Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Schengeni EU-n kívüliség,...

Attilav kérdése:

Schengeni EU-n kívüliség, mint alternatíva?

Figyelt kérdés

Szerintetek most így a BREXIT után jó alternatíva lenne Magyarország számára a Schengeni EU-n kívüliség? Azaz az EU-ból kilépnénk, de Schengenben és a vámunióban benn maradnánk. Így továbbra is átjárható lenne a Sátoraljaújhelyi ronyva patak hídja, Esztergomban a Mária Valéria híd, de az ország a jelenleginél nagyobb függetlenséget élvezne. Van két ország amely hasonló státusú: Norvégia és Svájc. Esetleg más leendő EU tagállamok számára is alternatíva lehetne a Schengeni EU-n kívüliség?

Pl lehet hogy Szerbiának már be sem kellene lépnie az EU-ba, csak Schengenbe és a vámunióba.



2016. jún. 28. 06:05
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

"Ők főleg a menekültáradat miatt léphettek ki."

Ez is totális félretájékozottság, mert köze nem volt ehhez. Sőt, nekik sem olyan hatalmas gond, elenyésző mennyiségű menekült van ott, akiket egyébként akkor is be kell fogadniuk, ha nem EU-tagok, mert egyéb nemzetközi egyezmények kötik őket a menekültek ellátásával kapcsolatban.

Látszik egyébként, hogy Orbán túl sokat migránsozott, mert amikor a britek migránsoznak, akkor ők a kelet-európai bevándorlókra gondoltak, míg Orbán a menekültekre.

2016. jún. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

# 19

Egyáltalán nem szükséges, hogy az adófizetők pénzét veszteséges vállalatokra szórják el, csak mert olyan jó a magyar.

2016. jún. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

18:

"Ők főleg a menekültáradat miatt léphettek ki. "


Baromság. Anglia nagyon régóta a legkedveltebb migrációs célország a világon. Jártál már Londonban? Több a néger, mint Harlemben, mégis a bennmaradás mellett szavaztak.

Részben az Európán belüli, K-Európából érkező migrációból lett elegük, de főként abból, hogy ez EU egyik legnagyobb befizetője volt.

2016. jún. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

"Részben az Európán belüli, K-Európából érkező migrációból lett elegük, de főként abból, hogy ez EU egyik legnagyobb befizetője volt."


Igen, többek közt a mi gazdasági menekültjeinkből. De a tavaly június július augusztusi menekültáradat, röszkei csata stb, is rátett egy lapáttal a britek kilépésére.


De az angliába "menekült" magyarok itthon hiányoznak, de a máshová távozottak szintúgy. Egy ideje mondják hogy a balatoni vendéglátóhelyekre nem találnak munkaerőt, felszolgálót szakácsot, stb. Több szakmában is emberhiány lépett fel, ez részben az EU-s tagságunk miatt van, mert kivándorolnak az emberek. Ha nem lennénk tagok akkor többen kénytelenek lennének itthon maradni, ami végső soron hosszútávon jó az országnak.

2016. jún. 28. 19:47
 25/37 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen primitív felfogást is ritkán látok. A kommunizmusban alkalmaztak ilyet, hogy "ne menj ki, jó itt neked, hidd el". Meg ott gondolkodtak úgy, hogy ne a piac szabályozza a béreket, hanem a bérek a piacot.


Az EU éppen a szabadságot adja meg, hogy te eldöntheted, hogy kimész-e, eldöntheted, hogy a szar magyar terméket veszed, vagy a külföldit. De egyesek szerint a szabadság nem jó, mert majd a hozzád hasonlók megmondják, mi a jó az embereknek.


Ez egy menthetetlen állapot, nem is érdemes szerintem ezzel foglalkozni. Csak remélem, hogy kevés ilyen ember van, akik mosolyogva elnyomnának több millió másikat, csak mert nekik van egy pár hülye elvük.

2016. jún. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Kérdező, te ezt komolyan gondolod?


Nekünk nem opció az EU-n kívüliség, nem tehetjük meg, nekünk kell a pénz, az EU nélkül Albánia szintjén lennénk, aki ezt tagadja az végtelenül sötét vagy hazudik szándékosan.

2016. jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

24:

Igen, erről szólt a 1989 előtti időszak, mindenkit benntartottak a határokon belül. Inkább örülnél neki, hogy sok magyarnak jobb sora van külföldön a normális fizetése mellett. Szerinted nekik mi lenne a jobb, ha itthon kéne maradniuk vagy hogy kimehettek?

2016. júl. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
#27-es, itt nem a 89 előtti világ visszaállításáról van szó. A kivándorlás miatt akkora emberveszteséget szenvedett az ország mint a 2vh után és 56 ban. Sok területen munkaerőhiány van. Ez az egészségtelen mértékű kivándorlás az EU miatt van, úgy is szokták hívni hogy agyelszívás. Hosszú távon igen is káros az országnak hogy a munkaképes lakosság nagyrésze elvándorol, ha valaki erre felhívja a figyelmet az még nem kommunizmus. A kivándorolt magyarok helyét akár középtávon muszlim bevándorlók vehetik át, mert a vákuum az idegen beáramlásnak kedvez sajnos. Én azt mondom hogyha ez a kivándorlás megállításának egyetlen módja akkor lépjünk ki az EU-ból! De maradjunk benn Schengenben és a vámunióban hogy a mozgás és kereskedelmi szabadságunk megmaradjon. Ezt teszi norvégia, és részben svájc, lehet hogy anglia is erre az útra lép.
2016. júl. 1. 14:19
 29/37 anonim ***** válasza:

28

"De maradjunk benn Schengenben és a vámunióban hogy a mozgás és kereskedelmi szabadságunk megmaradjon. Ezt teszi norvégia, és részben svájc, lehet hogy anglia is erre az útra lép."


Norvégia és Svájc a szabad belső migrációt is elfogadta, szóval, ha ezt meg is lépjük, ugyanúgy nyugatra fog menni mindenki, ahogyan eddig is.

2016. júl. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
#29-es, de csak a turistaforgalomban fogadták el a szabad belső migrációt, nem a munkavállalásban! Nagy különbség! Anglia pont a korlátlan uniós munkavállaló migrációt elégelte meg. Magyarország is a korlátlan uniós munkavállalási migráció elszenvedője, csak ellenkező előjellel mint anglia, hozzánk nem jönnek, hanem tőlünk mennek el a legjobb képességű emberek. Előbb utóbb gátat kell szabni ennek az őrületnek.
2016. júl. 1. 16:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!