Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a vasárnapi...

Mi a véleményetek a vasárnapi nyitvatartás bevezetésérő?

Figyelt kérdés

Négy éve dolgozok a kereskedelemben,mikor egy évvel ezelött bevezették a kötelező vasárnapi zárvatartást,nem örültem neki felhőtlenül,mivel elestem havi nettó 10-12 ezer ft-tól( 50 %-os vasárnapi pótlék).


Idővel hozzászoktam,hétköznaponként túloráztam,hogy kompenzálni tudjam a vasárnap kiesését.


Hetente 1 nappal fixen tudtam,kalkulálni,hogy mit tegyek( családdal lenni,kutyasétáltatás,mozi stb).


Megértem azokat a vásárlókat,akiknek fontos a vasárnapi nyitvatartás,mivel munka végett máskor nemtudja elintézni a bevásárlást.


Megértem, és mivel az ország 80-90 %- a ezt szeretné, tiszta sor,hogy legyünk akkor is nyitva.


Ami viszont piszkosul bánt( dühít), hogy pont azokat nem kérdezték meg, akiket a legjobban érint a dolog.


Nem ültek le tárgyalni a szakszervezetekkel,akkor se,mikor bevezették,és most se.


Mindent gyorsan erőbőböl akarnak végigvinni az érintettek véleménye nélkül.


Mintha,csak bábok lennénk,a politikai játszmák sakktábláján.



2016. ápr. 12. 18:15
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

29-nek:

Mi választottunk H-P-ig tartó munkát, pont azért, hogy a szabadidőnket a családunkkal tölthessük. Egy szóval sem említettem, hogy ez rossz lenne!

"Bunkó, lenéző vásárlóknak kell puncsolni", te magadból indulsz ki, igaz? Attól, hogy te bunkó vagy és lenéző, azért mi még vagyunk jópáran, akik az eladót is ugyanolyan embernek tekintjük és nem jókedvünkből és hobbiból járunk (akár vasárnap is) vásárolni, hanem muszájból és kényszerűségből.

Felvilágosítalak: a kereskedelem az, ahol a kereslet és a kínálat találkozik.

Amúgy tudtommal heti 5 napot kell dolgozni akkor is, ha vasárnap is van munka, így legalább van hétközben is szabadnap, amikor el lehet intézni olyan ügyeket, amiket egy H-P-ig dolgozó ember csak szabadság kivételével tud megtenni.

Tök nevetséges, hogy nem bírsz túljutni azon, hogy az egészségügyis/ rendőr/tűzoltó mellett rengetegen dolgoznak vasárnap, vegyük pl. a vendéglátást, ami igazából csak egy kényelmi funkciót tölt be, hiszen otthon is lehet főzni, kávézni, inni, sőt még fagyit is lehet készíteni!

Ennyi erővel, ahogy te képzeled az ideális világot, a vendéglátósnak is ugyanúgy járna a szabad vasárnap minden héten, hiszen fagyizni/lángosozni lehet a hét többi napján is...

2016. ápr. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Az mondjuk nem egészen igaz, hogy heti 5 napot kell dolgozni. A heti 5 munkanap + 2 szabadnap beosztás nagyon nagy általánosítás, a valóságban sokkal ritkább, mint hinnéd.

Gyári munkások, bolti eladók, hotel/éttermi dolgozók dolgozik jelentős része csak heti 1 szabadnapot kap.

De olyan is van, akinek 1-2 munkanapra jut egy szabadnap. Pl. ápolók szoktak délelőttös-délutános-szabadnapos beosztással dolgozni, lehet nem mindenhol, de ismerek ilyen munkahelyet. Vagy, egy ismerősöm rendőr, felváltva 4 nappalos műszak, 4 éjszakás, 4 szabadnap. Egy másik ismerősöm banknál call centeres, ő meg felváltva 4 napot dolgozik, utána 4 napot nem. És még azt se lehet rámondani, hogy ezek az emberek azért kapnak ennyivel több szabadnapot, mert annyival hosszabbak a műszakaik. A gyári/éttermi/bolti műszakok is gyakran ugyanúgy 12-14 órásak, csak ott nem 1-2 munkanapra jár egy szabadnap, hanem 5-6-ra.

A másik meg, a hotelban, ahol dolgoztam, konkrétan meg volt szabva, hogy péntektől vasárnapig mindig mindenki be van osztva dolgozni (kivéve persze a menedzsereket, azok kaphattak olyankor is szabadnapot), mert olyankor a legtöbb a vendég. Nem hogy szabadnapot nem kaptunk hétvégére, de még szabadságot se lehetett kivenni, csak hétfőtől csütörtökig. A boltok meg eközben azért nem nyithattak ki vasárnap, merthogy az a család napja... Hát nevetséges.

Úgyhogy szerintem aki bolti dolgozó, és heti 2 szabadnapja van, az igazából örülhet akkor is, ha a szabadnapja pont nem vasárnapra esik. Én is szoktam vasárnap dolgozni, nekem az is ugyanolyan nap, mint a többi, pedig hívő keresztény vagyok. Templomba is járok minden héten, igaz, nem mindig vasárnap, de Isten nem csak vasárnap figyel, hanem a hét minden napján. Ja, és családom is van. Meg lehet oldani, hogy velük is tudjak foglalkozni a munka mellett, pedig sokszor egyáltalán nem jut szabadnap hétvégére. Mindent lehet, csak akarni kell.

2016. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!