Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi volt Gyurcsány legnagyobb...

Mi volt Gyurcsány legnagyobb "bűne"?

Figyelt kérdés
Tudom,Gyurcsányt az emberek nagy többsége utálja,sőt gyűlöli.De kinél,mi az a konkrét ok,ami ezt kiváltotta?Hogy hazudott?Vagy a 2006-os események "kezelése"?A gazdaság tönkretétele?De konkrétan mivel tette tönkre?A korrupciós botrányok?Az a Fidesznél sem kevesebb,sőt... Félreértés ne essék,nem vagyok sem Gyurcsány-,sem Orbán-"hívő",csak egyszerűen nem érzem,hogy Orbán jobb,vagy különb lenne.

2016. febr. 29. 21:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy számtalan dolgot lehetne felhozni Orbán ellen,éppúgy,Mint Gyurcsány ellen.Csak a józanabbja ezt látja,a (bármelyik oldali)"hívők" meg nem.Viszont annak,hogy "ejtette" a liberalizmust,szerintem sokkal prózaibb oka volt.Belátta,hogy liberáliskint,nem fog hatalomra kerülni.Egyszerűen azt kínálja a népnek,amire a legnagyobb a "kereslet":ha kell liberális,ha kell konzervatív,nemzeti-keresztény,illiberális.És némely megnyilvánulása után,én már azon sem lepődnék meg,ha egyszer visszatérne a "kiindulóponthoz"(már úgy értem,a liberalizmus előtti kiindulóponthoz).
2016. márc. 4. 22:27
 52/80 anonim ***** válasza:
100%

A számtalan dolog közül kettőt hoztál fel, és egyiknek sem volt különösebb alapja.


Írtak egyébként egy jó hosszú könyvet erről a Fidesz szakadásról. Nem úgy van ahogy elképzeled.

2016. márc. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 A kérdező kommentje:
Én nem képzelek semmit,csak politikusban zavar az olyan,aki váltogatja az elveit,vagy éppen meghazudtolja pár évvel korábban mondott szavait.De egyébként nem tetszik amit az Alkotmánnyal csináltak,nem tetszik,hogy erkölcsről prédikál,prédikálnak és nem igazán érzem,hogy megvan hozzá az alapjuk.Nem tetszik,hogy átrajzolták a választási körzeteket(biztos ami biztos),nem tetszik,hogy egyenlőségjelet tettek Brüsszel és Moszkva közé,nem tetszik,hogy most legutóbb duplájára emelték állami vezetők fizetését(én nem érzem úgy hogy megérdemelten), miközben nem is oly régen pofátlan végkielégítésekről,meg kétmilliós bérplafonról papoltak.És a végtelenségig sorolható,s mivel a Fideszben az van amit Orbán akar, én ezt mind az ő számlájához írom.Gyurcsánynál ugyanígy lehet sorolni a végtelenségig,csak azért az ő esetében szó nem volt arról,hogy az volt amit ő akar,a pártja csak a "díszlet".
2016. márc. 4. 23:23
 54/80 anonim ***** válasza:
100%

"Gyurcsány (többek között) például azt mondta, hogy akinek öregecskedő felesége van, annak joga van egy fiatalabbra.


Ezzel szemben Lázár "mindenki annyit ér amennyije van", legalább ekkora felháborodást keltett, miközben ezt a megélhetési politikusokra mondta, nem a szegény emberekre. "

.


Még csak nem is abban az összefüggésben mondta.


Az elég bosszantó, amikor az ellenzék nem csak csal lop és hamis bizonyítékot gyárt de azt is sorban kiforgatja és ellenkező értelemben adja tovább, ami egészen más jelentéssel hangzott el valahol.


Amikor ezt a hangfelvétel hamisítást kimondta a bíróság (mint a Lázár féle esetben is), arra senki nem emlékszik, csak arra, hogy Lázár azt mondta..


Pedig nem azt mondta hanem az ellenkezőjét de megvágták az eredetit.


A baloldal mindent meghamisít és úgy, valótlan indokokkal próbálja lejáratni a kormány pártot, mert valódi nyomós kifogása nincs, nem találnak olyant ami alapján valódi értelemben támadható a vezetés. Ezért hazudoznak még most is úgy mint akkor, este éjjel és reggel.


Ez a mondat a Lázártól az megint az ellenzéki baloldal kiforgatása. Elhangzott ez a mondat, de nem így ebben a formában. Az ellenzék a régi jó szokásához híven ennek az értelmét is meghamisította.


