Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a vasárnapi...

Mi a véleményetek a vasárnapi nyitvatartás bevezetésérő?

Figyelt kérdés

Négy éve dolgozok a kereskedelemben,mikor egy évvel ezelött bevezették a kötelező vasárnapi zárvatartást,nem örültem neki felhőtlenül,mivel elestem havi nettó 10-12 ezer ft-tól( 50 %-os vasárnapi pótlék).


Idővel hozzászoktam,hétköznaponként túloráztam,hogy kompenzálni tudjam a vasárnap kiesését.


Hetente 1 nappal fixen tudtam,kalkulálni,hogy mit tegyek( családdal lenni,kutyasétáltatás,mozi stb).


Megértem azokat a vásárlókat,akiknek fontos a vasárnapi nyitvatartás,mivel munka végett máskor nemtudja elintézni a bevásárlást.


Megértem, és mivel az ország 80-90 %- a ezt szeretné, tiszta sor,hogy legyünk akkor is nyitva.


Ami viszont piszkosul bánt( dühít), hogy pont azokat nem kérdezték meg, akiket a legjobban érint a dolog.


Nem ültek le tárgyalni a szakszervezetekkel,akkor se,mikor bevezették,és most se.


Mindent gyorsan erőbőböl akarnak végigvinni az érintettek véleménye nélkül.


Mintha,csak bábok lennénk,a politikai játszmák sakktábláján.



2016. ápr. 12. 18:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
8%
Azt is tarkón lőném aki kitalálta. Semmi keresnivalója Magyarországon egy vasárnap nyitott boltnak.
2016. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
28%

Kik nem azok, amúgy nem ez az első eset, hogy nem kérdeznek meg valakiket.

Amúgy muszáj nekik, ha leülnek róla vitatkozni, akkor addig is elhúzódhatna, míg nem kiírják a népszavazást, amit nem fog megvárni a kormány.

Amúgy jól látod, bábok vagytok, de ezzel nem tudsz mit kezdeni.

2016. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
98%

Bevezetni azt szokták, ami egész addig nem létezett és/vagy sokáig tiltva volt, esetünkben csak feloldottak egy ideiglenes korlátozást.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, örülök neki, természetesen ebből nem az jön, hogy térdre akarok borulni Ő Orbánsága előtt, hisz lényegében csak egy saját maguk által okozott hibát javítottak ki, nem pedig egy valós eredményt értek el. A magam részéről nekem mindegy volt, hogy van-e bolt vasárnap, vagy nincs, én hetente 1, legfeljebb két alkalommal vásárlok, leszámítva a tankolást, szóval engem nem izgatott a dolog, azonban tisztában vagyok vele, hogy sok embernek valóban csak vasárnap volt ideje egy nagyobb bevásárlásra és tetszik vagy sem, manapság egy bevásárlás (és ezt most mindennemű fogyasztói kultúrai pátosz nélkül kell érteni) egy családi program. Ez van, ez a 21. század, ha ez kell egy család kohéziójának a fenntartásához, akkor legyen, senki se olyan hülye, hogy valóban elhitte ezt a "vasárnap így legalább van idejük temploma menni" baromságot, az egész csak egy kísérlet volt, hogy a vasárnapi bevételek a kormányközeli boltokat illessék azáltal, hogy csak ők lehetnek nyitva. Megértem, hogy egyesek nem tudják beosztani azt, amijük van és attól még, hogy én képes vagyok erre, még nem tisztességes dolog elvenni ezt a lehetőséget tőlük, arról nem is beszélve, hogy egy elvileg jóléti társadalomban hogyan lehetséges az, hogy a kormány elveszi a lehetőséges a vásárlásról a polgároktól, közben meg valami blőd hülyeségre hivatkoznak. Aki temploma akart menni, de mellette még vásárolni is akart az meg tudta oldani, a családi békére hivatkozva betiltani egy egészen addig működő valamit pedig tökéletesen reprezentálja azt a maradi és ostoba gondolkodást, ami a a KDNP tagok fejében megy.

2016. ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

"Mintha,csak bábok lennénk,a politikai játszmák sakktábláján."


Mert nekik (politikusok) tényleg azok vagytok.


Egyébként és személy szerint a 90%-hoz tartozom aki örül a vasárnapi nyitva tartás visszaállításának, de megértem, hogy téged ez nem tölt el felhőtlen boldogsággal.

