Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem érdekli a sok...

Miért nem érdekli a sok rasszistázó címkéző embert, hogy miért vagyunk előítéletesek? Könnyű leszólni a másikat és meg sem hallgatni.

Figyelt kérdés

A nácik is címkéztek. Ők származás alapján vallás alapján.

A kommunisták gondolkodásmód alapján.

Ti szintén azokat címkézitek meg akik másképp gondolkodnak vagy érzelmi alapon mások.


Kúr.ra könnyebb megmondani valakiről, hogy te rasszista vagy nem érdekel a véleményed, mint a valódi problémát nézni, a probléma gyökerét, az nem érdekel senkit sem.


2010. ápr. 1. 14:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

erről beszélek.

ha előítéletes vagyok a cigányokkal szemben, ha félek tőlük, ha ellenérzetet vállt ki belőlem csak a rájuk gondolok, akkor te le fogsz ugatni, hogy szar szemét ember vagyok én tehetek mindenről rasszista vagyok és pont.


le sem szarod, hogy miért alakult ez ki így, hogy talán miért van annyira sok emberben ez az érzés.


Ennyi erővel azt is mondhatod, hogy egy hibás gén miatt vagyunk ilyenek és minden.


szerinted így születek ,hogy félek és nem szeretem a cigányokat?


de mondom, könnyebb rasszitsázni. csak épp az nem fog megoldani semmit sem. ezt nem látjátok be.

2010. ápr. 1. 15:05
 12/17 A kérdező kommentje:
de látod az sem érdekel téged, hogy miért mi bajom van ,de már engem hitlerezel le. ez egy szánalmas hozzáállás.
2010. ápr. 1. 15:06
 13/17 anonim ***** válasza:
34%

ma 15:05


Egyénekben gondolkodom. Ha X elkövet egy bűncselekményt, szerintem X bűnöző. Ha X nem követ el bcs-t, X nem bűnöző.


Te nem egyénekben gondolkodsz, hanem népekben. X elkövet egy bűncselekményt, X cigány, tehát a te felfogásodban "a cigányok megint bűnöztek" és "a cigány bűnös nép".


Ennyi mindössze a különbség. Én egyénekben gondolkodom, abban hiszek, hogy mindenki a saját tetteiért felel és csakis azokért. Vagyis a demokrácia, jogállamiság, kereszténység és európai humanista hagyományok talaján állok.


Te népekben gondolkodsz, népeket tartasz bűnösnek vagy nem bűnösnek, népeket jellemzel. Vagyis nem a demokrácia, nem a jogállamiság, nem a kereszténység, nem az európai humanizmus talaján állsz, hanem egy másik hagyományhoz, a nácizmuséhoz tartozol.


Nem kell hisztizni, teljesen higgadtan meg lehet ezt beszélni. Te a nácizmus eszméje mellett döntöttél, én nem. Nem kell sírni, ez van.

2010. ápr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

ennyit tudsz csak? nácizni? még mindig ott tartunk, hogy szarsz bele, hogy mi vált ki egy emberből ellenérzetet egy teljes népcsoport iránt, látod?


hogy akarnád megoldani ezt a problémát, ha csak az egyik oldal érdekel, ha csak az egyik oldal embereivel foglalkozol? és inkább a gyűlöletet kavarod? Hisz ha én lel"libsizlek" vagy le "köcsögözlek", akkor számodra is sértő és csak dühösebb leszel, hogy nem a problémára fókuszálok.


nem vagyok náci.

és mellesleg nem én választottam, hogy nem fogok szeretni egy népcsoportot. ez megint egy szánalmas felvetés részedről amivel engem sértesz. ennyit érsz...

2010. ápr. 1. 15:15
 15/17 anonim ***** válasza:

15.15


"szarsz bele, hogy mi vált ki egy emberből ellenérzetet egy teljes népcsoport iránt, látod?"


Ha nem tűnt volna fel, NEM tartozik a tárgyhoz, hogy "mi vált ki" egy emberből ellenérzést egy nép iránt.


Nem azért vagy náci, mert X dolog váltott ki belőled ellenérzést egy egész nép iránt, hanem azért, mert egy egész nép iránt váltotta ki, azaz nem egyénekben gondolkodsz (mint egy demokrata, mint egy európai, mint egy keresztény), hanem "népekben" (mint egy náci).


Akármennyit hisztizel, a gondolkodásmódod így náci marad. És ezen nem toporzékolni kell, nem sírni, nem ordítozni, hanem szép csendben elgondolkodni.

2010. ápr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"és mellesleg nem én választottam, hogy nem fogok szeretni egy népcsoportot"


Sohasem találkozol szembe egy néppel. Csak egyénekkel. 100%-ig a te döntésed, hogy ennek ellenére egy népről lesz véleményed és nem egyénekről.


Annyira gyáva vagy, hogy még a saját gondolkodásodért sem vállalod a felelősséget.

2010. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hát ez az, amibe a balliberális oldal belebukott. Az EP választáson és az előtt 10 éven át a fő szlogenjük a rasszizmus elleni harc volt. Ez azt mutatja, hogy nem élnek együtt a néppel, nem érzik a problémáikat, e helyett, előkelő idegenként leszólják a "rasszistákat". Ez ment is egy darabig, csak az a baj, hogy közben a nép 90 %-a az ő fogalmaik szerint rasszista lett, és az MSZP-SZDSZ a pártból élőkön és közvetlen családtagjaikon kívül már a kutyának sem kell. Ezt az apróságot csak mostanában kezdik észrevenni, mert ennyire nem volt közük a magyar néphez. Ezért az SZDSZ már teljesen megszűnt, és ez a sors vár legkésőbb a következő választáson az MSZP-re is.


Egyébként tényleg vannak rasszista jelenségek, megnyilvánulások Magyarországon. Csak észre kellett volna venni, hogy ezek vészjelzések. Nem kellett volna ennyire elhanyagolni, lekezelni a népet és tönkretenni az országot, akkor most nem lenne ekkora baj. Nem leb'szni kellett volna a rasszistákat, hanem jól kormányozni, illetve megoldani a saját maguk által okozott problémákat.

2010. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!