Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják annyira Szálasit...

Miért utálják annyira Szálasit a demokraták, mi rosszat tett?

Figyelt kérdés
Sokkal kevesebb zsidó halt meg alatta, mint Horthy idején. Mégis sokkal jobban démonizálják, mint Horthyt. Rengeteg erénye is volt, a bolsevizmus ellen harcolt, amiért akasztás lett az osztályrésze.

2016. febr. 8. 20:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
100%
Én itt alapvető történelmi ismeretek hiányát vélem felfedezni.
2016. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
71%

Én sem értem, hogy mi rosszat tett.

Végülis csak tömeggyilkos volt, de ez mifelénk náciéknál inkább erény szokott lenni, mintsem szégyen, szóval nem tudom.

2016. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező szerint a zsidók csak etnikumok voltak nem magyarok, bezzeg az örmény, szlovák, ruszin felmenőkkel rendelkező hungarista Szálasi Ferenc egy igaz magyar ember volt.

[link]


Szélső jobboldaliként amúgy én se rajongók a zsidókért, de Szálasi a nyilas bandájával együtt egy tömeggyilkos f&sz volt, azt az embert, amit tett a zsídók és a MAGYAROK ellen élete végéig kínozni kellett volna, nem felköttetni.

2016. febr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 A kérdező kommentje:
Kicsit elkanyarodtunk a témától. Továbbra sem értem, miért utálják Szálasit annyira a demokraták. Az, hogy egy háborúban vezette az országot, melyben sokan meghaltak, még nem feltétlenül bűn. Rengeteg országgal történt ez akkoriban, csak a győzteseket nem akasztották fel. Zsidó holokausztból is sok volt már, másról sem szól a történelmük, mint hogy irtották őket vagy elüldözték valahonnan (lásd kitelepítés). Erről általában, ne kerteljünk, biztosan ők tehettek.
2016. febr. 8. 22:53
 35/71 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az ilyen gondolat menet alapján a Délvidéki vérengzéseket is helyesnek tartod?
2016. febr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
100%

# 35/35 Időpont ma 22:53


"Kicsit elkanyarodtunk a témától."

Nem.


"Továbbra sem értem, miért utálják Szálasit annyira a demokraták."

szálasit minden értelmes ember utálja.


"Az, hogy egy háborúban vezette az országot, melyben sokan meghaltak, még nem feltétlenül bűn."

Ez így van. Tudod, valamiért a többi embert, aki épp háborúban vezette az országot, nem gyűlölik ennyire. