Ti hogyan tennétek jobbá a magyar oktatási rendszert?
Növelném a diákok által választható tantárgyak óraszámát és a kötelezőket meg minimalizálnám az elméleti oktatásban, tananyagot teljesen átdolgoznám, illetve tankönyvekből is többet engedélyeznék, hogy minél nagyobb legyen a választék és ,,verseny" induljon el a tankönyv írok között a jobbnál jobban kivitelezett könyvek létrehozása érdekében.
Szakiskolákban minél hasznosabb szakmai tapasztalatok megszerzése lenne a cél, és a helyi gyárak, meg építő cégek stb.-vel szorosabbá csinálnám az iskolák kapcsolatát, hogy valós tapasztalatokat kapjanak a munkában a diákok és mikor elkezdenek dolgozni, úgy tudjanak jelentkezni hogy jó 10-15 (csak 1 számot mondtam) fajta munkában már ,,rutin gyakorlatuk" van.
oktatással. tehát mondjuk azzal hogy tényleg tanítanak a tanárok nem kritizálnak és azt fitogtatják ki az okosabb hanem tanítani akar. Manapság annyi van hogy vagy visszamondod a mondókát vagy nem. Nem kell végiggondolni logikázni esetleg újat alkotni. Mondjuk kimenni az udvarra és ott megbeszélni a fotoszintézist.
Amúgy az ilyen oktatófilmek a tv ben ezerszer jobban megragadnak bennem mint egy tanár monoton pofázása azt se tudom hol a mondat vége meg az eleje annyira monoton. Szóval az oktatófilmeket kötelezővé tenném ahol lehet de ne magyargyártású dögunalmas sza×r legyen hanem valami iugalmas magasköltségvetésű.
A diák legyen a középpontban, ne pedig a tanmenet.
A gyereket tanítsák ne a tananyagot.
Kevesebb lexikális tudás, több gyakorlatias órát!
Több informatika óra, hogy a digitális írástudás ne csak a facebbok,twitter, instagaramm használatát jelentse, hanem excel, acces, word programokat is tudják használni az emberek.
30 perces órák, 9-től 3-ig, délben 30 perces ebédszünettel, házi nélkül. Napi max 5 óra, pl informatika, pénzügyi alapismeretek,idegen nyelv, töri, biosz, matek,tesi, irodalom.
Ezeket napi 5 órába be lehet osztani. Tesi kivehető lenne, ha a diák például rendszeresen sportol valami egyesületnél, vagy kerékpárral jár iskolába! Töriből is csak magyar történelmet tanulnánk, irodalomból pedig kortárs műveket vennénk, nem pedig görög sz*rokat!
Biológiából emberi szervezet, 1-2 állat, és elsősegélynyújtás. Tesi helyett KRESZ-t tanítanék külön órában, ami egy kb fél éves tantárgy lenne. Utána valamiféle vizsgát kellene tenni, amivel igazolom, hogy ismerem a kreszt. Kresz után pedig valami olyasmit órát raknék be, amelyben megtanítják a gyerekeknek, hogy milyen papírokat kell elintézni, ha autót vásárolnak majd, vagy hogyan kell feladni egy levelet/csekket megírni, hogyan pályázzunk meg egy támogatást...
Meg még heti 3 Matekot valahová beraknék.
Csupa hasznos dolgok, 9-től 3-ig megtanulhatóak, nem kell korán kelni, kreszt ismerve kevesebb baleset, és az ilyen önéletrajzírással, meg ilyennel foglalkozó órának köszönhetően meg (véleményem szerint), több életrevalóbb fiatal lenne.
Ugyanakkor nagy hangsúlyt fektetnék a kreativitás fejlesztésére is.
Gyakorlatokat a szakközépiskolásoknak pedig kötelezővé tenném, hogy mindenki menjen céghez. Az, hogy a suliban nem csinálunk semmit sem, az nem gyakorlat!
Amik nem érettségi tantárgyak, azokra ne kelljen kötelezősen bejárni, csak mondjuk az aki azt választja.
Pl:ének,filozófia,média,társadalomismeret...
És napi 6óráánál ne legyen több óra.
