Miért nem szerepel magyar egyetem a legjobb 150 között?
Ezt a képet láttam facebookon, és az lenne a kérdésem, hogy miért nem szerepelhet magyar egyetem a világ 150 legjobb iskolája között? Nem az általános demagógiára lennék kíváncsi, hanem hogy milyen konkrét okai lehetnek ennek a lesújtó eredménynek?
Magyar egyetem azért nem szerepel a legjobb 150 között, mert nem teszünk semmit annak érdekében, hogy szerepeljen.
Ehhez élvonalbeli kutatóegyetemek kellenének, de e helyett mi kamufőiskolákat létesítünk:
Az 1-es hozzászóláshoz:
"a nálunk fejlettebb országok népessége is bőven eléri az 1 milliárd főt"
- Hmmmmmmmmm...? Összesen kettő darab ország van, amelyiknek népessége eléri az egymilliárdot, Kína, és India.
A harmadik legnépesebb, az Egyesült Államok meg sem közelíti a maga háromszáz millió körüli népességével. Mire gondolt a költő?
A 13-as hozzászóláshoz:
"Nem szabadna kamufőiskoláknak és kvázi-egyetemeknek támogatásokat adni, hanem azokat a legjobb egyetemek finanszírozására kellene összpontosítani (ELTE, Szeged, Debrecen, Pécs, SZIE, BME, Semmelweis, BCE, Miskolc)."
- Ennél a sornál azonnal arra gondoltam, ha így lenne, egészen biztos követné a "nem a már így is erős egyetemeket kellene még tovább pénzelni, növelve a szakadékot, hanem az újakat támogatni és segíteni, elterjedtebbé téve az egyetemeket, és ezáltal növelve az oktatás színvonalát" reakciók különböző változatban való megfogalmazása.
Ez egyébként bármi más esetén is igaz. Van, aki a fennállót nem tartja helyesnek, van, aki annak a megváltoztatását. A személyes megítélésed pedig ütközhet más egyénekével.
A 27-es hozzászóláshoz:
"Ők nyerik nem a vezetőjük szülőországa ahol jó ha élt 1-2 évet."
- Nem olvastam el mindegyik önéletrajzot, de gyanítom, hogy nem kétévesen tipegtek fel az óceánjárókra anyjuk kezébe kapaszkodva, hanem pontosan itt szerezték meg azt a tudást, amit aztán odakint kamatoztattak. Azaz ez az ország "nevelte ki" őket, majd karriert máshol csináltak, ahol ehhez a technológiai és pénzbeli feltétel adott volt. Ezért pedig ne legyünk már folyamatosan önleértékelők, önköpködők, természetes, hogy Magyarország nem tudja ugyanazt a feltételt nyújtani, mint az USA. Józan ésszel ki gondolná akármilyen körülmények között is ennek ellentéte kivitelezhetőségét?
Viszont ez a kérdés szempontjából egyébként teljesen lényegtelen, mert a múltbéli Nobel-díjasok semmit nem tesznek hozzá a jelenkor oktatásáról szóló vitához, vagy vesznek el belőle.
Ezek az esetek, amikről szó van, egy évszázaddal korábbi fókuszban felhozhatóak, itt teljesen idegenek a tárgyalt kérdéstől. A múlttal igazolva, vagy megcáfolva nincs a jelen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!