Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Számít az, hogy ki a zsidó a...

Számít az, hogy ki a zsidó a politikában, közéletben?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 14:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
96%
Számít, mivel valódi magyar nemzeti érzelmű (nem szélsőséges) zsidót nem nagyon lehet látni a médiában, illetve százból egyet talán. Ettől függetlenül igencsak felülreprezentáltak a közéletben, a médiában, a politikában és ez nem feltétlenül egészséges a társadalmunkra nézve... Aki nem érez minket testvérének, nem fogja körmeszakadtáig a mi érdekeinket képviselni, ez természetes.
2010. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
18%

"Többek közt a multik érdeke tönkretenni a magyar gazdaságot, hogy ne tudjuk előállítani és exportálni a kiváló magyar minőségű terményeinket."


Most kiváló vagy magyar???


A magyar minőségű terményeinket Nyugat nem kéri, nekik van kiváló minőségű német termékük vagy kiváló minőségű olasz terményük vagy kiváló minőségű francia terményük. A franciáknál szinte minden éghajlat van, így van nekik bőven, nincs szükségük a kiváló minőségünkre.

Maradt Kelet, ami szegény. Ott már csak a kiváló minőségű magyar termékekre van szükségünk, ráadásul mindenképp megvennék, mert Kelet annyira szereti a

magyarokat.

Délen ott van Görögország, és Szerbia, ami a gazdaságáról híres. Szerbia meg imádja a magyarokat, ezért örömmel elfogadja kiváló termékeinket.

Afrika??? Oda kell vinni a kiváló magyar termékeket. Egyiptom már meg tud maradni saját magából is, ha meg nem, akkor majd pont a kiváló magyar minőségű termékekre lesz szükség.

Oroszország!!! Oroszország!!!Oroszország!!!

A magyarok Távol-Keletre szintén örömmel viszik a termékeket, Japán nyilván szívesen venne európai dolgokat, mert szegények nem tudják kitermelni maguknak...

Kína meg pont ránk van szorulva.

Észak!!! Szlovákia!!! Nekik kell adni! A csehek nyilván nem fogadják el a pocsék német terméket, hanem a kiváló magyar minőségű termékekért fognak fizetni.

Lengyelország szintén nem fogad el semmit a németektől. Németország amúgy is szegény, nekik minden termékükre szükségük van, különben szegény berliniek éhenhalnának.

Finnország szintén a jó magyar termékeket keresi, mert a finnek nagyon szegények.


Szerintem jobb, ha ittmarad az a termény.


Amúgy a politikusok úgy általánosságban kapzsik, és a Jobbikról is kiderül majd néhány érdekesség. Nekik még nem volt alkalmuk belenézni abba a pénztárcába, amit már felajánlottunk az MSZP-nek.


Minden politikus zsugori, ezért olyan népszerűek a politikusokról szóló viccek. A politikusokkal kell vigyázni, nem a zsidókkal.

Izraelt szintén politikusok irányítják. USA-ban is vannak botrányok, lásd 2001 09 11. Most a kormány vagy a terroristák???

2010. ápr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Pedig volna hova küldeni azokat a terményeket. A jobbik már folytatott is előzetes felmérést, és bizony többen is igény tartanak rá, ami nekünk felesleg. Természetesen előbb a saját szükségleteinket elégítjük ki, hisz elsősorban ez a cél. Magyarország mezőgazdasági ország. Az volt mindig is, bárki másképp is akarja beállítani. A természeti adottságok adottak. Itt még nincs agyonvegyszerezve a föld, a víz. És ez nagy előny a többiekéhez képest. Egyébként azért mert valami német, még nem jellemzi a minőséget. Ők is állítanak elő xart. Lásd Lidl és társai. Hozzánk hozzák azokat, amiket már a németek sem vesznek meg...

Egyébként Németországban is egyre több zavargás van. "Németország a németeké!" - tüntetés a zsidó hatalmi befolyás elllen aztán ott van a német fiatalok tüntetése a Bolognai rendszer ellen. A németek szeme is egyre kezd kinyílni.

