Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a vasárnapi...

Mi a véleményetek a vasárnapi nyitvatartás bevezetésérő?

Figyelt kérdés

Négy éve dolgozok a kereskedelemben,mikor egy évvel ezelött bevezették a kötelező vasárnapi zárvatartást,nem örültem neki felhőtlenül,mivel elestem havi nettó 10-12 ezer ft-tól( 50 %-os vasárnapi pótlék).


Idővel hozzászoktam,hétköznaponként túloráztam,hogy kompenzálni tudjam a vasárnap kiesését.


Hetente 1 nappal fixen tudtam,kalkulálni,hogy mit tegyek( családdal lenni,kutyasétáltatás,mozi stb).


Megértem azokat a vásárlókat,akiknek fontos a vasárnapi nyitvatartás,mivel munka végett máskor nemtudja elintézni a bevásárlást.


Megértem, és mivel az ország 80-90 %- a ezt szeretné, tiszta sor,hogy legyünk akkor is nyitva.


Ami viszont piszkosul bánt( dühít), hogy pont azokat nem kérdezték meg, akiket a legjobban érint a dolog.


Nem ültek le tárgyalni a szakszervezetekkel,akkor se,mikor bevezették,és most se.


Mindent gyorsan erőbőböl akarnak végigvinni az érintettek véleménye nélkül.


Mintha,csak bábok lennénk,a politikai játszmák sakktábláján.



2016. ápr. 12. 18:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
96%

9-es válaszomat kiegészítve, én meg szeretek a plázákban bóklászni, nővéremmel ruhát venni, mert neki kicsit jobb az ízlése, vagy édesapámmal a műszaki cikkeket vagy könyveket nézni. Érdekes módon nagymamám a rendszer váltás előtt és rendszer váltás után is templomba járt és tudod miért, mert ő szabad akaratából így döntött. Úgyhogy kérlek kedves 7-es válaszoló, engedd meg, hogy én majd tudjam, hogyan akarom eltölteni a vasárnapomat és neked se mondja meg senki, hogyan töltsed.

10-es szerintem ez nem irónia volt.

2016. ápr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
84%

Őszinte leszek.


Amikor bevezették a vasárnapi zárvatartást, akkor elleneztem. Viszont egyszer se fordult elő, hogy vasárnap kifogytam volna bármiből is, amiért amúgy nem a kisboltba mentem volna (pl. fél kiló kenyér vagy tojás) így egyáltalán nem érintett. Ha lett volna népszavazás, szerintem nem mentem volna el.

2016. ápr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
0%
Másokat sem érint. Ki az a hülye, aki ha hat napig nyitva vannak a boltok a hetediken éhen döglik? Ne röhögtessetek már!
2016. ápr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 MZ.per.X ***** válasza:

Én csak azt látom hogy az emberek többsége még mindig birka :D


Mikor bevezették, akkor mindenki azért sírt, most eltörölték és mindenki ezért sír.


Másrészt tipikus nesze semmi fogd meg jól intézkedés, amivel lehet terelni a népet. Először bevezetik, legyen min csámcsogni, utána eltörlik, és akkor azon csámcsognak 2 hétig.


Az utolsó mondattal sajnos én is egyet értek, nekem bármi lépésből az jön le, hogy akármit csinálunk, csak "parasztok" vagyunk a sakktáblán.

2016. ápr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Na mi van, eddig azert ment a balhe mert zarva voltak az uzletek most azert mert nyitva lesznek??!!

Dontsetek mar el mit akartok? Hogy lehet ennyi idiota abban az orszagban????

2016. ápr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 kérdezőférfi válasza:

A vasárnapi zárásnak köszönhetően vesztettem el az állásomat. Mert a vezetők szűk kocka látókörűen álltak hozzá a dolgokhoz. Jaj, kiesünk egy nap bevételtől, ezért el kell küldeni néhány embert kompenzációként, nem mintha probléma lenne az hogy innentől x milliók helyet csak y-t keresnek, még ha az y is elég lenne a működéshez, csak hát muszáj az igazgatók zsebét tömni.... Persze nem a trehány bagós cimborát küldték el, meg is érdemlik az áruházak ha nem tudják fenntartani az elvárt munkateljesítményt. Inkább elküldik a jó munkaerőt, de a barátnak legyen bére, még akkor is ha sz@rt se ér, a másikkal ellenben.

