Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bolti, áruházi alkalmazottakat...

Bolti, áruházi alkalmazottakat kérdezek: Szeretnétek-e, hogy vasárnap újra munkanap legyen?

Figyelt kérdés

Azt kérem, hogy csak bolti alkalmazottak válaszoljanak (ne olyanok, akik saját boltot működtetnek, vagy alkalmazottaik vannak).

Tehát, szeretnétek-e, hogy visszaállítsák a vasárnapi munkavégzést? (ugyanis a témában én még nem hallottam erről az érintettek véleményét)

Azt is megköszönném, hogyha megosztanátok az élményeitek a vasárnapi boltzárral kapcsolatban (csoportos leépítések, munkabércsökkenés stb.)

A lényeg, támogassam-e a népszavazáson és az aláírásgyűjtésnél, hogy vasárnap dolgozzatok?



#vasárnapi_boltzár
2016. ápr. 7. 20:20
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Igen. Akarom.
2016. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
83%

"mindenki azt hiszi magáról hogy a szerencsétlen bolti dolgozó ő alá van rendelve, és az ő egoizmusát szolgálja ki a nap 24 órájában heti 7 napban."


Miért nem ez lenne a dolga? Ez kb. olyan mintha azzal érvelnél, hogy mondjuk egy buszvezető is álljon félre egy cigiszünetre, ha olyan a kedve, mert hát őt sem lehet alárendelni holmi utazni vágyók egoista vágyainak, majd odaérnek valamikor, nem?

2016. ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
27%

Nem. Miért lenne, nem a te csicskád. Sem osztrákoknál nem ez a dolga és németeknél sem. Legalábbis nem 7 napban és nem 24 órában. Németeknél szombat estétől hétfő reggelig nincs bolt.

Osztrákoknál már szombat kora délutántól.


Nézd meg hol tartanak ők, és hol magyarország.

Ők sem roppantak bele hogy nem nyithatnak ki.


A buszos példád nem állja meg a helyét. Minden busz jár szerinted hétvégén is ami hétköznap?

2016. ápr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
A közalkalmazott kolléganőm hétvégi bolti melóval majdhogynem megduplázta a fizetését anno.
2016. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
31%

14: gondolom hétközben meg 9:30-14:30 ig papírt tologatott valami hivatalban. Ilyen munkarend mellett nekem is lenne energiám hétvégén igazi munkát csinálni.


De ezeket az eseteket nem keverném össze azokkal, akik napi 10 órákat a boltban vannak, heti 6 napot. És néha ha a kolega beteg, akkor a pihenőnap is ugrik.

2016. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
50%

Csak azt felejtik el sokan, hogy ha valaki vasárnap dolgozott anno, akkor nem csak pótlékot kapott, hanem akkor másik két napja volt szabad (mondjuk a hétfő-kedd). Szóval ez "jaj szegény nem tud pihenni" érv elég labilis. De tud pihenni, csak max nem vasárnap. Plusz azt is nehezen tudom elhinni, hogy valaki minden vasárnap dolgozott volna...gondolom volt beosztás, hogy ki mikor dolgozik vasárnap és így egymást követték a sorban. Tehát azt se felejtsük el, hogy a vasárnapi nyitvatartás NEM azt jelenti, hogy minden vasárnap mindenki dolgozik!!


Egyébként meg ez a népszavazás lényege: mindenki elmegy szépen és úgy szavaz, ahogy jónak gondolja. És aztán a többség akarata dönt! Így működik ez demokráciában.

2016. ápr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
76%

13-as! Akkora baromságokat tudsz írni, hogy jelölni kellene a bolondok Nobelére, szerinted az osztrák gazdaság a vasárnapi zárvatartás miatt tart ott ahol, mert ha igen, akkor nincs több kérdésem!

Meg ki beszélt itt heti 168 órázásról, azt várom el, hogy mindig legyen valaki abban az istenverte boltban, akitől lehet vásárolni, az, hogy most a bolt alkalmazottai napi négy, hat, nyolc vagy 56 órát -ezt iróniának szánom mielőtt rámutatsz, hogy egy nap csak 24 órás- dolgoznak, ez engem mint vevőt nem érdekel!

Ennyi erővel akkor az orvosi műhibákat is nézzük el, hogy hát jaj, meghalt vagy nyomorék marad egész életére szegény beteg, de hát a doktor úrnak az volt az aznapi harmadik műtétje, hát legyünk elnézőek. Nem, ne legyünk!


A buszos példát meg elég szánalmas, hogy vagy nem érted vagy nem akarod érteni, arra céloztam, hogy mikor egy buszvezető elvállalja a munkáját, akkor tudja, hogy nem állhat félre menet közben pihenni pár percre. Az, hogy hét közben neki milyen a beosztása az engem mint utast hol érdekel? Sehol, menjen a busz A-ból B-be.

2016. ápr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Egy magyar cégnél voltam termékmanager, nálunk az eladók nagy részét nem érdekelte a vasárnapi zárva tartás, mert semmiféle vasárnapi/hétvégi pótlékot nem kaptak, csak papíron. Legfeljebb azért szerették a vasárnapot, mert akkor 3 órával rövidebb volt a nap. Az eladók heti 4x12 (+ legfeljebb havi 4 túlóra, többet nem fizettek ki) órát dolgoztak, nem nagyon volt jelentősége, hogy a 3 szabadnapból az egyik mindenképpen vasárnap. Volt, aki örült a zárva tartásnak, merthogy előre tud a családdal tervezni, pénzben meg ugye mindegy volt. Tisztességes cég esetén az ember bukja a vasárnapi pótlékot, ami nagyon nem mindegy, főleg ha az illető az összes vasárnapot bevállalja.
2016. ápr. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"Nézd meg hol tartanak ők, és hol magyarország.

Ők sem roppantak bele hogy nem nyithatnak ki. "


Ettől van előrébb az ország, ha bezárnak a boltok.

Az osztrák gdp 3,5 szerese a magyarnak.


Én vendéglátoztam 14 évet, minden hétvégén melóztam. Nekem rosszul esett, ezért változtattam. Más munkát kerestem. Mindenkinek joga van hozzá.

2016. ápr. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Nos,én sem vagyok kereskedelmi alkalmazott,bár jónéhány éve dolgoztam áruházban.Viszont anyám,öcsém,sógornőm azok. Eleinte nem örültek a boltzárnak,mert tartottak a fizetéscsökkenéstől,de igazából erre nem került sor,igaz lényegében ugyanazt az oraszámot ledolgozzák havonta,mint amikor volt még vasárnapi nyitvatartás,csak más elosztásban.Most már nem örülnének ha visszaállna minden.Igaz,öcsémnél azóta gyerek is született és bár épp ezért minden plusz pénz jól jönne nekik,vasárnap inkább otthon maradnának.Szóval sok múlik azon,hogy ki milyen élethelyzetben van.
2016. ápr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!