözni, vagy bunyózzatok :D
2010. ápr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!