Az igaz, hogy ahol most tartunk (negatív értelemben) az a
Kádár rendszer hibája?
Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok. A történelem tanárunk mondta (szószerint): "Ahol most tartunk az a Kádár rendszer hibálya". Bővebben nem fejtette ki és nem is mondott konkrétumot.
A rendszerből való átállás sem hozott feltétlen jólétet.Nem tudták mi micsoda, ami nyugaton megszokott volt. HIrtelen váltás volt.
2016. ápr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
2/22 anonim válasza:
Ez nagyon bonyolult és összetett kérdés, mert rengeteg dolog közre játszott, ami arra az útra térítette az országot amit ma ismersz. Amúgy milyen értelembe mondta ezt?
2016. ápr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
3/22 anonim válasza:
Azért tanár, hogy megválaszolja a kérdéseiteket!!!!!!!!!!!!!
2016. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
4/22 anonim válasza:
Nem mondanám a Kádár rendszer hibájának. Ha megnézed, szinte az összes poszt-kommunista ország azon a szinten tengődik (vagy még rosszabb szinten), mint amin mi vagyunk. Persze vannak kivételek, de ott sikerült valódi(hoz hasonló) rendszerváltást csinálni.
A problémánk gyökere az, hogy szinte az összes politikus aki a parlamentben van, valamelyik kommunista pártfunkcionárius leszármazottja, ismerőse, rokona. Ez mellé jön még az a jó hülye magyar mentalitás is és ennyi.
1: Szerintem az csak egy szeg volt a koporsóban.
2016. ápr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
5/22 anonim válasza:
...meg az elmult nyóc évet se felejtsd ki.
2016. ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
6/22 MolotovPunk válasza:
Szerintem ma már ennek nem sok köze van ahhoz,hogy szegény az ország.Főleg úgy,hogy 25-26 év alatt a szabadon megválasztott kormányaink kétszer annyi hitelt vettek fel,mint Kádárék 40 év alatt...
90 után nem kellett volna mindent szétprivatizálni olcsón,akkor most előrébb tartanánk.
A különbség annyi a kettő rendszer között,hogy anno Kádárék főleg a népbe és az ipar fejlesztésébe fektették be a felvett hitelek nagy részét,míg 90 után a kormányaink szépen lenyúlták és zsebre vágták a felvett hitelek jelentős részét...
2016. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
7/22 MolotovPunk válasza:
Csak példaként említem,az Észteket és Letteket.Azok is valaha Szovjetunió részei voltak,ma mégis fejlettebbek tőlünk.(Életszínvonalban is.)Csehek pedig már rég elhagytak minket...
2016. ápr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
8/22 anonim válasza:
Magyarország eladósodottsága a hetvenes években kezdődött, amikor született egy olyan döntés, hogy folyamatos életsznvonal emelkedést évről-évre tartani kell, akkor is ha a nemzetgazdaság nem ezt termelte meg. Az évtized közepéig erre elment 5-6 milliárd dollár kölcsön. Az olajárrobbanás, az export (rubel) - import (dollár) struktúra, és még néhány előre nem látott gazdasági folyamat ezt az adósságállományt néhány év alatt megtöbbszörözte. De a rendszerváltáskor ez még mindig csak 20 milliárd volt! Most közelítjük a százat... :-)
2016. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
9/22 anonim válasza:
Nem! Ha 1996-ot írnánk és nem 2016-ot, akkor még azt mondanám igen, de idén lesz 27 éve, hogy hivatalosan is megkezdődőött a rendszerváltás. Meg attól függ mit értünk az alatt, hogy "ahol most tartunk" Magyarország tetszik vagy sem sosem volt nyugati ország semmilyen tekintetben, se a Monarchia, se a Horthy-kor idején nem voltunk egy súlycsoport mondjuk Németországgal gazdaságilag és életszínvonalban. Ami nyomasztó, hogy sajnos épp ez azt mutatja, hogy rúgkapálhatunk akárhogy igazából soha nem is leszünk.
2016. ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
10/22 anonim válasza:
Az ún. rendszerváltás óta a politikai elit és a holdudvara az államadósság többszörösét lopta el. Ha ez nem történt volna akkor sokkal jobban élne az átlagember is.
Ahol most tartunk azt csak az 1989 óta regnáló kormányokon kellene számon kérni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!