Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az embereket csak azért...

Az embereket csak azért zavarja a magas szintű korrupció, mert ők kimaradnak belőle. Szerinted?

Figyelt kérdés

A jobb oldal állandóan mosdatja a magyarokat, magasztalja őket, felsőbbrendűnek állít be minket, a legjobb nemzetnek neveznek, holott azért ez nem teljesen így van.

Sokan azt gondolják, hogy csak a politikusok tehetnek mindenről, ők lopnak el mindent, ő miattuk xar az egész ország.

Igazából itt elsősorban nem csak velük van a baj, hanem az emberekkel. Sőt szerintem inkább velük.

Sok embert csak azért zavar ez a politika, mert ő neki nem csurran-cseppen azokból a milliókból, milliárdokból.

Mindenhol lopnak. Minden egyes munkahelyen lopnak, csalnak, hazudnak.

Itt van pl a Teszkó. Ott van az a Teszkó titok könyv, ami elég érdekes dolgokat ír. Igen tudom hogy csak könyv, de nem egy ismerősöm dolgozott ilyen helyen, és ezt ők is megerősítették, hogy ott így működnek a dolgok.

Gondolom az ilyen nem csak a teszkóban megy, hanem majdnem mindenhol. Gyakorlatilag a magyarok rombolják ezt az egész országot, erre a jobb oldal magasztalja őket... Nekem ez picit furcsa.


2010. ápr. 3. 14:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%

igazad van és a Jobbik hirdeti azt hogy ők lesznek a megváltó párt, akik sohasem fognak lopni.

fognak. aki ennyire naív hogy ezt beveszi, annak grat.

2010. ápr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Igen. A kommunizmus idején megtanulta az élelmes magyar, hogy ami mozdítható az az övé. Ezt a felfogást a gyerekek is tovább viszik ha a szülő folytatja a viselkedését és nem változtat a felfogásán. A legjobb, hogy a lopást mint tényt nem úgy kezelik mint jogtalan eltulajdonítást, hanem mindenki Robin Hood személyében vesz el attól akinek több van mint neki. Bezony. Egyébként ez nem csak nálunk van így.
2010. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Dávid ***** válasza:
46%

Persze, ezért nem szavaznak sokan Bokrosra.

Akkor nem lenne feketézés, márpedig a magyar villanyszerelők 90%-a feketemunkás, hogy a takarítókat, építőiparban dolgozókat, magántanárokat ne is említsük!


Orvosok zsebébe boríték, Tescosoknak egy raklap plazmaTv ajándékba, MÁV-osok meg saját maguknak csinálnak "roncsprémiumot" a leselejtezezett vonatokért:)

Ha a többség korrupt, semmi sem fog változni.

először az államnak kell tisztulnia!

2010. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
nehéz elhinni ugye, hogy léteznek becsületes emberek és becsületes politikusok is? hát igen a megrögzött mszpseknek elképzelhetetlen már, hogy egy politikus ne lopjon ne hazudjon stb, nekük csak az számít, hogy az ellenség vagyis a Fidesz vagy a Jobbik ne nyerjen, s ha az előbbi nyer is akkor se legyen meg a 2/3ada. Sokan csak gyűlöletből mennek el szavazni, nem azért mert tetszik nekük egy párt vagy annak a programja.
2010. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Köszi a kérdésfelvetést! Elég régóta azt gondolom, hogy a politikusok nem különálló lények, hanem közülünk valók. Az emberek jelentős része a maga helyén lop és csal és hazudik és betart, és igazi változás akkor lesz, ha ez megváltozik.
2010. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
engem nem az zavar, hogy én nem részesedem a korrupció bevételéből, hanem az hogy a hozzám hasonló becsületes több műszakban dolgozó fiatalok, vagy nem fiatalok emiatt a mocsokság miatt élnek egyik napról a másikra,
2010. ápr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Igazad van. Az ember tud rinyálni, hogy jajj így a Hagyó meg úgy a Zuschlag (akinek egyébként már a neve is becsapást, átverést jelent), de ha neki is csurranna azokból a milliókból, akkor nem utasítaná el azzal, hogy "nem, köszönöm, én inkább kimaradnék ebből a korrupcióból". Az emberek mentalitásával van gond, ahogy te is írtad. Ez viszont olyan dolog, ami magától nem változik. Az állam, a politikusok tehetnének ellene. Ha én, mint egy (e szempontból) szürke egér, kiállnék a nép elé rinyálni, hogy ne legyünk korruptak és blablabla, kiröhögnének. Ha egy politikus, aki semmilyen mutyiban nincs benne, mondaná ezt, az mindjárt más volna.
2010. ápr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

""A jobb oldal állandóan mosdatja a magyarokat, magasztalja őket, felsőbbrendűnek állít be minket, a legjobb nemzetnek neveznek, holott azért ez nem teljesen így van.


