Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bolti, áruházi alkalmazottakat...

Bolti, áruházi alkalmazottakat kérdezek: Szeretnétek-e, hogy vasárnap újra munkanap legyen?

Figyelt kérdés

Azt kérem, hogy csak bolti alkalmazottak válaszoljanak (ne olyanok, akik saját boltot működtetnek, vagy alkalmazottaik vannak).

Tehát, szeretnétek-e, hogy visszaállítsák a vasárnapi munkavégzést? (ugyanis a témában én még nem hallottam erről az érintettek véleményét)

Azt is megköszönném, hogyha megosztanátok az élményeitek a vasárnapi boltzárral kapcsolatban (csoportos leépítések, munkabércsökkenés stb.)

A lényeg, támogassam-e a népszavazáson és az aláírásgyűjtésnél, hogy vasárnap dolgozzatok?



#vasárnapi_boltzár
2016. ápr. 7. 20:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
5%
vicces, hogy az ellenzék úgy kezeli ezt a vasárnap dolgot, mintha a munkavállaló kénye kedve döntené el, hogy mikorra osztják be...
2016. ápr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

ma 20:23

Most ezt a mi szavazataink fogják eldönteni, ezért hallgassuk meg az érintetteket. Te hol dolgozol? Szívesen kezdeményezek Neked is népszavazást, hogy kötelező legyen dolgoznod.

2016. ápr. 7. 20:24
 3/35 anonim ***** válasza:
38%

Bár én nem vagyok bolti alkalmazott, de egyetértek, és jónak tartom a kezdeményezésedet, mert kicsit egoistának tartanám hogy csak az alapján döljön el egy ilyen kérdés, hogy én egoista módon vásárolgatni akarok mert nekem jár, és ezért legyen minden nyitva.


Igen, meg kell hallgatni az érintetteket, hogy ők hogy élik meg, mint munkavállaló.

2016. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
79%
Én diákmunkás bolti alkalmazott vagyok és marhára örülnék ha visszaállítanák a vasárnapi nyitvatartást, mert akkor vasárnap is tudnék dolgozni, nem csak szombaton, a pénzre meg szükségem van.
2016. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%
A jelenleg munkaképes korú lakosság közel harmada dolgozik olyan munkahelyen, ahol vasárnap is dolgozni kell, őket mért nem sajnálja senki, nekik miért nem szabad a vasárnap? Egy erőművi dolgozó egy mentős, egy szalagmunkás melós vagy egy műszakvezető miért ér kevesebbet mint egy élelmiszerbolit eladó/árufeltöltő? Az iagazi álszentség, hogy az élelmiszerbolti eladót védjük, de a trafikos, akocsmai alkalmazott, az éttermi, tehát a teljes vendéglátásban dolgozók, azok mind le vannak sz.rva! Pedig arra aztn tényleg nincs zsükség, hogy cukrászdák meg kocsmák legyenek nyitva, úgy még soha nem jártam, hogy "jaj elfogyott a feketerdő torta, át kéne szaladni a közeli cukrászdába venni egyet" úgy viszont már igen, hogy a fűszerpaprika fogyott el, és azt nem tudtam szerezni vasárnap.
2016. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 MZ.per.X ***** válasza:
44%
Én eddig akármelyik nagyobb áruházban voltam, ott arról beszéltek az alkalmazottak, hogy pont ugyanúgy be kell menni vasárnap is, csak nem árulnak hanem áru feltöltés, meg hasonlók mennek. Vagy a másik, hogy a kieső vasárnap helyett beosztják őket másik napra, aztán pont ugyanannyit kell melózniuk mint előtte.
2016. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
18%

a hiper az egyike a leggázabban fizető diákmunkáknak, és nem is egy álommeló


akkor már csomagolhatnál is szalagmunkán az legalább 1000 ft nettó...

2016. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
46%

"akkor már csomagolhatnál is szalagmunkán az legalább 1000 ft nettó..."


Mesélj még...

2016. ápr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Örülnék, ha egy olyan ember is írna, akinek a rendes munkahelye a kiskereskedelemben van. Olyan már mintha nem is léteznének, az ég világon nem is kérdezi őket senki, a sajtóban sem lehet a véleményüket olvasni.
2016. ápr. 7. 21:22
 10/35 anonim ***** válasza:
56%

"A jelenleg munkaképes korú lakosság közel harmada dolgozik olyan munkahelyen, ahol vasárnap is dolgozni kell, őket mért nem sajnálja senki,"


Itt a baj, ezért van az ország ott ahol. Tudom közhely de ez van.

Én németországban veztőként pont be fogok menni most szombaton meg vasárnap is, hogy ellenrizzem az alvállakozókat, és nagyon nem érdekel, hogy a boltos otthon hereverézik. Egészségére. Nem fogom péntek este elfelejteni a kenyeret. De ha igen, még van 24 órám hogy eszembe jusson. De ha annyira debil lennék hogy elfelejtem, akkor majd eszek a döneresnél, mert ő mint családi vállakozás a saját haszna érdekében kinyit.


Magyarország meg azért nem halad semerre, mert ha valakinek bármi szempontból jobb, a többiek lehúzzák azonnal.

"Mi az hogy a boltosnak nem kell dolgozni nekem meg igen? Akkor dolgozzon ő is..."


A másik meg az hogy mindenki több akar lenni mint ami. És mindenki azt hiszi magáról hogy a szerencsétlen bolti dolgozó ő alá van rendelve, és az ő egoizmusát szolgálja ki a nap 24 órájában heti 7 napban.

2016. ápr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!