Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vizionálnak sokan...

Miért vizionálnak sokan Rákosit meg Ceaucescu-t Orbán személyében?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán ezeknek az embereknek fogalmuk mit beszélnek?

Nem vagyok híve a rendszernek (kb. mindegyikkel szkeptikus vagyok), de ezt kicsit túlzásnak tartom.

Nagyapámnak a rákosi rendszerben a zsirt is dugdosni kellett, meg feketevágásért lecsukták a henteseket.


Ceaucescu rendszerében meg aki menekült, folyót átúszva menekült.


Gondolom azért tőlünk nem ilyen áron és módon ment el az a pár százezer külföldi munkavállaló. (én legalábbis szabadon távoztam, gondolom más is)

És van módom visszamenni, senki nem fog üldözni.



2016. febr. 17. 21:33
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Én nem irigylem sem szlovákiát sem lengyelországot.

Nem tudom hogy van most, de mielőtt a szlovákok eurót kaptak, mi jártunk oda vásárolni komárnoba, aztán az euróval megfordult az irány.


Egyébként amit említesz, ezek a terrorra hivatkozott dolgok az USA-ban is meg vannak, mégis mindenki azzal jön hogy az USA mit mond és az úgy jó. Sajnos az egész világ ebbe az irányba tart. Németek is.


Nézd meg ezt, ha érted a németet:

https://www.youtube.com/watch?v=SGD2q2vewzQ

2016. febr. 17. 23:30
 12/22 anonim ***** válasza:

Hát tudjátok mit?

Addig mondogatjátok ezt, míg valóra válik.

Szóval hajrá! :)

Ha végre kiépül az Orbán diktatúra az nektek lesz köszönhető. Tehát KÉRLEK titeket, diktátorozzátok folyamatosan Orbánt.


Éljen az Orbán diktatúra! És éljetek TI is, az Orbán diktatúra megálmodói és támogatói! :)

2016. febr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%

"Hát tudjátok mit?

Addig mondogatjátok ezt, míg valóra válik."


Már valóra vált kiskoma, csak sajnos a magyar társadalom túl buta ahhoz, hogy ezt észrevegye, én életem legnagyobb részét 20 évet azért egy valóban demokratikus országban éltem le 2010 óta ez nem Magyar Köztársaság, hanem Orbánisztán.

2016. febr. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#13


Egy diktatúrában fele ennyi szövegér vinne a fekete autó kiskoma.

Remélem vinni is fog, ha végre megteremtitek az Orbán diktatúrát.

2016. febr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem vizionálom, tudom. Ismer(t)em mindegyiket, mind másként csinál(t/j)a. Ez természetes, hiszen más kor, más szemlélet, más lehetőségek, és főleg más személyiségek.

Aki tudja, hogy a diktatúra nem csak a főbelövés, kínzókamra és hasonlók (megjegyzem az idézett korábbiak kedvence se ez volt - vannak sokkal kifinomultabb módszerek. amikor a delikvens nem meghal, relatíve gyorsan kiszenved, hanem amikor szép lassan megőrül. Aki nem próbálta, úgy sem hiszi. Az az igazi jellempróba, nem a fegyver). A diktatúra nem fekete meg fehér, hanem sokféle. A legkegyetlenebb formája, amikor a tömegek önként vetik alá magukat. Azért a legkegyetlenebb, mert nem hal ki a diktátor halálával. Csak (megfelelően kedvező körülmények között) másfél nemzedék kihalása után kezd elenyészni. Az igazi diktátor tudja, nincs jobb állapot (neki), mint amikor a diktatúra a fejekben következik be. Orbán ezen ügyködik, Rákosi annyira buta volt, hogy neki ilyesmit megmagyarázni se lehetett volna.

2016. febr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én inkább Horthy, Mussolini, Franco-féle jobboldali diktátort látok benne.


Kétségtelen, hogy a kommunista diktatúra sok módszert átvett a fasisztáktól, de azért nagy a különbség más tekintetben.

2016. febr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"az USA-ban is meg vannak"


Persze, sok más államban is létezik rendkívüli állapot, sõt, a mai magyar törvényekben is.


Csak nem úgy, ahogy Dumaparti Napoleon akarja bevezetni. Õ ugyanis azt akarja, hogy ha a kormány, tehát õ úgy gondolja, akor hipp hopp már van is és az országgyûlest ráér sokkal késõbb megkérdezni, ha egyáltalán. és 60 napig lehet fenntartani az országgyûlés megkérdezése nélkül.


( Ennyi idõ alatt csakugyan mindenkiért mehet a fekete autó, aki valamiét nem tetszik és persze annak, hogy a házkutatás bizonyítékot találjon, csak jogállamban feltétele, hogy tényleg legyen, az ilyen banda símán odaviszi, mint rákosiék. )

2016. febr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"...ahogy Dumaparti Napoleon akarja bevezetni..."


Igen. Még!

Minél többször mondjátok, annál közelebb kerülünk az Orbán diktatúrához.

A kimondott szónak termemtő ereje van.

Diktátorozzatok!!!

Teremtsétek meg végre az Orbán diktatúrát.

Drukkolok nektek. :)

2016. febr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Biztos ismeritek a retorikai túlzás fogalmát.

Az hogy Orbánt hozzájuk hasonlítják, retorikai túlzás.

Valóban vannak párhuzamok, s ezt használják ki.

Az egész nem más mint politika.


Ilyen elven akkor én meg Gobelszhez hasonlithatnám azokat akik Orbánt Rákosihoz hasonlitgatják.

A gobelsi demagógia lényege az, hogy addig mondunk valamit ami nem igaz mig az emberek jó része elhiszi.

A demagógia eleve az amikor gyenge párhuzamokra épitve vagy egyéb szintén nem valós dolgot igaznak állitva be igazként tüntetünk fel valamit ami nem igaz. Gobels ez utóbbit lényegesen leegyszerüsitette, neki párhuzamra se nagyon volt szüksége, elég volt ismételgetnie.


Nos tehát a válasz egyszerű, azért vizionálnak ilyesmit mert Orbánt le akarják járatni.

Én azt nem értem, miért nem igazsággal járatják le Orbánt? van elég hibája ő sem tökéletes, lel lehet őt azokkal járatni. Ha hazugsággal járatják le valójában saját magukat is lejáratják.

2016. febr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Most, hogy jobban belegondolok, rá kell jönnöm, tévedtem. Orbán már nem ügyködik. Lényegében befejezte. Csak szinten kell tartania. Rákosi például még félt. Volt neki mitől. Orbánnak már nincs mitől félnie. Megvédik a kifosztottjai. Szép új világ.
2016. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!