Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem értelmetlen,...

Csak szerintem értelmetlen, ez a hétfői sztrájk?

Figyelt kérdés

Az, hogy hétfőn, azaz ma sokan nem mennek iskolába, szerintem nevetséges. Nem a cél nevetséges, mert értem én, hogy túlterheltek a diákok, az a nevetséges ahogy tenni próbálnak ellene. Most komolyan mi változik ettől? Ma kevesen mennek be, visznek szülői vagy orvosi igazolást, kedden meg megy minden a régi kerékvágásba. Vagy mit hisznek? Egy napot nem mennek be, akkor másnap bevezetik, hogy heti max 30 óra lesz, kevesebb házifeladat, eltörlik a mindennapos tesit, kiszórják a felesleges tantárgyakat? Esetleg megduplázzák a tanárok bérét? Vagy tényleg mi fog ettől az egy nap lógástól változni?


Azt már meg sem említem, hogy a legtöbben nem is a kezdeményezés miatt nem mennek iskolába, szimplán egy okot találtak a lógásra.



2016. febr. 29. 00:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden sztrájk értelmezhetetlen és felesleges ÖNMAGÁBAN. Van-e értelme egy útlezárásnak? Mi értelme egy tüntetésnek? Sok ember sétál egyszerre? Ezek nem önmagukért vannak, céljuk a figyelem felkeltése és ráirányítása az adott problémára.

Amúgy elég nevetséges, hogy 21. században nem lehet ilyesmit értelmes emberek módjára, tárgyalóasztal mellett, szakemberek által megoldani. Ha nincs hőbörgés és erődemonstráció, akkor levegőnek néznek. A nagy civilizáltságunkkal együtt szinte az állatvilág szintjén muszáj kommunikálnunk.

2016. febr. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
59%
Nem csak szerinted. Sokan vagytok akik csak Gorbánszemüvegen át látják a világot.
2016. febr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

azért van értelme, mert látványos


mind a külső, mind a belső szemlélőnek

ha vasárnap rendeznének valami tüntetést, ahol ottlenne pár ezer ember, mindenki legyint hogy áh, pár ezer ember, miaz, főleg mostanában, egyre nehezebb utcára hozni az embereket

de ha több száz iskolában, iskolánként több tíz, akár száz diák, tanár, és szülő ily módon kijelzi nemtetszését, ez már egy országos jelzés, annak ellenére, hogy minimális szervezést, és energiát igényel


szóval ez egy jelzés, a vezetőség felé, hogy oké hogy nálad van a karmesteri pálca, de lengetheted azt bárhogy, ha a fúvósok nem fújnak

2016. febr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Sokan nem a sztrájk vagy a megmozdulás miatt nem mentek ma iskolába. Nálunk az osztály fele hiányzott, elmentek kocsmába, moziba, sportolni, volt aki szimplán otthon kockult, de egyik sem azért, hogy felhívja a figyelmet az oktatásban levő problémákra. Találtak egy alkalmat, hogy ne menjenek iskolába. Voltak olyanok, akiknek a tanár mondta el, hogy miről szólna ez az egész, mert a gyerek szerint ez csak egy jó "buli".

Ha már a sztrájkkal próbálják meg felhívni a figyelmet, akkor miért csak egy napon van ez? Ha egy két hétig senki, de szó szerint senki, se tanár, se diák nem menne be, na akkor lehet, hogy lenne változás. Így semmi nem fog változni. Olyan mint ha mennék tüntetni valamilyen ügyben, de negyed óra után megunnám és hazamennék.

2016. febr. 29. 17:12
 15/18 anonim válasza:
A gyerekek úgyis csak úgy tekintenek az egészre, hogy ez az nem kell iskolába menni. Ezzel nem fognak semmit se elérni. A kormány nem egy meghatódó típus.
2016. febr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Az aztán hatalmas sztárjk, hogy X ezren nem iskolába mentek, hanem az ágyba feküdtek és tévéztek. Szerintem sokan úgy maradtak ma otthon, hogy fogalmuk sincs, mi ez az egész..kik kezdeményezték és miért.

Aki igazán "sztrájkolni" akar, az menjen fel a fővárosba és "sztrájkoljon" ott..ott talán van értelme, de otthon a tévé előtt nincs.

2016. febr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

"Ha egy két hétig senki, de szó szerint senki, se tanár, se diák nem menne be, na akkor lehet, hogy lenne változás."

Pontosan, nagy változás lenne..a tanár megrovást kapna (ha ilyen miatt hiányzik) és kereshetne új munkahelyet, a gyerek meg vinne orvosi igazolást, és minden menne ugyaúgy ahogy eddig..én úgy gondolom.

2016. febr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem keresne új állást. Mivel ha az egész országban, egy darab tanár sem megy be dolgozni, (hetekig), ahogy a diákok se akkor nem tudnak mit csinálni. Ha kirúgnak minden tanárt akkor ki fog tanítani? Nem tudják rövid idő alatt pótolni ezt a rengeteg embert. Valamint a sok gyerekkel se tudnának mit kezdeni. Mindenkit nem buktathatnak meg az országban. Ezzel teljesen megbénulnának és kénytelenek lennének változtatni.


Számomra ezt jelentené a sztrájk, nemcsak oktatás kapcsán, hanem bármely más területen. De az, hogy egy napon a gyerekek egy része nem megy be, az szimpla bohóckodás. Ettől nem lesznek a döntéshozók tehetetlenek, nem kényszerülnek rá a változtatásra.

2016. febr. 29. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!