Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ehhez? (lent)

Skywatcher90/900 eq2 kérdése:

Mit szóltok ehhez? (lent)

Figyelt kérdés

Személyes meggyőződésem, hogy ha középtávon ismét érdemi országot akarnánk csinálni Magyarországból, akkor (azon kívül, hogy mindent megreformálunk, és normalizálunk) újból létre kéne hozni egy Osztrák-Magyar Monarchia szerű államot. HA (és sajnos a realitás ellene szól, de attól még jó ötlet!) egyesíteni lehetne egy LAZA államszövetségbe (tehát az EU-nál szilárdabb de az USA-nál puhább) Ausztriát, Magyarországot, Szlovéniát, Csehországot, Szlovákiát, Horvátországot -jelenlegi határok lennének a "tagállamok" határai- akkor egy életképes és kb.: 41 millió főt számláló, bőséges nyersanyagforrásokkal (Csehország, Szlovákia), remek agrár-lehetőségekkel (Magyarország), kereskedelemi-tranzitforgalmi szempontból kitűnő, és nem utolsósorban tengerparttal rendelkező ország jöhetne létre!!!

Tisztában vagyok a jelenlegi realitásokkal.


A kérdésem: szerintetek ez JÓ LENNE-E??? SEGÍTENE-E RAJTUNK? Nagyhatalommá válhatnánk?


Na jó, és bónusznak mégis: amennyiben a sajtó és néhány mecénás beállna támogatónak, rá lehetne-e venni ezen országokat a közös jó érdekében egy részleges egyesülésre?


2016. máj. 7. 14:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a formában nem.

Pont azért nem mert ez az Osztrák-Magyar Monarchiára emlékeztetne amit mindenki ellenezne, a magyarok többségét is beleértve.


Ami viszont hosszútávon megvalósíthatónak tűnik, az az Európai Unió megreformálása, a közös hadügy, külügy és ezekre elkülönített pénzügy alapelvei felé. Ez előbb utóbb biztosan meg fog valósulni.


Egyébként az általad javasolt államszövetséggel az lenne a legnagyobb baj, hogy az összes általad felsorolt ország Németországtól függ gazdaságilag, tehát Németország nélkül nem sok értele lenne létrehozni bármilyen államszövetséget.

2016. máj. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Csináltunk már olyat hogy a Trabant kasznira rátettünk egy Merci emblémát és a forgalmijába is beírtuk hogy az egy Mercedes. A hasonlat helyett arról van szó hogy papíron már mióta Unió van. De ahhoz hogy a valóságban is egyetlen nép legyünk ahhoz közös nyelv is kellene. Persze nem a német, mert hasonlóan járnánk ahogy az orosszal. Hanem az angol, mivel az lett a világnyelv, még akkor is ha a magyar lenne jobb közös nyelvnek.
2016. máj. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Elnézést, ezt nem fejtettem ki: (2. hozzászólónak): laza államszövetségről beszélek, tehát mindenki maradna az aki! a cseh csehül, a szlovén szlovénul beszélne stb. A tagállamok egy országot alkotnának, de nagy önállóságuk lenne. Az egész országot azért hoznánk létre, hogy egy erős államszövetség alakuljon ki, amiben a tagállamok relatív függetlenek. Tehát az EU-nál azért szorosabb, de az USA-nál lazább lenne.
2016. máj. 7. 14:37
 4/15 anonim ***** válasza:
Én örülnék egy Ausztria-Magyarország államszövetségnek, mondjuk a horvátokkal kiegészitve. Sokkal jobban tudnánk egymás területi követeléseit támogatni. Csehországot, Szlovéniát vissza Ausztriának, Boszniát és a Szerémséget vissza a horvátoknak, Felvidéket, Délvidéket, Erdélyt meg vissza Magyarországnak.
2016. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
biztos lenne aki szemét szurná a dolog, Németek, USA stb....
2016. máj. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerinted a csehek, szlovének, osztrákok mit szólnának ehhez? :D


Nyilván a gazdaságilag fejlettebb szlovének, csehek,osztrákok belemennének abba, hogy lehúzzuk őket..

Ezek az országok nélkülünk is teljesen jól megvannak, nagyon nem hiányzunk nekik.

2016. máj. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Miért ne? Ausztria képes lenne annyi tőkét beleadni a dologba, hogy 5-10 év alatt a kezdeti össz GDP visszaesés visszaálljon a kiinduló pontra, aztán a megnövekedett munkaerő és a nagy belső piac miatt úgy kilőnénk mint a sicc. Ehhez vedd hozzá a földrajzi fekvés előnyeit, meg azt, hogy nyersanyag és élelmiszer (nomeg munkaerő!) szintjén akár majdnem önellátóak is lehetnénk. Középtávon és hosszútávon nagyon is megérné nekik.
2016. máj. 7. 17:27
 8/15 A kérdező kommentje:
Az egymillió dolláros kérdés az, hogy egy rövidtávú gazdasági visszaesés megér-e egy nagyhatalommá válást? A válasz evidens.
2016. máj. 7. 17:32
 9/15 anonim ***** válasza:
S Ausztriának miért érdeke? :)
2016. máj. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Pro Patria ***** válasza:

Ha nem egy korábbi monarchia megvalósításáról beszélünk (ami elbukna, ugyanabból az okból, mint korábban, és min a belőle alakult szintén többnemzetiségű Jugoszlávia és Csehszlovákia is később - egyetlen nemzet sem fogadja el másodrangúságát egy központi szereplővel szemben), hanem egy laza gazdasági szövetségről, akkor az most is fennáll, létezik.

Ausztriába a horvát tengerpartról (is) érkezik importárú a bécsi piacra, a szlovákok által termelt tejet Magyarországon adják el nekünk, a cseh Škodát is terítik a közép-kelet-európai piacon, az export-import most is folyamatos, főleg így, regionálisan.

Másfelől a jóléti államnak számító Ausztria miért veszélyeztetné, vagy akár csak átmenetileg felfüggessze ezt a létbiztonságát a kevésbé fejlett iparú és gazdaságú országokért, ha már most is célját érte?

Ez valami olyasmi gondolkodás, ami (többek között) nekünk érné meg, mi lenne a motiváció a felhúzók részéről a pénzköltésre?


"Az egymillió dolláros kérdés az, hogy egy rövidtávú gazdasági visszaesés megér-e egy nagyhatalommá válást?"

- Ehhez a 40 milliós elképzelt gazdasági társulás bőven kevés lenne.

2016. máj. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!