Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyet értetek a vasárnapi...

SenkiAlfonz2 kérdése:

Egyet értetek a vasárnapi nyitva/zárva tartással? (alul)

Figyelt kérdés

Felmérést végzek ezen a web oldalon (tudtommal ez nem szegi meg a liszensz szerződést) és szeretném megtudni ki mivel ért egyet.


A következő opciók közül válssz!


1-az eredeti kormány által meg határozott rendszer szerint áljon vissza a vasárnapi zárva tartást


2-az általam meghatározott rendszer legyen.


3-Egy a válaszoló (te) meghatározott rendszer.


4-egyiksem (ne legyen zárva tartás)



1 az egyes opciót gondolom mindenki ismeri de ha nem interneten könnyedén utána járhat.


2 A saját rendszerem:

A boltok alapból zárva vannak legyen az családi válalkozás vagy multinacionális cég által létrehozott bevásárló központ lánc... DE ha a tulaj nyitva szeretné tartani a boltot akkor lehetősége lenne rá de az alkalmazottakat nem kötelezhetné a munkára csak azok az alkalmazottakat szabadna alkalmazni amelyek külön beleegyeztek a vasárnapi munkába (szóval csak az dolgozna vasárnap aki akar). Így akinek kell a pénz és nincs gyerek vasárnap is kereshet pénzt ám aki családos apa/anya annak lenne egy közös napjuk a gyerekkel....



válaszod elején szerepeljen a számok áljon (1,2,3,4) és utána közvetlen az hogy igen/nem (a hármashoz nem kötelező amenyiben nem NEM ami nem túl logikus) TÖBB SZÁM MELLÉ IS ÍRHATSZ IGENT/NEMET (ha a négyest választod csak azt ird le! )


utána legalább két enterrel legyen a szöveg mivel értesz eggyet mivel nem bizonytalan volt a válaszod vagy szikla szilárd...stb (szóval a véleményed)



valahogy így (pl):


1.nem/igen

2.nem/igen

3.nem/igen



az én véleményem...



2016. máj. 4. 17:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
S külön Semjén Zsolt
2016. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Mondok még egy opciót. A mostsni visszaállított rendszer maradjon és mindenki akkor legyen nyitva, amikor akar és kész.
2016. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%

1. igen

2. nem

3. nem


2: ez azért nem jó, mert olyan nincs, hogy az alkalmazott eldönti, hogy akar-e dolgozni, elméletben lehet ilyen törvényt hozni, de a gyakorlatban nem működne. Pl. egy üzletben van 3 alkalmazott, egyszerre mindig 2-nek kell dolgozni, de csak 1 szeretne vasárnap is. Akkor máris nem megoldható. És akkor a szabadnapokról és szabadságokról még nem is beszéltünk. Így is sokszor nehéz beosztani, hogy ki mikor dolgozzon.


1: A zárvatartás szerintem jó volt. Én úgy tudom, hogy eddig is nyitva lehetett az a bolt, ahol a tulajdonos vagy családtagja dolgozott. Nálunk van ilyen kisbolt. Szóval én nem éreztem nagy gondot ebből. Egyébként sem a vasárnap volt a bevásárlós napom, de ha valamire nagyon szükség volt, akkor ott volt a kisbolt.

2016. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Bevásárlóközpontban nem megoldható a választható opció. Ott vagy mindenki nyitva van, vagy mindenki zárva. Így nincs a tulajdonosoknak választási lehetőségük, pláne nem az alkalmazottaknak.
2016. máj. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Gauldoth ***** válasza:

1 nem

2 talán(megvalósítható visszaélések nélkül?)


3 nincs igazán jobb ötletem, de igazából szerintem a boltzár nagyon csak felszínes tüneti kezelése a munkahelyhiánynak


4 ha 2/3-as nem lenne jobb akkor inkánb ez mint 1


Bocsi, de a véleményem nem fért bele rendesen a rendszerbe

2016. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
nos az uólsó válaszolónak üzenem hogy a kettes opcióban szerepeltek megoldhatók sokkan szeretnének dolgozni de a probléma hogy "min 2 ember" fenn áll ezt a tulajnak és a cégnek kéne megoldania... továbbá ha valaki nem akkar dolgozni akkor ne dolgozzon vasárnap ez nem lenne gond aki szerdán szabad napos az a családjával sehova nem tud elmeni és jönnek a családi gondok...
2016. máj. 4. 18:00
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Majd te bekategorizálod. Szerintem legyenek nyitva vasárnap a boltok, mert abszolút van rá kereslet, jól tették, hogy visszaállították a régi rendszert.
2016. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

a kettes megoldható probléma nélkül és részletesebben is letudom írni a jövőben a törvény javaslatot és a cég problémát ha kell... (irjátok ha igen) a továbbiakban ha a kettes szám jönn irjátok oda hogy:


igen(ha megvalósítható)


ha ez lenne az ok mert nem megvalósítható...

2016. máj. 4. 18:03
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

6: A tulaj/cég gondja, az alkalmazott gondja is.

Ha egy üzlet nyitva akar lenni, akkor az alkalmazottaknak dolgozni kell. Nincs választási lehetőségük, hogy ők akkor ezentúl minden vasárnap otthon lesznek.

Látszik, hogy közvetlenül nincs közöd a kereskedelemhez.

2016. máj. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Gauldoth ***** válasza:

Hát ok, akkor 2 igen tőlem


Másoknak meg üzenem; az olvasási készségük gyenge. (Akinek nem inge...:-) )


4es az az, hogy nincs törvény szerinti zárva tartási kötelezettség!

2016. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!