A napi 5 tesiórát is túlzásnak tartanám. Legyen,csak ne minden nap. És a tesi óráán is értelmes dolgokat csináljanak. Vagy esetleg minden diák választhasson egy olyan tesit,amit szeret is csinálni: Röpi,foci,tennisz,gyógytesi,jóga...stb
according to baloldal :
megszüntetném az erkölcstant és a mindennapos testi és aki ezzel nem ért egyet az mocskos fideszláda
Az oktatás mindig is szar volt. A tanítónéni egy irigy pics volt, mindig piszkálódott, kinézte azokat akik nem voltak szimpatikusak neki és nyíltan alázta őket. De ez már inkább személyi probléma. Ha annyira komoly lenne az oktatás szigorú ellenőrzések alá vonnák etikailag az intézményeket hgoy milyen tanárok dolgoznak, illetve emberileg milyenek, valamint felkészültségileg, hatásfokilag az adott tantárgyban megfelelnek e.
A másik probléma a felesleges tantárgyak, illetve óraszámok. Teljesen feleslegesnek tartom a 8 év általános iskolát (vagy már 9re emelték??). Inkább csökkenteném 2 évvel, nagyon szét vannak húzva a tantárgyak. Nincs felvilágosítás a továbbtanulásról, a tanárok elintézik annyival hogyha megkérdezed merre mehetnél csak annyit válaszolnak hogy felvi.hu. Nevetséges. Rengeteg gyakorlatbeli felvilágosító szakmai órát lehetne tartani, pl kirándulások keretében, mondjuk tanulmányi kirándulásokra, egy sütödébe, lakatosműhelybe, fogtechnikába, különböző munkahelyekre elvinni a diákokat ahol a szó szoros értelmében ichletet meríthetnek a jövőjükhöz.
Helyette mi van? Lelki terror, gyomorideg, túlterhelés és felesleges évek. A vége teljes depresszió, pánikbetegség és szar érettségi, kilátástalan jövő.
Az érettségi tárgyakat tanítanám magas óraszámban, illetve az idegen nyelvet.
Informatikából heti 1 bőven elég, mert az emberek 90%-ának nincs szüksége programozói ismeretekre. Office programokkal, alapvetően a windows rendszerrel ismerje ki magát az ember, e-mail programokkal, ennyi az elvárás egy munkahelyen is.
Testnevelésből nálunk akkoriban heti 2 volt, tökéletesnek éreztem. Nem fáradtunk le minden nap, de volt heti 1,5 óra testmozgás. Maximum heti 3-at vezetnék be, többet biztos nem, most nem tudom mennyi van.
Az erkölcstant, etikát, vallást eltörölném, mert úgy gondolom, hogy ez magánügy, és az államnak semmi köze hozzá.
Földrajzot, biológiát, fizikát, kémiát kb. heti 2x tanítanék, de választhatóvá tenném már fiatalabb korban (nem csak az utolsó 2 évben) magasabb óraszámban az érdeklődők számára.
A rajzot, éneket ilyen formában eltörölném, helyette inkább "művészetek" órát vezetnék be, ami nem osztályozható, és ismeretterjesztő jelleggel foglalkozik a klasszikus művészetekkel. Múzeumba is mehetnének ezen az órán, illetve tanulhatnának festőkről, szobrászokról, építészekről, zeneszerzőkről interaktív módon (pl. filmek, zenehallgatás, kvíz, felismerés, stb). Nem túl szigorúan, inkább úgy, hogy felkeltse az érdeklődést.
Biológián fontosnak tartanám, hogy legalább havonta 1x kint, a természetben legyen "gyakorlati" oktatás, elsősorban az állat-és növényvilággal kapcsolatosan.
Nem tudom, manapság van-e társadalomismeret, de ha nincs bevezetném - politikai alapismereteket, szociológiát oktatnának (pártpropaganda nélkül...), illetve a pénzügyi ismeretek óra ötletét én is támogatom, a kettőt akár egybe is lehetne vonni. Némi alapvető jogot is oktathatnának (mindezt összevonva kb. heti 1 órában gondoltam)
Emellett maximálisan egyetértek azzal, hogy a tankönyvpiacnak szabadnak kellene lennie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!