Azóta bírósági ítélet szól róla, hogy ezt nem ebben a kontextusban mondta. Ő abban az értelemben mondta, hogy ez a baj, hogy mindenkit annyinak néznek, annyit ér mások szemében amije van, pedig az ember annyit ér amire képes. Ezt vágták össze és közre adták mint ha egy eredeti mondata lenne.


https://www.youtube.com/watch?v=oq8-Yl7EueY&feature=youtu.be..


Itt van ugyanez leírva is:

[link]


Erről úgy tisztességes beszélni, ha ezt is hozzá tesszük.


(33%-os, végül is Te helyesen hozzá tetted, hogy nem a szegényekre gondolt.)

2016. márc. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 A kérdező kommentje:
Lázárnak ezzel a beszédével ugyan nem foglalkoztam,mivel valóban megvágták,felhasználták,de azért ez a politikában ez nem újdonság.Gyurcsány "őszödi beszédéből" is csak azt "vágta ki" és súlykolta folyamatosan a Fidesz,hogy "hazudtunk reggel,délben és este",meg hogy "elkúrtuk".Aztán mikor láttam,milyen viharokat kavart,csak meghallgattam,elolvastam az egészet.És utána én már nem dühöngtem annyira.Talán azért,mert szerintem,gyakorlatilag minden politikus folyamatosan hazudik.Ha igazat mond,bukik.Így járt Gyurcsány is,pedig "csak" párttársai között beszélt nyíltan.Ez is hiba volt,Orbán ilyen hibát nem fog elkövetni.Ebből a szempontból,kétségtelenül profibb politikus,csak magam sem tudom,hogy ezt pozitívumként lehet-e értékelni.
2016. márc. 5. 19:59
 56/80 anonim ***** válasza:
95%

"meghallgattam,elolvastam az egészet.És utána én már nem dühöngtem annyira.Talán azért,mert szerintem,gyakorlatilag minden politikus folyamatosan hazudik.Ha igazat mond,bukik.Így járt Gyurcsány is,pedig "csak" párttársai között beszélt nyíltan."


Azt én is többször már végig hallgattam és megpróbáltam minden részletét megfigyelni. Sok újat nem mondott nekem. Csak az volt meglepő, hogy életében egyszer elismerte azt amit már tudtunk. Nem véletlenül linkeltem be az elején, amiket mondott és az mind szemben áll azzal amit tett. Sokat ígért de azt is elvette, az adása helyett. Mint amikor azt mondta, hogy

"..az állam holnaptól bevezeti a nulla adó programját és eközben pedig a kolbászból lesz a kerítés programját. Ez igazi program!" Egyszerűen hülyét csinált a népből. A tanulatlanabb emberek meg elhitték neki sorban. Aztán látjuk mi lett a vége. Dühödt népharaggal kergették el az egész baloldali összefogást még együtt is!


[link]


Épp ellentétesen mint a mostani miniszterelnök teszi és mondja.

Ő a mi érdekünkben beszél nyugat felé diplomatikusan, óvatosan fogalmazva, miközben a magyar emberek és az ország érdekeit tartja szem előtt. Azért mondta, hogy azt figyeljük amit tesz, nem amit mond mert nagyon sok dolog történik mostanában a "kisember" érdekében, amit kint nem néznek jó szemmel.

Elég ha csak a korábbi megszorító elvárásokra gondolunk. Most azzal szemben a mi érdekünkben működik az ország. Ezt nagyon sokan megtapasztaljuk. Ezért áll annyi ember mindig mellettük, mert ki az a hülye, aki önmaga ellen egy mindig mindenben megszorító vezetőre szavazna. Gyurcsány, az MSZP, de az egész baloldal vissza hozná beismerten a korábbi állapotokat és megadóztatnák a nyugdíjat is mint azt tervezték 2003-ra. Csak éppen nem ők voltak kormányon, azért nem sikerült nekik. Jobb nem is gondolni rá, mi minden alakult volna sokkal rosszabbul, ha még mindig ők lennének kormányon. na de ezt még kimondani is káromkodásnak, csúnya beszédnek és rémisztőnek számít!


Az egész nem más amit Gyurcsány művelt és tesz még most is, mint egy hatalmas Monopoly társasjáték ahol mi vagyunk a kis eltaposható emberek, ahol az emberek annyit érnek mint a hangyák. Azokkal nem kell foglalkozni, nem kell az igényeiket nézni. Ha elpusztul néhány marad még másik néhány millió. Legalább is Gyurcsány így állt az emberekhez. Az csak egy szám.

Ebből is látszik, neki nincs belátása. Nála a politika puszta matek! ..mint Puzsér mondta. Az ember soha nem számított nekik, az új baloldalnak.


