Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a vasárnapi...

Mi a véleményetek a vasárnapi nyitvatartás bevezetésérő?

Figyelt kérdés

Négy éve dolgozok a kereskedelemben,mikor egy évvel ezelött bevezették a kötelező vasárnapi zárvatartást,nem örültem neki felhőtlenül,mivel elestem havi nettó 10-12 ezer ft-tól( 50 %-os vasárnapi pótlék).


Idővel hozzászoktam,hétköznaponként túloráztam,hogy kompenzálni tudjam a vasárnap kiesését.


Hetente 1 nappal fixen tudtam,kalkulálni,hogy mit tegyek( családdal lenni,kutyasétáltatás,mozi stb).


Megértem azokat a vásárlókat,akiknek fontos a vasárnapi nyitvatartás,mivel munka végett máskor nemtudja elintézni a bevásárlást.


Megértem, és mivel az ország 80-90 %- a ezt szeretné, tiszta sor,hogy legyünk akkor is nyitva.


Ami viszont piszkosul bánt( dühít), hogy pont azokat nem kérdezték meg, akiket a legjobban érint a dolog.


Nem ültek le tárgyalni a szakszervezetekkel,akkor se,mikor bevezették,és most se.


Mindent gyorsan erőbőböl akarnak végigvinni az érintettek véleménye nélkül.


Mintha,csak bábok lennénk,a politikai játszmák sakktábláján.



2016. ápr. 12. 18:15
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Nem nőttek a bevételek! Ez csak hazug fidesz propaganda. 2500 boltot zártak be 10 ezer ember veszítette el a munkáját a vasárnapi és az éjszakai zárvatartás miatt.
2016. ápr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
A vasárnap eddig is a lazításról szólt, nem a vásárlásról úgyhogy nem érdekel.
2016. ápr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

,,Nem nőttek a bevételek! Ez csak hazug fidesz propaganda. 2500 boltot zártak be 10 ezer ember veszítette el a munkáját a vasárnapi és az éjszakai zárvatartás miatt.''


..de igen nőttek a bevételek, ugyanis mindenki betojt, hogy nem tudja megvenni véletlenül vasárnap az egy doboz tejfelkét" igy a vásárlók inkább vettek hármat...és nem célzottan a tejfelkéről van szó, hanem más áruccikról is!

Nem fideszes propagandáról van szó! Kisboltokról van szó, ahol beszartak a tulajdonosok, amikor bejöttek a képbe a navos péntárgépek, aminél nincs humbákolás" igenis ütni kell MINDENT. Nyilván nem érte meg...

2016. ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
előző hozzászólásomhoz még hozzátenném, inkább akkor a tulajdonos áll bent, mint alkalmazzon 1-2 eladót, ugyanis őket is ki kell fizetni...akkor ebben mi a pláne? és hogy érné meg?
2016. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 kérdezőférfi válasza:

21 és 23 hsz.:


Hát igen, Azok a kisboltosok akik adózás nélkül is alig bírták fenntartani az üzletet a kevés forgalom miatt, azoknak az első koporsószög a Nav-os pénztárgépek bevezetése volt, az utolsó pedig a vasárnapi zárás és az azzal járó bevétel hiánya.

2016. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
emberek! legyen nyitva, de akkor ne kötelezzenek senkit sem, ha nem akar. NE rettegjen attól a birka magyar, ha azt merészeli mondani, hogy nem megyek, mert nem tudom a gyermekem hova tenné, hogy ,,rendben van, akkor holnaptól már nem is kell jönnöd" ...
2016. ápr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy nem tud a sok idióta túllépni azon, hogy a vasárnapi boltzár nem a napi fogyasztási cikkek beszerzésének tett be egy átlag családnál, hanem a tartós fogyasztási cikkeknek.

Ahol Anyu-Apu hétfőtől péntekig dolgozik, a gyerekeknek pedig minden napra jut valami edzés, különóra stb, ott csak a szombat maradna a vásárlásra. De ha mindenki szombaton megy, akkor szerinted mennyire lehet ideális körülmények között cipőt, ruhát, tanszert, bútort, akármit választani????


Amúgy tudomásom szerint a legelső törvénytervezetben a vendéglátásra is vonatkozott volna a tilalom, csak azután vki a fejéhez kapott, hogy akkor nem tudnak majd vasárnap éttermezni...

2016. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
lassan ra kellene szokni otthon is az internetes vasarlasra.
2016. ápr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
Egyem a drága szívedet! De rossz lehet h-p-ig dolgozni! 8-16 ... Az a szerencsetlen jaj, de rossz lehet neki nem nyugodtan tanszert vasarolni! Hat ne sajnaljuk azt a szerencsetlent, aki meg amikor a csaladjaval lehetne nem tud, mert a bunko lenező vásárlóknak kell puncsolni! Kepzeld milyen rossz lehet annak, aki a 7 napból 6 dolgozik! Ahhoz, hogy hivatalos ügyet intézzen nem tud! Vagy szabadnapot kell kivenni az évi minimális szabi napjából vagy nem engedik el! Esetleg jatsszon meg egy kis tappenzt! De jaj abból 70ezerebol szamolnia kell, hogy a kovetkezo honap szukos lesz! A vasarnaprol van szo! Nem a szombatrol ! A vasarnap a csalade! A korhazban az ugyeletre szukseg van, mert attol meg balesetek lesznek! A tuzoltokra szukseg van, mert vasarnap kigyulladhat egy haz is! A rendorsegre szukseg van, mert a bunozes nem all meg vasarnap sem! A boltra nincs szukseg, mert nem eletbe vago, hogy egy orbit ragot megvegyel! A kereskedelem tud pihenni vasarnap! Rengetegen mondjak, hogy akinek nem tetszik valtson munkat! Aki hivatasakent tekint a harom fent emlitett rendor, tuzolto, korhazi dolgozo na ők azok, akik vallaltak, hogy unnepnapon hetvegen dolgoznak! Az elete nem mulik azon, ha nem tudof a tejcsit megvenni! Majd megveszed hetfon! Addig csak kihuzod egy kis teaval...
2016. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Ebben liberális vagyok. Ha van rá igény - van - és van munkaerő aki elvállalja - és van - akkor egy bolt lehessen nyitva akár 365/24 rendszer szerint is.


Senki nem ütnek szívlapáttal, hogy márpedig odamész dolgozni, az válasszon más melót.


Abban már inkább egyetértek, hogy valamiféle kompenzációt, több pénzt, plusz szabadságot, egyebet kapjon az aki vasárnap is melózik.

2016. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!