2016. ápr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
97%

1 év után kicsit indokolatlannak érzem a bevezetés szót.:D Mondjuk inkább úgy, hogy visszaállították.


A kérdésre: én több műszakban dolgozom, szóval gyakran be kell menni vasárnap, amit szeretek mert ugyanarra a munkára több pénzt kapok. Számomra a vasárnap ugyanolyan nap, mint a többi. De, tudom ez téged nem vigasztal. Olyan döntés nincs, ami mindenkinek jó.


Amúgy van olyan egyetemista ismerősöm, aki éjszaka járt árut feltölteni/kasszázni és a boltzár után elvesztette a munkáját, mert a nappalit nem tudta összeegyeztetni az óráival. Emiatt nem tudta kifizetni a tandíját..


A döntésnek örülök, mert rengetegszer jártam éjszaka vásárolni, vasárnap kevésbé.


Az utolsó pár mondatoddal viszont maximálisan egyetértek!

A netadónál is ez volt. Egy szakembert se kérdeztek meg, hogy mi a helyzet. Pedig mindegyik elmondta volna, hogy mekkora baromságot akarnak bevezetni.


"Mintha,csak bábok lennénk,a politikai játszmák sakktábláján."


A mintha szót nyugodtan kiveheted.


Én azon döbbentem meg, hogy azok a fideszes képviselők, akik nemmel szavaztak volna, azok az állásával játszott volna. Na kérdem én az országgyűlésnek nem az lényege, hogy mindenki a saját véleménye alapján szavazzon? Ennyi erővel nyugodtam lehetne király, aki majd megparancsolja mi legyen. Nevetséges ez 2016-ban..

2016. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
97%

Rengetegen vagyunk, akik akkor és most sem tudunk egy fix nappal sem kalkulálni. Hotelban, kórházban, bárokban, éttermekben, rendőrségnél, tömegközlekedésnél dolgozók és sokan mások. Ki lehet bírni, normális munkahelyen még előnyös is, mert tudsz kérni szabadnapot arra a napra, amikor előre tudod, hogy szeretnél csinálni valamit. Persze, tudom, hogy a normális munkahely nagyon ritka.

Túlórázni nem tud mindenki hétköznap. Én is boltban dolgoztam, amikor bevezették a zárva tartást, és a bérkiesést én is csak így tudtam volna megoldani, de akkor az estis tanfolyamot, amit elkezdtem és kifizettem rá a tandíjat, ott kellett volna hagynom. Így hát a kaján spóroltam inkább, mert máson már nem tudtam.

Alapból is bábok vagyunk, a főnökeink mondják meg, mikor vagyunk beosztva munkában, ha nem jó a beosztás, akkor sem szólhatunk, különben kirúgnak. Ez van, mert ezt hagyjuk. Illetve a többség hagyja, mert azt látja, hogy az a pár ember, aki nem hagyja, mind csak megszívják. Viszont ha mindenki egyszerre ugrana, egyszerre hagynánk ott az embertelen munkahelyeket, és nem is lennénk hajlandóak ilyenekre jelentkezni, akkor a munkáltatók is bajban lennének, hiszen nem lenne munkaerő.

2016. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
1%

Én személyszerint ostobaságnak tartom, hogy visszavonták a zárvatartást.

Mindennap nem kell a plázákban bóklászni ha nem otthon kell lenni a családdal és a templomban.

2016. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
6%
Azt kéne felkötni aki kitalálta, hogy visszavonják.
2016. ápr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%

"Mindennap nem kell a plázákban bóklászni ha nem otthon kell lenni a családdal és a templomban."


Nem is azt iktatták törvénybe, hogy plázáznod kell, hanem te szabadon megválaszthatod a három dolog közül mit szeretnél.

2016. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
97%

"Mindennap nem kell a plázákban bóklászni ha nem otthon kell lenni a családdal és a templomban."


Miért akarod megmondani hova menjek és hova nem? Majd mi megcsináljuk a vasárnapi programunkat, úgy ahogy nekünk tetszik.

Ezt a plázás baromságot meg felejtsétek már el, a kereskedelemnek csak egy kis százaléka.


*Ha irónia volt, akkor nem szóltam.

2016. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!