Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ne lenne demokratikus a...

Miért ne lenne demokratikus a magyar alkotmány?

Figyelt kérdés

Szerintem, teljes mértékben demokratikus.

Az alkotmánymódosításokról, sehol nem írnak ki népszavazást.


Aki szerint, nem demokratikus, megindokolná?



2016. ápr. 27. 07:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Utánaolvastam, hogy valami nekem maradt-e esetleg ki. Sopronban született, a szülei is magyarok az önéletrajza szerint. Nem tiszta ez a mondat előttem."


Hát, nem vagy túlontúl tájékozott. És Szájerrel nem ez az egyetlen probléma... És igen, ha pl. a Jobbik csinálna egy alkotmányt, az teljesen legitim és demokratikus lenne, mivel ők tisztességes, magyar emberek. Mi választók csak ennyit kérnénk. Illiberális cionista - még csak nem is magyar származású - gazemberek ellenben nem alkothatnak legitim alkotmányt.

2016. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Gauldoth ***** válasza:
Igen, a félig halott élőholtról van a nevem, mindenhol ezt szoktam használni, legtöbbször Lord előtaggal.
2016. ápr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Pro Patria ***** válasza:
100%

"Hát, nem vagy túlontúl tájékozott."

- Akkor bővítsd az ismereteimet a tiéddel.


"És Szájerrel nem ez az egyetlen probléma... És igen, ha pl. a Jobbik csinálna egy alkotmányt, az teljesen legitim és demokratikus lenne, mivel ők tisztességes, magyar emberek."

- Mint Jobbik-szimpatizáns. És ugyanez, a szavakat kicserélve bármely pártra vonatkoztatva elmondható.


------


Gauldoth, a névadód király volt, nem csupán lord.:) Még ha nem is volt pecsétgyűrűje.

2016. ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Szerintem egy Alkotmány akkor demokratikus,ha az "közmegegyezéssel",pártok közti megegyezéssel születik és nem erőből,egy párt akaratát érvényesítve.És ez a helyzet a módosításokkal is.Igaz,mint már többen jelezték,Magyarországnak jelenleg nincs Alkotmánya,csak Alaptörvénye.
2016. ápr. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!