Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem akar emelni a...

Miért nem akar emelni a kormány jelentősen a minimálbéren?

Figyelt kérdés

Duplájjára vagy olyan 200 000 Ft környékére?

Nem minimálbért keresek, de nem olyan hű de sokkal kapok többet.

Mert akkor még ennyi munkahely sem lenne az adók miatt?

De meg kéne változtatni ezt az egész adórendszert. Meg a segélyezési rendszert. Hiszen vannak akik azért nem dolgoznak, mert több ilyen segélyt kapnak, mint rendes munkával kapható minimálbér.

Szerintem a magyar maszek cégek is simán ki tudnák fizetni ezeket a béreket, csak nem akarják.

És a kormánynak nem kéne ilyen kozmetikázással foglalkozni, mert az emberek leszarnák, hogy mennyi a bérük a kormánytagoknak, meg, hogy hogy csalnak. Persze szerintem most is leszarják vagy nem tudnak mit csinálni.


2016. jún. 8. 09:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Infláció szó mond valamit?
2016. jún. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

"Szerintem a magyar maszek cégek is simán ki tudnák fizetni ezeket a béreket"


Szerinted :)

2016. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Olyan segélyről nem tudok, ami több, mint a minimálbér. Még azok az emberek is maximum minimálbért kapnak álláskeresési járadékként, akik a minimálbér többszörösét kapták fizetésként, és ezért járulékként is többszörösét fizették be.
2016. jún. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
2: nem csak szerinte. Magyar vállakozóknak a gyors meggazdagodás a cél. Mást leszarnak. Ezért párosul a magas ár a pocsék szolgáltatással. Ezért kapni pl. egy strandon 900 ft-ért egy ehetetlen lángost, vagy 800-ért egy instant kávét. Nem gondolnak bele, hogy ha alacsonyabb lenne az ár és jobb a minőség, akkor nem csak egyszeri vásárlóik lennének, hanem visszatérő vendégeik. Ehelyett egyszerre próbálják lehúzni az összes bőrt. És ez nem csak a vendéglátóiparra igaz, de arra különösen.
2016. jún. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Miért, miért. Hogy jól hangozzék és a tömegek bevegyék a mesét. Talán a mostanit megadják? Elsősorban a közhivatalokban nem. És ha valaki hőzöng a privát szférából, a kormány az, aki utoljára meghallja (nem hallja meg!).
2016. jún. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem mond semmit, ezért is emelték, emelik a nyugdíjakat 0.9 százalékkal jövőre vagy idén.

Kapsz egy 500-1500 ftos emelkedést.

De amúgy meg mindig megemelik a minimálbért egyből minden bedrágul, arra hivatkozva, hogy emelkedett a minimálbér. de így semmi haszna sincsen...

Cigányok szokták azt csinálni, hogy nevükre vesznek sok gyereket és kapnak utána támogatást, sok pénzt, de ebből a gyerekre alig költenek valamit.

Maszek cégnél dolgoztam és mindig azzal, jött, hogy nincs pénze, de azért vett magának 3 amcsi kocsit és megcsináltatta szépen ilyen hotrodosra. Meg mindig spórolt, hogy nincs munkaeszközökre pénz. szar szerszámokkal dolgoztunk.

Volt oylan is, hogy a vevők kevesebbért akarták megkapni azt az áríut nem sokkal lett volna olcsóbb, de nem engedet aztán az lett belőle, hogy mástól szerzik be. és akkor felére csökkent a meló.

A mostani cégnél is ugyanez van. villanymotorokat csinálunk. Termelj csinálj meg minél többet, de a minőség nem nagyon számít. A vevő nagyon drágállotta az árut, meg volt vele több gond is, szintén kevesebbért akarták megkapni olyan 10%al. De mi nem akartuk olcsóbban adni, erre jöttek a kínaiak akik azt mondták, hogy megcsinálják a melót 20%l olcsóbban és szintén elvették egy jelentős munkát tőlünk. Aminek az lett a hatása, hogy a felére kellett csökkenteni a munkások számát. de még így is sokan vagyunk.....

Sokan nem ismerik a sok kicsi sokra megy dolgot, adják ilyen drágán a kaját, mondjuk 10/2 ember veszi meg, mert a többiek nem engedhetik meg maguknak vagy másra kell a pénz, de ha olcsóbban adnák, akkor lehet 10/10 ember venné meg azt a terméket és már mindjárt több lenne a pénze. Persze azt is nézni kell, hogy mennyi a költsége. Mennyi a hely bérleti díja, az alkalmazottak bére, az alapanyagok ára, és lehet, hogy amiatt nem adhatja olyan olcsóbban a terméket, mert egyszerűen akkor már nem éri meg neki.

2016. jún. 8. 10:27
 7/21 A kérdező kommentje:

Ja és mikor elkeztem dolgozni a termelésben akkor jöttem rá, hogy miért is olyan rossz, miért mennek tönkre olyan hamar a termékek, mert ahogy csinálják, hogy megvan adva egy norma amit meg kell csinélni, vagy ki van számolva, hogy mennyi idő jut egy adott folyamatra, de azzal nem akarnak számolni, hogy neked lehet egyéb hátráltató tényezők, hogy a géppel lesz valami gond, nem tudod úgy meghúzni azt a csavart vagy beletenni, mert rossz a menet és akkor már mindjárt megcsúsztál. és akkor sietned kell és összecsapod azt a munkafolyamatot....

Mikor csináljuk a villanymotorokat, be kell illeszteni a tengelyt a vasmagba, de utána ki kéne nyomni belőle az ütését, amikor olyan sok kellett akkor némelyiket nem nyomták meg, meg egyeseknél azt mondták rá, a kollégám, hogy ez még belefért, de közben meg 4 tizedet ütött a tengely. én meg leesztergálom, van neki minimum meg maximum tűrése, +- két század, aztán ha kicsit pluszos akkor már a tengely ovális mivoltából, mikor beleteszik a kész rotort az állórészbe eléri a falát néhol. de van úgy, hogy úgy esztergálsz le egy rotort, hogy a minimum tűrés alá teszed az átmérőt 1-2 tizeddel. Mert azon csodálkoztam, hogy a gyerek, hogy a fenébe esztergál le 200 db rotort egy lapkaéllel, mikor nekem 50-60 asával kellett cserélni, mert nem volt hűtése. Aztán csodálkozunk, hogy nem jó az áramerőssége a villanymotornak. Meg persze mindenből a legolcsóbb alkatrészek mennek bele. a csapágyak is olyanok, hogy már szinte a leselejtezetteket vesszük meg....

Meg persze a gyáraknak nem is érdeke, hogy minél tovább bírja az adott termék, inkább, hogy menjen tönkre mihamarabb, hogy újat vegyél..

2016. jún. 8. 10:47
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha jelentősen növeled a minimálbért, azzal növekszik a munkanélküliség is.
2016. jún. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerűen, megfelelő adócsökkentések mellett kivitelezhető lenne a minimálbér emelése, de ugye a kevesebb adó kevesebb bevételt jelent az államnak vagyis nem lehetne annyi közpénzt ellopni.
2016. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kellett volna saját gyárakat létesíteni, nem a régieket tönkre tenni.

Ebből a pénzből simán lehetett volna kivitelezni ezt, ha nem nyúlják le....

[link]

2016. jún. 8. 11:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!