2010. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Dávid ***** válasza:
4%

"zsidót csak a pénz érdekli"

Ők legalább nem képmutatóak.

Amúgy nem értem mi a baj egy kisebbséggel, ha nem érdeklik a nemzeti jelképek.

Pl. az USA-ban több millió kínai-indiai él akik azt se tudják hány állama van az országnak. De gazdaságilag hasznosak.

2010. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze,hogy számít minden zsidó a zsebére játszik a parlamentben!

A közéletben nem annyira,nekem is van egy igen jó zsidó barátom.És őneki is elmondom ezt amit az imént leírtam,mert ő normális,és mindketten tudjuk,hogy van selejt mindkettőnk fajában!(én keresztény ő zsidó)

2010. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Épkézláb válasz a kérdésre még nem született, csak a hülyeségek. Meg a Korán. Az...
2010. ápr. 5. 21:22
 27/32 anonim ***** válasza:
Akkor definiáld jobban a kérdést, mert így nem megválaszolható. Mikor számít, hol, milyen tekintetben?
2010. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem az számít, hogy az az ember, aki a politikában jelen van, erős döntési joga van, milyen cél vezérli. Amennyiben hatalomvágy, egy adott "érdekcsoportot"

szolgál ki nyereség vágyból, akkor számít, hogy az/azok az emberek a politikában vannak e.

Mindenki figyelje meg, hogy mik azok a dolgok amik megvalósulnak és mik azok, amikről csak beszélnek. Minden egészséges országban, minden nemzetnek szükséges, hogy egy egészséges nemzettudata legyen. Ettől nemzet. A fontos az, hogy tisztán beszéljünk egymásnak és amiről beszélünk az valósuljon meg. Ha nem ez történik, akkor tudhatjuk, hogy hazugság van a dologban, bárki a vezető. 20-40-60-80 év után látható, hogy dumálunk vagy vezetünk e.... Itt Magyarországon az jó nekünk, mint nemzetnek, ha egészséges lelkületű, a közösség érdekében valósan tevékenykedő vezetők vannak az élet minden területén.

Ebben nincs semmi szégyenleni való. Ha ezek a dolgok megvalósulnak, akkor már mindegy, hogy a pozíciókban lévők zsidók e, cigányok e, németek e, ukránok e stb. Természetesen azt minden józan gondolkodású ember látja a tények ismeretében, hogy itt nálunk valami nincs jól, nagyon nincsen! A törvény vagy mindenkire/mindenki érdekében vagy senkire sem vonatkozik. Egy nemzetnek vagy vannak játékszabályai a nemzet érdekében vagy nincsen. A többi félrebeszélés. (Előre szólok, hogy semmilyen burkolt vagy sértő háttérgondolatom nincsen a hozzászólásomban, kérem így olvasni a sorokat)

Bizzunk benne, hogy idővel rendeződnek a dolgaink......bízzunk benne. De hát ez rajtunk is múlik.

2010. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem egy embert a cselekedetei alapján lehet megítélni és nem a származása/vallása alapján.


Egyébként szeretnék néhány dolgot helyretenni, mert úgy tűnik néhány Jobbikos kolléga még csak egyoldalúan tájékozódott, ami a széles látókör kialakulását nehezíti.


1, Cionizmus. Az én értelmezésemben ez a szó azt jelenti, hogy az illető támogatja Izrael állam XX. századi létrehozását és létét. Nehezen tudom ezt szitokszóként értelmezni, de sok embernek sikerül.

Nézzük meg a kérdést általánosabban.

Mi a helyzet, ha valakinek az egyik nagyapja mondjuk horvát ? Szándékosan egy olyan népet mondok, amivel kapcsolatban a legtöbb magyar semleges állásponton van. Az illető nyilván érdeklődni fog a horvát kultúra iránt, esetleg időnként ellátogat a horvát rokonokhoz Horvátországba. A délszláv háború idején nyilván támogatta a horvát állam létrejöttét és időnként meghallgatja a horvát híreket, esetleg pár szót beszél horvátul. Ugyanakkor az illető Magyarországon él, becsületes, itt fizet adót, innen választ házastársat és esze ágában sincs átköltözni Horvátországba stb. Akkor ő nem magyar?

