Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki nem a lakóhelyén szavaz,...

Aki nem a lakóhelyén szavaz, miért teszi?

Figyelt kérdés

Persze itt most nem például az egyetemistákra gondolok, akik nem mentek haza, hanem az olyan típusúakra, hogy "átmentünk szavazni Bivalyröcsögére" - mert találkoztam itt az oldalon ilyennel... Az ilyennek mi értelme van?

Nem kötözködni akarok, csak nem értem.


2010. ápr. 11. 21:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A szüleim majdnem érintettek voltak, mi Budapesten élünk, a nagyszüleim (anyu szülei) Szabolcsban egy világvégi kis falun (6 óra út csak egy irányba), ide szóltak a hét közepén, hogy mama nagyon rosszul van (70 éves elmúlt), anyu úgy döntött, hogy hétvégén meg kellene látogatni, ki tudja, meddig él még, de mamáék visszamondták végül, de ha úgy alakult volna, hogy ott kell tölteniük beteglátogatás miatt a hétvégét, lehet, hogy ők is igazolást kértek volna mára, hogy ott szavazzanak.
2010. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Énsem tudom mi értelme van." -- Gondolkozzál már!!!


Szavazatmanipuláció!


Az állandó lakhelyeden esélyes a X párt jelöltje a te voksod nélkül is, az ideiglenesen viszont nem, ergo az ideiglenesen +1 szavazat az X párt ottani jelöltjének.


Ilyen egyszerű ;-)

2010. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mert nem fogok 4000 Forintot kifizetni két x-ért, ha meg tudom oldani nélküle.
2010. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Énsem tudom mi értelme van." -- Gondolkozzál már!!!


Szavazatmanipuláció!


Az állandó lakhelyeden esélyes a X párt jelöltje a te voksod nélkül is, az ideiglenesen viszont nem, ergo az ideiglenesen +1 szavazat az X párt ottani jelöltjének.


Ilyen egyszerű ;-)


Ez tényleg így lenne, hogy ahhoz a helyhez adódik hozzá ahová kérik az igazolást?

Mert, ha ez tényleg így van akkor elég könnyen kijátszható a választási rendszerünk.

2010. ápr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

nálunk pl. 4 éve az volt a helyzet, a kedvesem és én már együtt laktunk albérletben Pesten, ami nálam nem volt különösebben érdekes, mert én amúgy is pesti vagyok, de ő vidéki.

a szavazás elött felmerült a kérdés, hogy haza megy-e szavazni, ami egy egész napos program (utazás, plussz a szülőket is illik akkor meglátogatni), vagy kikérjük a papírt és jön velem az én körzetembe (akkor még ez volt a rendszer).

akkor mi úgy döntöttünk, hogy nem utazik haza. volt egy lehetősg és éltünk vele. miért ne tettük volna?

2010. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Oké, azt hiszem, rosszul írtam ki a kérdést :)

De a magyarázatban ott van, hogy konkrétan mit szeretnék megtudni. Szóval az, hogy valaki terhe; beteg; dolgavan; nincs pénze hazamenni; két tonna sürgős kihegyeznivaló zab van a fürdőszobájában; etc., az nyilvánvaló, az nem izgat :)

Az érdekel, hogy akinek semmi akadálya nem lenne, hogy a lakóhelyén szavazzon, mégis inkább átmegy máshová, az miért teszi?

2010. ápr. 11. 21:43
 17/17 A kérdező kommentje:
*jav.: terhes
2010. ápr. 11. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!