Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi életpályamodellről? Szeretnétek, ha Magyarország olyan lenne, hogy az alábbi bárki számára elérhető legyen?

Figyelt kérdés
13 évesen befejezed az általános iskolát. 14 éves korodra ipari tanuló vagy, 16 évesen házasság és gyerek, az államtól kapsz egy panellakást mert családot alapítottál, 17 évesen képzett szakmunkás vagy, 18 éves korodra elég pénzed van, hogy vegyél egy rozzant használt autót, de legalább van autód.

2016. jún. 29. 13:41
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Igazad van, kérdező. :D

Ha nem jó a mai világ, akkor már csak az a megoldás létezik, hogy menjünk vissza a Kádár-korszakba. Nehogy inkább valami értelmesebbet teremtsünk, áááh nem. Csakis a Kádár-korszak a megoldás. :D

2016. jún. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Nem éltem a Kádár-korszakban, de ahhoz képest ami most megy, biztos igazi Aranykor volt.
2016. jún. 29. 14:33
 13/35 anonim ***** válasza:
43%
Akkor meg mit magyarázol, ha nem éltél akkor?
2016. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
43%

Te hol élsz amúgy? Valami tanyán?

Mert akkor rohadtul megértelek, hogy panelban akarsz lakni és rozzant autó kell, ha még ennyi sincs. :D

2016. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
43%

Ugye megvan, hogy a szépült emlékek aranyozzák be? :D

Ne gondold, hogy maga volt a Kánaán...

2016. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
50%

Én 28 vagyok,gyereket nem szeretnék.

Nem szeretnék autót,se olcsót,sem drágát.

Beérném egy jó környékbeli,fővárosi 1,5 szobás panellakással.

Persze én is szívesebben laknék egy budai családi házban,ahol van szobalány meg kertész,de a realitások talaján kell maradni.

Nekem fontosabb az,hogy hogyan élek,minthogy miben.

Tehát elsődlegesen ne szemét kaján éljek,jusson azért egy normális kozmetikumra,nem 200ft-os arckrémet használjak.


Én úgy vagyok vele,hogy ha valaimiből a jóre nem telik,akkor inkább nem kell semmi.

Tehát ha nincs pénzem drága,környezetkímélő autóra,akkor inkább ne legyen semmi.Azért fizetnéd a súlyadót és a benzint,hogy egy rozoga,folyton bedöglő,füsttölgő,környezetszeenyező ócskavasat elvihesd a legolcsóbb bevásárlóközpomtig?

2016. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 Jeffrey Spender ***** válasza:
82%
És akik többre vágynak az ilyefajta proliságnál, mint én ?
2016. jún. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
81%

Csatlakozom az utolsóhoz!


Aki többre vágyik annál, mint hogy szakmunkásként élje le életét, annak miféle pályamodellt adnál?

2016. jún. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Azzal nekem nincs bajom, hogy gyakorlatilag gyárilag akarsz egy lassan már idejétmúlt társadalmi csoportot újratermelni. Feltéve ha ez lehetőség és nem kötelező, természetesen. Engem ez az életpályamodell egyenesen taszít, de megértem, hogy báránylelkűbb emberek erre vágynak.


Amivel problémám van az a finanszírozás. Ez az életpályamodell piaci körülmények között nem lehetséges (ingyen lakás, 16 évesen család eltartása?), ezért kénytelen lennél a költségvetés bevételeinek egy jelentős részét erre a célra fordítani. De azoknak a bevételeknek a nagy-részét olyan adófizetők fogják kitermelni akik a programodban nem vesznek részt, mivel a programod veszteséges, hisz csak vakvilágba gyártod a szakmunkásokat és még ingyen lakást meg családtámogatást is adsz nekik meg ki tudja milyen más kedvezményeket. Tehát a szakmunkásaid soha nem fogják neked visszatermelni azt a pénzt, amit beléjük öltél. Vagyis az egész programod csak egy nyűg lenne a ténylegesen értékteremtő emberek nyakán.

2016. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is a dolog gazdasági hátterével van problémám - többek között.

Ki fogja neked az ingyen panellakásodat megfinanszírozni? Kizárásos alapon azok, akik nem csak egy panellakásra és rozoga autóra vágynak.

2016. jún. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!