Ha senki nem magyar, akiben más "nép vére" is csörgedezik mondjuk nagyszülői vagy dédszülői szintig, akkor elég kevés magyar maradna, mondjuk 1 millió. Ebből esetleg egy része bűnöző, egy része homoszexuális, egy része ateista, egy része adócsaló (pl szlovák rendszámú kocsit vezet!). Érvelésem lényege, hogy attól még, hogy valakit más nép sorsa is érdekel, még nem lesz magyarellenes. Az persze más kérdés, hogyha a magyarok sokat támadják, azért, mert horvát, akkor egyre inkább horvátnak fogja érezni magát, és egyre kevésbé magyarnak.


2, Felülreprezentáció. Valaki leírta, hogy arányaiban több zsidó van a közéletben, mint amennyi a zsidók aránya az egész népességben. Ez igaz, a kérdés, hogy milyen következtetést vonunk le ebből.

Az én értelmezésem: a zsidók a könyv népének tartják magukat, fontosnak tartják a gyerekeik oktatását, és emiatt minden tudományterületen nagyobb az arányuk, mint a teljes népességben. De amíg egy orvosra, egy mérnökre vagy egy kémikusra nehéz ráfogni, hogy nemzetellenes, egy irigy embernek csípheti a zsidó származás a szemét egy közgazdász, újságíró vagy politikus esetében. Ebben az esetben a nem zsidónak két lehetősége van: az egyszerűbb, utálni kezdi a zsidókat, a kevésbé egyszerű, de racionális megoldás: a saját szakterületén tovább tanul, fejlődik, és így őt fogják választani pl egy adott állásra.


A második világháború előtt és alatt a náci Németország mellé szegődő magyar kormányok a "felülreprezentációt" a Numerus Clausus törvénnyel kívánták kezelni, amely szerint minden nép olyan arányban vehetett részt különböző dolgokban (pl orvos, ügyvéd stb) mint a teljes népességen belüli aránya. Ez több elvi problémát is felvetett, egyrészt, függetlenül attól, hogy ki milyen nép/vallás részének gondolta saját magát, az állam meghatározta, hogy ki milyen nép/vallás része. Ezenfelül, képzeld el, te mit éreznél, ha egy adott iskolába vagy állásra nem vennének fel, mert bár többet tudsz, több pontot értél el, jobb referenciád van stb, de sajnos a magyarok részére fenntartott keret "betelt". Ezt a törvényt tehát joggal minősítette az utókor vállalhatatlan náci törvénynek, és aki innentől kezdve felülreprezentációt emleget, annak célszerű megfogalmazni, hogy ezt hogy érti és mit tart erre korrekt megoldásnak. (segítek, még senkinek sem sikerült)


3. Zsidó világuralom, összeesküvés. Elég abszurd elméletnek tartom, de beszéljünk róla, mert úgy tűnik még mindig van aki hisz benne. Erre csak annyit tudok mondani, hogy nincs ilyen. Onnan tudom, hogy magyarságom mellett zsidó is vagyok és elég magas szinten ismerek hazai zsidó vezetőket. Csak tudnék róla, ha lenne valami tervünk :)


4. Zsidó pénzéhség. Elfogadom azt a nézetet, hogy a zsidók a pénzügyek területén "még felülreprezentáltabbak", mint a többi tudományterületen. Ennek részben történelmi okai vannak, amelyekről lehet olvasni ha valakit érdekel, pl a zsidók sok országban nem vehettek földet, csak kereskedelemmel foglalkozhattak.