Előre tudták az eladók, hogy csak szombati nyitva tartással többet fognak keresni, ami így is történt, de ezt a vezetők nem voltak képesek látni, mert beültették a helyre őket, nem meg kiérdemelték. Ezért ha probléma adódik akkor csak az elküldéshez értenek.

Nem látják át a munkafolyamatokat, zsebtöméshez értenek csak, ezért meg is érdemlik ha finoman szólva rossz döntésük miatt maguk alatt vágják a fát.

Az egészben csak az a legrosszabb hogy a dolgozók bánják az egészet, kevesebbet kapnak vagy repülnek x év után. Pedig(!) ekkora bevétel mellett a vasárnapi zárás előtt és utána is képesek lettek volna a jelenleginél több alkalmazottat felvenni. Végül csak az eladók nevetnek utoljára, minél több profitot akarnak minél kevesebb eladóval, már pedig ha jön a tömeg és kételyei vannak a vásárlónak és nem szolgálják ki elfogy a türelme és ott hagyja az árut a polcon, ezzel csak a saját bevételüket spórolják meg a kevés eladókkal, meg is érdemlik.

2016. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
42%

1. a bevételek nőttek a bezárásokkal, igy nem kellett volna alkalmazottakat elküldeni


2. a tűzoltó, a mentő, rendőrség és a kórház..hmm nem nagyon kellene egy lapon emliteni a kereskedelemmel.


3. a probléma, hogy a cikkek amik megjelennek emberek, akik arcukat vállalják szavaik mellé. Az egymás szapulása és csesztetése helyett, tényleg igen csak az Államnak kellene neki esni. Megint elérték, hogy az emberek barbár módon egymást ba**sztassák.


Véleményem nekem egy ismeretlennek az országból, hogy ne legyen nyitva egy üzlet. Ha a megtestesült főnök ki szeretne nyitni, akkor álljon be maga. De akkor ne 500.- órabérért, meg 800.- órabérért meg a reményteli év végi egy doboz szaloncukorért állitson oda valakit, hanem fizesse ki tisztességesen.


Ebben az országban a legnagyobb probléma, a fizetés. Sem egy kórházi dolgozó, sem pedig egy dolgozó nincs jól megfizetve, bármennyire is hihetetlen. A bérnek minimum 150-160 ezer forintnak kellene lennie, ezekhez az árakhoz képest. Ez az állam, sem régen, sem most nem értékelte a fizikai munkást. Nem gondolom, hogy bármi változás lenne, ugyanis a magyar az birka. Ahelyett, hogy az országházban henyélő semmire kellőket állitani falhoz, egymást piszkálja.


rendben...legyen nyitva vasárnap egy üzlet...Akkor a mélyen tisztelt, hivatalok, bankok és egyéb szolgáltatások is legyen nyitva. Nem kell ünnepnap előtt kitenni, egy nappal, hogy technikai okok miatt zárva. Üljön bent mindenki, legyenek a boltok nyitva. De legyen mindenki megfizetve...és akkor dolgozzon mindenki. A szülő ne azon aggódjon, hogy hova tegye gyerekét...nem kell annyi szünet, legyen tanitás is..


Akinek van egy kis józan gondolkodása és megteheti. Nem földhöz ragadt. Menjen el az országból és tojja le nagy ivben....hiszen itt változás nem lesz, itt csak egymás szapulása...


A véleményem volt! Ne értsen félre senki..A kommentelők közül senkinek sem szólt...

2016. ápr. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Helyesnek tartom. Aki nem akar vasárnap dolgozni vallási vagy egyéb okból, az menjen olyan helyre dolgozni, ahol nincs vasárnapi munka. Legkésőbb az állásinterjún kiderül az ilyesmi. Ha mégis odamegy, akkor ne óbégasson az illető. Ha valaki x órát túlórázik, hétfőtől szombatig, hogy meglegyen a napi betevője, és helyette egy napot van a családjával, akkor mikor veszi meg a gyereknek a cipőt, ruhát, akármit?
2016. ápr. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Nyugi, a kutyádnak minden nap vasárnap, amit vele töltesz, akkor is, ha hétfőre esik!

Egyébként elég sok ember lett munkanélküli.

2016. ápr. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
A fidesz nem szokott egyeztetni senkivel. 30 ezer ember vs 8 millió. Akkor kivel is kellett volna tárgyalni. Egy bolt nem szeretetszolgálat.
2016. ápr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!