A magyar oktatás, miért ennyire "diákellenes"?
Én rendszerváltás után érettségiztem, diplomáztam.
A felsőoktatási rendszerrel, szerintem nincs nagy gond.Van ott egyfajta, szabadság.
Viszont, a gimnáziumok, középiskolák, általános iskolák rendszere még mindig rossz.
A nagyobbik gyerekem most jár gimnáziumba.
Nagyon, ironikus, egyben elkeserítő volt megtapasztalni, hogy semmi sem változott 20 év alatt.Ugyanaz minden.
Én elsősorban a diákközpontúságot hiányolom.
A gyereknek kell a meleg, főtt étel és nem kettőkor vagy háromnegyed háromkor, amikor hazaesnek, hanem délben.Három óra fele, már majdnem uzsonna idő van.
Mi is meleg ételt eszünk a munkahelyen, legalábbis, nálunk.
Van, aki otthonról hoz valamit és megmelegíti mikróban, a többség viszont, vagy rendel, vagy pedig kimegyünk egy közeli étterembe.
A gyerekeknek meg?Viszik szegények a péksüteményt, ami persze, finom.De, nem ebédre való.Nem helyettesítheti a főtt meleg ételt.
Helyet, nem biztosít az iskola, mikrót nem biztosít.Elhagyni, nem hagyhatják el az iskola területét kiugrani valahova, venni egy kebabot vagy enni egy rántott sajtos menüt, vagy valamit.
Az órarendet sem úgy tervezik, hogy beleférjen egy jó ebéd, ráérősen.
Persze, ott a menza, de azzal is az a baj, hogy órák után tudnak enni és nem délben.
Rendszerváltás után, én fiatalon, naivan, azt reméltem, hogy a gyerekeim, már egy diákközpontúbb oktatásban tanulhatnak,hát tévedtem.Ugyanaz minden.
Szegény gyerekek, nem kapnak pontban délben meleg ételt.
Na ne röhögtess már...
Ezt mondom 18 évesen, tizenkettedikesként.
Mert az éj sötét és tele iszonyattal.
Amúgy meg, a magyar társadalom begyepesedettsége miatt.
Én 2009-ben végeztem gimnáziumban. Nálunk két szünet volt ebédre a menzán: egy 15 perces és egy 20 perces. Viszont még kb. 3-ig lehetett menni bármikor ebédelni, akinek szünetben nem fért bele. Nem gondolom, hogy ez így rossz.
Egyébként persze, kell a gyerekközpontúság, de azért nem szabad a végletekbe esni. A túl lazasággal nem tanulnak fegyelmet, amiből később gond lesz. A kimenetellel meg az a baj, hogy a nagyon megbízhatóknál működne, de a többség nem olyan. És sajnos sokan ellógnának vagy ilyesmi, és ha valami történik, akkor az meg a tanár felelőssége.
"A meleg étkezésnek, délben, alap dolognak kellene lennie.
Szükséges, a kiegyensúlyozottsághoz."
Az igen. Kemény problémáid vannak az életben.
Ez nem 100%-ig a témába vág, de azért érdekes utánaolvasni. Az iskola utáni tudástesztek alapján a finnek rendszere adja át a legtöbb tudást a gyerekeknek. És nézzétek meg, olvassatok utána, hogyan tanítanak. Megdöbbentő.
Amúgy a meleg étel időpontja a legkisebb baki szerintem. Persze mindig meg kellett vele várnunk a tanítás végét (2008-ban végeztem), de a menze, istenem az a menza.... Rettentően rossz kajákat adtak, és repeta sem volt...
Az iskolatáskák meg tényleg rosszat tesznek a hátnak, főleg 3-4 környékén a sok tankönyvvel a gyyenge gyerekgerincnek.
"Nagyon, ironikus, egyben elkeserítő volt megtapasztalni, hogy semmi sem változott 20 év alatt.Ugyanaz minden.
"
A gond az, hogy nemcsak az elmúlt 20 évben, hanem az elmúlt 80 évben nem változott semmi. Most komolyan, nézzétek meg mit tanultak a diákok a 2 világháború között. Majdnem teljesen ugyanazt mint ma (kivéve persze ami azután történt, na meg az informatikát, bár azt is kezdik leépíteni).
Én nemrég végeztem a középiskolával, és őszintén megmondom, hogy a bent töltött idő alig 10%-át töltöttük hasznosan. Ami engem a legjobban idegesített az a magyar nyelv és irodalom volt. Heti 4 órában. Szánalmas.
Mi a franc értelme van verseket elemezni heti 3 órában 2014-ben (akkor érettségiztem)? Mi értelme van ennek?
De például alapfokú pénzügyi vagy jogi ismereteket nem tanulnak csak azok akik gazdasági szakközépbe jártak (pl én). Aztán meg néznek, hogy "mi az a deviza?"
A magyar oktatási rendszer, beleértve a tantervet ELAVULT.
Ideje lenne felismerni. És ezen semmilyen klikk P ÖCS nem fog segíteni, csak az ha végre piacképes és értelmes tudást adnának az iskolák.
És több teret kellene hagyni a specializációnak. Például az osztályunkból én gazdasági egyetemre mentem, volt aki jogira sőt volt aki a műszaki pályát választotta. Mégis mind ugyanazt tanultuk. Mégis miért nem lehet egy leendő mérnöknek mondjuk több fizikaórát vagy matekot felvenni mondjuk heti 2 magyar helyett?
Vagy egy leendő jogász miért nem tanulhat jogi ismereteket heti 2 matek helyett?
Egy mérnök mire megy a versekkel?
Vagy a jogász az integrálással?
na erről van itt szó.
Túl sokat akarnak tanítani tök feleslegesen.
Inkább tanítanának kevesebbet de hasznosat.
Én pont nem délben szeretek ebédelni.
Azért, mert neked ez az igényed, nem biztos, hogy mindenki más is pont ugyanígy szeretne étkezni.
És ennél egyébként is vannak sokkal nagyobb gondok is.
Szerintem alapvetően nem az étkeztetésen kellene fennakadni, de egyébként ez is egy nagyon fontos kérdés, az, hogy ennyien félvárról veszik sokat elárul egy emerről.
A lényeg, hogy abszolút, de nem gyerekközpontú az oktatás. Érdemes hvg-n kicsit kutakodni, az elmúlt 3-4 hétben nagyon jó cikkek jöttek ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!