Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ne lenne demokratikus a...

Miért ne lenne demokratikus a magyar alkotmány?

Figyelt kérdés

Szerintem, teljes mértékben demokratikus.

Az alkotmánymódosításokról, sehol nem írnak ki népszavazást.


Aki szerint, nem demokratikus, megindokolná?



2016. ápr. 27. 07:56
1 2 3
 1/24 LazyJones ***** válasza:
100%

Itt nem módosították, hanem újat írtak nagyjából, ráadásul a normális helyeken a módosítások is több párti konszenzus alapján jönnek létre, és nem egyetlen párt kétharmados többségét felhasználva. Gyakorlatilag amit a fidesz mondott, az belekerült, senki és semmi más nem szólhatott bele, és még csak társadalmi vitára sem engedték az elkészült fércművet.


Sarkított példával: ha beleírják, hogy Orbán a magyar király, az is "törvényes" lett volna adott keretek közt, mégse lehetne azt mondani rá, hogy demokratikus...

2016. ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy alkotmány a tartalmától demokratikus vagy nem.
2016. ápr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Főleg, a tartalmára gondolok.
2016. ápr. 27. 08:19
 4/24 Shai-Hulud ***** válasza:
89%

- Egyrészt azért, mert nincs Alkotmányunk, hanem Alaptörvényünk van.

- Másrészt azért, mert a teljes ellenzék tiltakozása ellenére a kormánypárt egy 51%-os szavazati arányból mesterségesen kreált 2/3-os parlamenti többséggel hozta létre.

- Ráadásul azt is olyan átgondoltan, hogy ők maguk is már legalább 5-ször módosítgatták - és a módosításoknál sem vették figyelembe az ellenzékipártok javaslatait.


Ha jól érzékelem, ezek nem éppen a demokráciára jellemző események.

2016. ápr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
Azért nem demokratikus, mert önkényuralmi.
2016. ápr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

Nekem az nem tűnik túl demokratikusnak, hogy Orbán és a talpnyalói élik világukat, a jobbágyok meg kidolgozzák a belüket annyi pénzért, amiből el tudnak tengődni a következő fizetésig.


Bár lehet, hogy én vagyok a hülye és nem értem, hogy ez mennyire csodálatos dolog...

2016. ápr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Mi önkény az alaptörvényben?
2016. ápr. 27. 08:45
 8/24 anonim ***** válasza:
94%
Mert nem lett népszavazással megerősítve!
2016. ápr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Az, ahogy Alaptörvényt megalkották és elfogadták épp amellett bizonyíték, hogy a demokrácia sajnos sokszor csak elvben működik!

Ez egy pártalkotmány, a fideszesek írták, fideszeseknek, és fideszesek fogadták el. Ez a baj vele! Egy alkotmánynak nem egy párt szellemiségét kellene képviselni, csak érdekességképp, az előző 1949-es alkotmányt is lényegében egy párt írta, lett is belőle utána még negyven év diktatúra, az Alaptörvényt is egy párt írta...látjuk a kínos párhuzamot?


Jogileg oké az is, ahogy készült, az is, ahogy elfogadták, ettől még nem lett demokratikus, hiszen minden ellenzéki pártot kizártak a megalkotásából és népszavazás sem volt róla. Mint mondtam jogilag rendben van, csak amúgy nincs rendben. Na ez az amúgy, amivel sokaknak baja van és épp ez az, ami garantálja, hogy nem lesz egy túlságosan maradandó alkotmány, meggyőződésem, hogy még a mi életünkben (tehát max 20 éven belül) egy másik alkotmány fogja felváltani ezt.

2016. ápr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Az önkény az, hogy a kormány kontrollját biztosító intézményeket alkotmányosan kiherélték.
2016. ápr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!