Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az embereket csak azért...

Az embereket csak azért zavarja a magas szintű korrupció, mert ők kimaradnak belőle. Szerinted?

Figyelt kérdés

A jobb oldal állandóan mosdatja a magyarokat, magasztalja őket, felsőbbrendűnek állít be minket, a legjobb nemzetnek neveznek, holott azért ez nem teljesen így van.

Sokan azt gondolják, hogy csak a politikusok tehetnek mindenről, ők lopnak el mindent, ő miattuk xar az egész ország.

Igazából itt elsősorban nem csak velük van a baj, hanem az emberekkel. Sőt szerintem inkább velük.

Sok embert csak azért zavar ez a politika, mert ő neki nem csurran-cseppen azokból a milliókból, milliárdokból.

Mindenhol lopnak. Minden egyes munkahelyen lopnak, csalnak, hazudnak.

Itt van pl a Teszkó. Ott van az a Teszkó titok könyv, ami elég érdekes dolgokat ír. Igen tudom hogy csak könyv, de nem egy ismerősöm dolgozott ilyen helyen, és ezt ők is megerősítették, hogy ott így működnek a dolgok.

Gondolom az ilyen nem csak a teszkóban megy, hanem majdnem mindenhol. Gyakorlatilag a magyarok rombolják ezt az egész országot, erre a jobb oldal magasztalja őket... Nekem ez picit furcsa.


2010. ápr. 3. 14:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25%
A kérdésre a válasz: igen. A korrupciót az átlag ember szintjén is teljesen természetesen működik. Mindenkinek az az első, ha bemegy egy intézménybe, hogy keresi az ismerőst.
2010. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%
Hát... van igazságtartalma, de ez nem teljesen igaz. Az embereket azért zavarja a korrupció (itt most az egyszerű munkás emberről beszélek), mert az ő adójával művelik mind ezt. Az, hogy nem csak a politikusok miatt tartunk ott, ahol tartunk, ez igaz. Ezt nagy részben mi csesztük el, hiszen mi akartuk, hogy ez a politikai elit vezesse az országot, mi hagytuk megvezetni magunkat, stb., sok mindent lehetne itt felsorolni.
2010. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
16%
Mit varsz egy ilyen erkolcstelen orszagtol? Mindenki lop es csal ebben a krva orszagban. Aki becsuletes az nemcsak szegeny hanem hulye is a tobbseg szerint.
2010. ápr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Az embereket csak azért zavarja a magas szintű korrupció, mert ők kimaradnak belőle. Szerinted?"


Szerintem nem. Hogy miért is? Mert én sosem loptam. Persze te bizonyára nem tudhatod milyen becsületesnek lenni, hiszen az van betáplálva az agyadba hogy "mindenki lop, csal, hazudik, nekem is ezt kell tennem" pedig ez korántsincs így. Példának felhozhatnám az új titoktartási törvényt. A jelenlévő 2-300 emberből a parlamentben (ha jól tudom) 14 nemmel szavazott. Szóval a politikusok közt is van legalább ennyi tiszta életű, becsületes ember a parlamentben. Felfoghatnád végre hogy a te világnézeted miatt tart ott az ország, ahol. Mert sokan úgy látják a dolgokat (helytelenül!), ahogy te.

Szebb Jövőt!

2010. ápr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én ezt cáfolom. Lehet, hogy van sok ember, aki kicsiben is azt csinálja, mint fenn a politikusok, de kikérem magamnak, én sosem loptam, vagy használtam fel kiskapukat. Édesanyám erre tanított, ő sem tulajdonított el sosem olyat, ami nem az övé. Orvosnak készülök, de már az elveim miatt sem fogadnám el sosem a hálapénzt (volt ezzel egy jó tapasztalatom, egy ismerős hálapénzt akart adni a dokinak, és a doki elhárította, és azt mondta, hogy ha nagyon akar adakozni, adakozza azt az osztálynak). Vannak még becsületes emberek. És szerintem a politikusoknak kéne megmutatni, hogy ők is tisztességesek, hiszen ők lennének a kis emberek mintaadói. Nem véletlen a mondás "Fejétől bűzlik a hal". Ha az emberek azt látnák, hogy a politikusok nem lopnak/csalnak/hazudnak, és élhető országot alakítanak ki, akkor az átlag ember sem tenné ezt.
2010. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mégis mit vársz?Majd örülni fogunk,hogy legalább a szegény politikusok lophatnak?
2010. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,és a vele egy szinten gondolkodó emberek! Hozzátok szólnék egy pár szót!

Először is remélem még van egy pár ember aki úgy gondolkodik mint én(mi átlag emberek), és remélem ha végre vált a politikai nézet akkor a ti fajtátokból csak egyre kevesebb lesz. Amit állítotok itt az felháborító és cinikus! Ez a nemzetünk vagy inkább az emberiség végzetét jelentené hamarosan ha így látná mindenki ahogy ti! A pénz csak kellék az élethez nem pedig maga az élet! Ha pénzed van attól még nem vagy egészségesebb, nem szeretnek őszintén jobban az emberek, nem leszel jobb ember, utálni fognak a szegényebb ismerőseid esetleg barátaid,mert megváltozik a világnézeted a gazdagsággal együtt stb...sorolhatnám a rengeteg negatívumot. Ha viszont megdolgozol a pénzért csak akkor tiszteled a másikat és a kicsit is , és akkor tudsz ember maradni akit szeretnek a barátai ismerősei. Nem szállsz el, nem érzed magad egyedül, és a legfontosabb hogy megmaradnak körülötted a szeretteid. Azt mondom ha a világ nem lenne ilyen kapzsi és a politikusaink koncentráltak volna többet a népre a nemzetre hogy jó módban éljenek... 1000 évig is lophatták volna a pénzünket nem érdekelt volna senkit sem. Elvehetsz az embertől de ne a szegénytől!!!

Nyilván követünk el bűnöket mindannyian ki kisebbet ki nagyobbat hisz emberek vagyunk,de mikor már családok ezreit, emberek millióit tiporja el pár száz befolyásos kapzsi pénzéhes dög, azért hogy ismét ezredszer is zsebre vágjon pármillát,és már az sem érdekli ha ebbe több ezren belehalnak..... Nektek nem borzasztó látni az utcán a hajléktalant? A kocsmákban az egyre több normális emberből lett alkoholistát (akár saját ismerőseidet látni közöttük)?Rohamosan csökken az átlag emberek életszínvonala, mindenki örül még hogy tető van a feje fölött persze amíg tudja fizetni a magas számlákat, de meddig még vajon? Ilyen gazdasági helyzet mellett előbb mint utóbb mindenkinek befellegzik. Szóval ilyen áron köszi de én és még sokan mások nem akarunk milliárdokat szakítani még ha lenne rá alkalmunk akkor sem! Nem azt mondom mielőtt kiforgatjátok a szavaimat elfogult válaszolók hogy létezik olyan becsület ami nem engedné zsebre vágni a mutyiból szerzett milliókat, de ha már nekik annyira jó legyen jó a népnek is mert akkor még sokkal de sokkal jobb lesz mindenkinek, és ez így mehetne az idők végezetéig úgy hogy mindenki elégedett! Szerintetek ez lehetetlen lenne?!

2010. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!