Most, a jelenlegi vezetésnél viszont az embernek is van értéke.

Nagyon sok ember központú lépést tett meg már a mostani vezetés.

Már az is az embereket támogatja, hogy nem csökken évente a fizetés/nyugdíj értéke 8-14%-kal, mint akkoriban.

lehetne még sorolni a rezsi csökkentéstől kezdve a gyermekesek támogatásán keresztül a munkanélküliek megduplázott összegű ellátásáig (amiért igaz, kell tenni is valamit).


Arról még nem is beszéltünk, hogy ez a kormány megvédi Magyarország érdekeit még a nyugati önző, minket kihasználó érdekkel szemben is ahol lehet, amit korábban Gyurcsányék szó nélkül azonnal kiszolgáltak a mi kárunkra, az emberek lehetőségeinek a radikális, éhenhalás közelébe taszító csökkentése mellett is.


Ez a különbség.

2016. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
100%

jav....


"mert ki az a hülye, aki önmaga ellen egy mindig mindenben megszorító vezetőre szavazna. Gyurcsány, az MSZP, de az egész baloldal vissza hozná beismerten a korábbi állapotokat és megadóztatnák a nyugdíjat is mint azt tervezték 2013-ra. Csak éppen nem ők voltak kormányon, azért nem sikerült nekik."


Itt 2013 a pontos év szám.


Forrás: [link]

2016. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 A kérdező kommentje:
Hát,egyetérteni nem fogunk,de végülis nem baj.Én egyáltalán nem látom ennyire rózsaszínben a Fidesz kormányzását,de a 2014-ben a Fideszre ténylegesen leadott szavazatok alapján úgy gondolom az ország 2/3-a szintén nem.A nyugdíj megadóztatásának terve pedig 1997-ben született,talán pont a Bokros-csomag idején.Vagy lett volna belőle valami,vagy nem,de érdemes akár csak a neten körülnézni azügyben,hogy hányan kardoskodnak amellett,hogy a nyugdíjból vonjanak eü.-járulékot,szüntessék meg a nyugdíjasok ingyenes utazását,stb.Magyarán,sokallják a nyugdíjakat a keresetekhez képest.Egyébként a MANYUP-ra egy mondat erejéig még visszatérnék:2010februárjában,Orbán még úgy látta,hogy a nyugdíjrendszer működőképes,nem szorul lényeges változtatásra.Aztán hamar változott a véleménye. Az meg,hogy az emberek érdekében hazudik külföldön,már-már mesés.Csak az abaj,hogy szerintem valószínűbb,hogy az említett mondat inkább a külföld,a befektetők megnyugtatására szolgált. megnyugtatására szolgát.
2016. márc. 6. 00:35
 59/80 anonim ***** válasza:
100%

".Egyébként a MANYUP-ra egy mondat erejéig még visszatérnék:2010februárjában,Orbán még úgy látta,hogy a nyugdíjrendszer működőképes,nem szorul lényeges változtatásra.Aztán hamar változott a véleménye."


Az nem baj, ha egy vezető nem következetes, (ahogy mondani szokták, mint az ökör). A legelején még azt is elhitte, hogy valóban annyi van az államkasszában váltók formájában, mint ahogy azt Bajnaitól átvenni látszott. Arról is csak később derült ki, hogy azok csak fedezet nélküli papírok voltak javarészben. Nagy kópé Bajnai is. Azt bezzeg tudta, hogy lopja el a libákat a gazdáktól. Mégis miniszterelnök lett az ügyes és szemfüles libatolvajból a hasonszőrű haverja után. Azt a károkozását is a FIDESZ tette rendbe a gazdák felé, mint állam vezető jogutód. Az MSZP alatt még csak szó sem esett kártérítésről. Na ezért nem áll mellettük, csak egy-két őrült elvakult követő. Tudatosan csak elrettentő példának lehet tekinteni ezeket az embereket. Az emberek többsége is így áll hozzájuk.


-


Azért a véleményeddel jelentős kisebbségben maradtál.

Ha csak azt nézzük, az összes többi párt támogatói együtt sem tesznek ki akkora százalékot, mint a FIDESZ egyedül.


www.origo.hu/itthon/20160127-stabil-fidesz-elonyt-mert-a-nezopont-intezet.html

2016. márc. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
100%

Itt /a nézőpont lapon/ lefelé haladva látszik a friss adat

. a legvalószínűbb listás eredmény

. (potenciális szavazók).

[link]


[link] wp-content/uploads/2016/02/Nezopont_Intezet_Kozvelemeny_kutatas_2016-02-24_02.jpg

2016. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!