Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi életpályamodellről? Szeretnétek, ha Magyarország olyan lenne, hogy az alábbi bárki számára elérhető legyen?

Figyelt kérdés
13 évesen befejezed az általános iskolát. 14 éves korodra ipari tanuló vagy, 16 évesen házasság és gyerek, az államtól kapsz egy panellakást mert családot alapítottál, 17 évesen képzett szakmunkás vagy, 18 éves korodra elég pénzed van, hogy vegyél egy rozzant használt autót, de legalább van autód.

2016. jún. 29. 13:41
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján,nem.Én nem szeretném,ha Magyarország ilyen lenne.Végtére is,volt már hasonló nálunk,ha egészen ilyen nem is.
2016. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Ha mindenki olyan munkát végez, amit 17 éves korig meg lehet tanulni, akkor nem lesznek orvosok, mérnökök, stb.? Ki fogja felépíteni a panellakást, amit az állam osztogat? Mert építészek nélkül kb. fűkunyhó lesz az, nem panellakás...


Én ha visszagondolok arra, akibe 15 évesen szerelmes voltam, háááát... nem biztos, hogy jó ötlet lenne vele leélnem egy életet. De sokan nem is szerelmesek ennyi idősen senkibe, akkor velük mi lesz? Az állam kijelöl nekik egy partnert?


"Gyerek talán lesz 30 éves korod felett, mire annyi idős lenne, hogy együtt menjetek csajozni, te már csoszogó papa leszel."


Én nem ismerek olyan srácot, aki arra vágyna, hogy a faterjával menjen csajozni.

2016. júl. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
76%

'Az állam kijelöl nekik egy partnert?'


Szerintem nem az állam dolga, hogy az embernek partnert találjon XD

Ráadásul honnan tudná, nekem ki a megfelelő?

2016. júl. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Épp erre írtam kérdésként, hogy a kérdező hogy képzeli el, mert szerintem ritka rossz lenne.
2016. júl. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Pretorius25 ***** válasza:
Kérdező! Neked hogy tetszene az általam felvázolt élet? 4 éves korodtól 8 éves korodig óvodás vagy, aztán 8.évtől 16-ig általános iskolás. Ezután szakközépiskola az általad, vagy szüleid által meghatározott szakma szerint 20 éves korodig. Aztán 20 évesen vagy továbbtanulsz főiskolán, vagy egyetemen, vagy pedig elkezdesz dolgozni. Ha szakmunkásként helyezkedsz el, az állam garantálja neked a havi nettó 480 000 forintos bért. Ha olyan munkád van, amelyhez főiskola szükséges, akkor a havi nettó 720 000 forintos bért. Ha olyan munkád van, amelyhez egyetem szükséges, akkor a havi nettó 960 000 forintos bért. És úgy tekints a termékek, és szolgáltatások áraira, hogy 1 kiló kenyér ára 100 ft. Mindennek meg lenne a " kőbe " vésett ára. Sem olcsóbban, sem drágábban nem lehetne adni/venni semmit, mint a törvényben meghatározott ár. A jó hír ebben a rendszerben, hogy a fenn leírt béreknél nem lehet alacsonyabb a béred. A rossz hír, hogy magasabb sem! Sosem lenne sem fizetéscsökkentés, sem fizetésemelés. Nem létezne infláció, sem defláció. Tőzsde sem. Egyetlen befektetési forma a banki lekötött betét lenne, viszont ez évi 10% nettó kamatot fizetne az ügyfélnek. Nem úgy mint a mai bankok, akik kiszúrják az ügyfél szemét évi 1,5%-os kamattal... Csak azért, mert családot alapítassz, nem járna ingyen lakás, viszont bérelhetnél lakást havi 40 000 ftért. Ha venni akarnál, akkor az 1 szobás 10 millió, a 2 szobás 20 millió, a 3 szobás 30 millió stb. Autód is lehetne normális, nem egy roncs, meg hozzá lehetne garázst is venni/bérelni. A bérek, és az árak olyan egyensúlyban lennének, amelyek egy normális emberi megélhetést biztosítanának. Munkanélküli segély 120 000 forint/hó lenne, de csak 6 hónapig járhatna. Azért hogy elkerüljük a segélyre berendezkedős életformát...
2021. febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!