A magyaroknak szinte semmi lehetőségeik nincsenek.

Hiába tanulnak, vagy szorgalmasak, nincs becsülete a munkának az országba. Ez viszont lassan visszahat a mentalitásra, hiszen minek? Érdekes hogy a magyarok nagy része akik itthon nem boldogulnak, külföldön egészen jól elvannak.


""Sokan azt gondolják, hogy csak a politikusok tehetnek mindenről, ők lopnak el mindent, ő miattuk xar az egész ország.


A társadalom lehetőségeinek a korlátait kik is alakíthatják? Ja hogy minek szavazol rá, mert nyugodtan hazudozhat.


""Igazából itt elsősorban nem csak velük van a baj, hanem az emberekkel. Sőt szerintem inkább velük.


Mi is a baj az emberekkel? Mit is tehetnek az emberek?

Ha nem versenyképesek mert 2× annyi itt már az energia mint a franciáknál, vagy lehetetlen jogszabályoknak kell megfelelni? Vagy hogy az Eu ban nem képesek a saját érdekeiket megvédeni, azért is az emberek a hibásak. Vagy hogy amiből beruházni kellene, azt úgy osztják a politikusok hogy nekik jó legyen?


"""Sok embert csak azért zavar ez a politika, mert ő neki nem csurran-cseppen azokból a milliókból, milliárdokból.

Mindenhol lopnak.


Ha nem csurranna cseppenne a politikusoknak ennyi akkor nem is lenne a kérdés napirenden. De talán valakinek példát kellene mutatni az embereknek nem?

Én nem offshortozom, te befizeted az adódat.


""Minden egyes munkahelyen lopnak, csalnak, hazudnak.


Ez igaz. Csak vannak ahol a kiskapukat használják, itt meg kiskapukat nyitnak hogy lehessen lopni.


Itt van pl a Teszkó. Ott van az a Teszkó titok könyv, ami elég érdekes dolgokat ír. Igen tudom hogy csak könyv, de nem egy ismerősöm dolgozott ilyen helyen, és ezt ők is megerősítették, hogy ott így működnek a dolgok.


A Tescó könyv pontosan a neoliberalizmus vadkapitalista felfogását mutatja be csak kisebb mértékekkel.

Eddig ezt csinálta az egész ország, hisz a vezetőink is ezt a szemléletet követték.


Gondolom az ilyen nem csak a teszkóban megy, hanem majdnem mindenhol. Gyakorlatilag a magyarok rombolják ezt az egész országot, erre a jobb oldal magasztalja őket... Nekem ez picit furcsa.


Nevesítve az MSZP nek a leglátványosabb a mutyizása a nagytőkével, de a Fiesz sem marad sokkal el mellette.

De vissza kérdezek, kik is szorgalmazták ezt a rendszert a rendszerváltozás 1990es kezdete óta? Az emberek? A társadalom? Nem ezt ígérte egy párt sem!


És most még is bedőlnek újra sokan, vagy nem ?

2010. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem csak beszélhet korrupt politikusokról aki nem bliccel a buszon.

Az is lopás.


Meg azt is bírom amikor jönnek hogy milyen jogon kapnak milliókat a máv felsővezetői, amikor azt természetesnek veszik hogy ingyen utazhat több tízezer mávos dolgozó hozzátartozója a vonatokon.

Kérdem én milyen jogon?

Anyám konyhán dolgozik, mégse kapok ingyen ebédet minden nap.

2010. ápr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Így van! Írtsuk ki a magyar átlagembert!

Maradjanak csak a politikusaink, majd ők nélkülünk szebb világot építenek!

2010. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!