Ugyanakkor megint az a kérdés, milyen következtetést vonunk le ebből. Szerintem, aki ért a pénzügyekhez, az általában a bizonyos korlátok között elérhető maximális profitra törekszik. Ezt kapja meg a közgazdasági képzésben, mint cél, és azt látja a mai világban, hogy a pénz, a siker az ember értékének mércéje. Nem tudok egyetérteni viszont azzal a nézettel, hogy a zsidó pénzemberek erkölcstelenebbek, pénzéhesebbek, kizsákmányolóbbak, törvényszegőbbek stb lennének, mint nem zsidó társaik. Erre senkinek semmilyen bizonyítéka nincs.


5. A gyűlölet "kártya". Végezetül, szerintem fontos beszélni arról is, mert talán nem minden fiatalnak van akkora élettapasztalata, hogy tudja: más népek ellen való gyűlöletkeltés mindig, minden országban népszerű politikai "kártya", amit elő lehet húzni, ha az észérvek elfogytak. Szlovákiában, Romániában ez a "magyar kártya", mivel ott magyar kisebbség van, a nacionalista politikusok minden rosszat elmondanak a magyarokról, hasonlóan ahhoz, mint az itteni nacionalisták a zsidókról. Más országoknak más kisebbségeik vannak, és mindig vannak politikusok, akik úgy törnek hatalomra, hogy kinevezik a kisebbséget minden bűnök forrásának. Magára adó ember ennek nem dől be.

2010. ápr. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó író !

Előre leírom az elején, vállalva, hogy sokaknak nem tetszik, hogy Magyarnak tartom magamat és e szerint is írok. Azért is, mert tényleg vérvonal szerint tudom, hogy az vagyok és gondolkodásmódomban is. Ahogyan téged sért, hogy helytelenül elítélik általánosságban a zsidókat,cionistáznak én ugyanúgy szégyenlem, hogy lealjasodik/lealjasítják a magyart és csípőből válaszol, ahelyett, hogy gondolkodna. Amúgy nagyon sok intelligens, kultúráját szerető és viselkedésében tisztességes Magyar ember is van ebben az országban, de én úgy látom, hogy nagyon a háttérben maradnak. Sok feltaláló, zseni embert ismerek és nráadásul személyesen. Eszük ágában sincs kilépni a porondra. A fenti kiírt kérdésre válaszolva. Igen számít. Egyrészről. Mert a zsidók között is van komplexusokkal és hatalomvággyal rendelkező, mindenből pénzt és hatalmat csináló s a Magyaroknál is ugyanígy! Úgy látjuk ma józanul, hogy most akármilyen népből az aljasabbik fajta van nagy részben hatalmon. Ha nem így lenne szebb volna a közélet tartalmilag!! Ha valóban az volna itt az érdeke a hatalmon lévőknek, hogy jobb legyen ez az ország, már régen jobb lenne. És, hogy létezik e össze esküvés elmélet? Nos én hiszem, hogy létezik valamilyen formában. Ennyi ingyen energia a Földön, ennyi nagyszerű találmány és nyomorog az emberiség nagy része, állatabbak vagyunk az állatoknál.


Ha valaki azt mondja, hogy ne általánosítsunk és minden rendben van az emberi világban, akkor nézze meg, hogy hogyan viselkedünk, élünk. Mint előttem szóló mondta: A tettei alapján és ne vallási, származási alapon. Azért mert zsidó vagy, hát nekem semmi bajom veled. Nekem általában a ravasz, hátsószándékú, a maga hasznát kereső, képmutató emberekkel van bajom. És szerintem neked is és másoknak is. Hogy idáig jutottunk előítéletekben és gyűlölködésben, annak valamilyen szempontból van alapja. Ha azt mondjuk, hogy nincs, nem mondunk teljesen igazat.


Ha mindenkire egyformán vonatkozna a leírt törvény és azonnal eltávolítanák örökre a hatalomból az élősködőket, nem lenne gond a társadalmunkban. És hidd el senki sem zsidózna, cigányozna, magyarozna. Mert nem volna értelme.


Szebb napot mindenkinek!

2010. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!