Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják annyira Szálasit...

Miért utálják annyira Szálasit a demokraták, mi rosszat tett?

Figyelt kérdés
Sokkal kevesebb zsidó halt meg alatta, mint Horthy idején. Mégis sokkal jobban démonizálják, mint Horthyt. Rengeteg erénye is volt, a bolsevizmus ellen harcolt, amiért akasztás lett az osztályrésze.

2016. febr. 8. 20:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
78%

Akkor légy büszke, mit érdekel az engem. Én nem felejtetem el, amiket nagymamám mesélt a háborúból, hogy mekkora öröm volt, amikor Horthy Miklós bejelentette a rádióba, hogy fegyverszünetet kér. Mindenki meg át a szomszédoknak elújságolni, hogy a háborúnak lassan vége. Nem szomorúság volt az nap, hanem öröm. Egészen éjszakáig amikor meghallották a főváros felé tartó német páncélosokat.

Elfelejted, hogy itt volt egy nép ami szenvedett, akikre nem dicsőséget hozott az elhúzódó háború, hanem szenvedést. Egy főváros amit házról házra lőttek szét az ostrom alatt.

2016. febr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
80%

Én többek közt azért vetem meg Szálasi és a nyilasok emlékét, mert a nagyanyámat és a dédimet majdnem megölték, mert a sötét hullámos hajuk miatt zsidónak nézte őket pár kis nyilas hülyegyerek.

Andrássy út 60-ba bekísérték őket és igazolniuk kellett 100 évre visszamenőleg, hogy nem zsidók, hanem erdélyi reformátusok voltak.

2016. febr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
79%

"Inkább legyünk büszkék rá, hogy mi voltunk Hitler utolsó szövetségese, azaz egyértelműen a jó oldalon álltunk"


A kérdés kamu, ez csak egy provokátor!

Alapból kényszerből lettünk a Harmadik Birodalom szövetségesei, szomszéd államok révén.

2016. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 A kérdező kommentje:
Itt csak te vagy provokátor. Ez csak egy kérdés. Érthetetlen, miért utálják annyira Szálasit a DEMOKRATÁK, pláne, hogy jobban utálják, mint Horthyt.
2016. febr. 9. 17:49
 55/71 anonim ***** válasza:
78%

# 54/54 Időpont ma 17:49


Már leírtuk ezerszer. Az, hogy te fogyatékos vagy, az már nem a mi problémánk.

2016. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 A kérdező kommentje:
egyszer sem írtatok még DEMOKRATA szemszögből
2016. febr. 9. 18:38
 57/71 anonim ***** válasza:
80%

Akkor mégegyszer, hogy világos legyen:


Szálasit azért útáljuk, mert HAZAÁRULÓ volt.( Mint elõbb elmagyaráztam. )


"nem német megszállás volt, hanem német bevonulás."


Ha egy hadsereg bevonul egy országba AZ ORSZÁG TÖRVÉNYES ÁLLAMFÕIJÉNEK TILTAKOZÁSA ELLENÉRE, az nem bevonulás, hanem megszállás. Azzal, hogy tiltaskozás ellenére vonult be, felrúgta a szövetséget, attól kezdve ELLENSÉG.


Szállasi az ELLENSÉGES HADSEREG segítségét vette igénybe. Ez jelenti azt, hogy


HAZAÁRULÓ volt.


Minde egyéb csak hab a tortán, részletkérdées.

2016. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező tudod mit jelent, hogy demokrata?
2016. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 A kérdező kommentje:
nneduddmeg, rólad tudom, hogy demokrata vagy, kisebbségi. Pár éve balhé is volt a Szabadság téri német "megszállás" emlékműnél, és a demokraták kórusban mondták, hogy történelemhamisítás, mivelhogy bevonulás volt, nem megszállás, és ezzel az önálló cselekedeteinket hamisítjuk meg, rákenve mindent a németekre. Németország sohasem volt az ellenségünk, sohasem harcoltunk ellene, ugyanúgy bevonultak ide, mint máshova, más szövetségesükhöz. Szerintem. Nem fogadom el ezt az érvet, hogy a Nemzetvezető holmi hazaáruló lett volna.
2016. febr. 9. 20:00
 60/71 anonim ***** válasza:
62%

# 59/59 Időpont ma 20:00


Akkor ne fogadd el az igazságot. A komcsik egyetlen jó döntése volt fellógatni ezt a szart.

2016. febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!