Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy "vezetőhöz"?

Mit szólnátok egy "vezetőhöz"?

Figyelt kérdés
Ha lenne egy olyan ember, aki alkalmas arra , hogy összefogja a magyarokat,és lenne olyan karizmája, hogy kiváló vezető legyen, el tudnátok-e fogadni? Hiába féltek a 3. Birodalomtól, a történelem eddigi legnagyobbjának tartom.A nemzettudat nagyon fontos szerepet játszik(gazdaság stb.)
2010. ápr. 2. 01:12
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

"A diktatúrához elengedhetetlen az emberek elégedetlensége, ami a mai Magyarországon megtalálható."


Az, hogy sokan elégedetlenek, nem jelenti, hogy diktatúrát akarnak. Még a jobbikosok sem akarnak mind diktatúrát. Diktatúrát csak nekihevült gimnazisták akarnak a mai Magyarországon. Az meg kicsit kevés.


"Képzeld el, hogy vannak emberek, akik saját érdekeiket feláldozva tesznek az országért, az emberekért."


1. Mond valamit neked a "Bonze" szó? Ez volt a náci pártfunkcionáriusok gúnyneve. A náci diktatúra, mint minden diktatúra, korrupt volt, és fő célja a pártfunkcik luxus életvitelének biztosítása volt a nép szegénysége és szenvedése árán.


2. Amúgy meg én majd eldöntöm, hogy akarom-e, hogy valaki "tegyen-e értem" vagy ne.


"meg vagyok győződve, hogy kell a népnek egy ember, aki tényleg képviseli őket"


Nekem már van egy ilyen emberem. Magamat képviselem. A legtöbb ember képes képviselni a saját érdekét. Csak az értelmi fogyatékosoknak van szükségük gyámra, aki helyettük az érdekükben eljár, mert ők maguk cselekvőképtelenek.


"Hitlert viszont ne becsüld le"


Te meg ne becsüld túl. Egy LÚZER volt. Több szenvedést okozott a saját népének, mint bármely másik politikus a történelemben, más népeknek pedig még több szenvedést. Egyébként szűzen halt meg, valószínűleg lelkileg nem volt teljesen egészséges. Nyomorultan döglött meg, a valóságtól teljesen elszakadva. Az élete egy óriási kudarc. Abban egyedülálló lúzer, hogy nagyon kártékony, közveszélyes lúzer volt.


"egyébként 16 éves vagyok"


Ezt mindjárt gondoltam. Hitlert kétféle ember tiszteli: (1) elmebeteg és debil felnőttek, (2) kamaszok.


A kamaszok szerencsére mindezt kinövik.


"Most olvasgatom Sigmund Freudot"


Nagyon helyes, művelődj csak. Ha pl. meg akarod érteni a Hitler-jelenséget (meg a Vona-jelenséget, meg a politikát általában), akkor egyszer olvasd el Le Bontól a tömegek lélektanát. Kiváló könyv, kötelező anyagnak kellene lennie.

2010. ápr. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Én csak a királyságban hiszek.
2010. ápr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

"Nekem már van egy ilyen emberem. Magamat képviselem. A legtöbb ember képes képviselni a saját érdekét. Csak az értelmi fogyatékosoknak van szükségük gyámra, aki helyettük az érdekükben eljár, mert ők maguk cselekvőképtelenek."

- és mi van a határon túli magyarokkal? ők is fogyatékosok?

2010. ápr. 2. 07:34
 14/33 anonim ***** válasza:
Ideális volna. Lásd Hunyadi Mátyás. De ma erre nincs igény, az emberek ugyan ostobák bármihez (szerinted hányan neteznek, azaz férnek hozzá a jó vagy kevésbé jó, de bárhol elérhető gondolatokhoz?), mégis, választani akarnak. A miértjét annyira tudják, mint a lottón az x-nek.
2010. ápr. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

ma 07:41


Hunyadi Mátyás idején nem létezett a népképviselet fogalma. Hunyadi Mátyás korában nemzeten a nemességet értették. Hunyadi Mátyás fütyült rá, hogy a lakosság 95%-át kitevő parasztokkal mi van. Pontosabban: olyan fogalmakban gondolkodott, hogy egyszerűen fel sem merült, mi van a parasztokkal. Mátyást, akárcsak kora többi uralkodóját, az érdekelte, hogy milyen uralkodói címei vannak és mennyire előkelő az udvara. Egy Hunyadi Mátyás által vezetett királyságot egy mai ember mai körülmények között pszichopata diktatúraként érzékelne. A középkori ember persze nem így érezte, mert teljesen más fogalmakban gondolkodott és mások voltak a technikai feltételek is.

2010. ápr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

ma 07:34


Ők is állampolgárok. Állampolgárai az országnak, amiben élnek.

2010. ápr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Nem rossz a vezető, de azért az sem mindegy, hogy magától jön, vagy esetleg a mostani hatalom rakja a nyakunkba.
2010. ápr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

Ne adj hitelt az itteni zsidó megmondóembereknek. Ha meg akarod ismerni Hitler lelki világát és életét akkor olvasd inkább a Mein Kampfot mint a történetesen zsidó Freud-ot. Nem igaz az hogy csak debil felnőttek tisztelik Hitlert. Én is tisztelem és még sok embert ismerek akik szintén tisztelik. A nagy embert, a hatalmas erőt ami volt benne. Én nem adok a zsidó-liberális megmondóemberek véleményére. Egyszerűen leszarom.


A kérdésre válaszolva: elkéne egy vezető aki összefogja a magyarságot. Azért kellene mert a helyzet megköveteli. Ha nem jön egy erőskezű vezető akkor előbb-utóbb elfajulnak a dolgok. A mostani áldatlan állapotokat csak erős kézzel lehet felszámolni. Ha ezt nem tesszük meg, később sokkal rosszabb lesz. A demokrácia egyébként sem jó rendszer. A többségre épít és nem az emberi minőségre. Pl. egy műveletlen, tájékozatlan, gondolkodásra képtelen egyén szavazata ugyan annyit ér mint egy teljes emberé. A másik hogy a média kitűnően alkalmas az emberek gondolkodásának megvezetésére. Nem mindig az a jó amit a többség mond, főleg akkor ha a többség egyszerűen hülye.

egy hungarista

2010. ápr. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
tegnap nagyon felhúztam magam, amikor elmentem egy fideszes stand mellett és rám sóztak egy ajándékokkal teli táskát. az a baj, hogy erre költik a pénzt, és rengeteg embert ezzel meg is tudnak venni. Az a baj a mai politikával, hogy nem az erkölcsös emberek állnak az ország élén. Megkérdeztem a fideszes hölgyet,miből finanszírozzák az ajándékokat:"minden évben befizetünk 2000 ft-ot és abból, de nekem van unokám és a jövöje miatt megéri"-majdnem megkérdeztem hogy ebből a pénzből vette meg orbán tokaj-hegyalja felét?:)
2010. ápr. 2. 08:22
 20/33 anonim ***** válasza:

A fidesz kampányától egyébként a pofám leszakad. A minap voltam Budapesten és az utcákat szó szerint beborították fideszes plakátokkal. Állítom nincs olyan hely ahol ha megállsz ne látnál legalább 10 Fideszes plakátot. Gondolj bele mire lehetne költeni ezt a rengeteg elpazarolt pénzt, amit ráadásul mi adtunk, adófizetők.

Ha tényleg az ország javát akarnák akkor dolgoznának, építenének, fejlesztenének nem szórnák a mi pénzünket undorító kampányukra.

2010. ápr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!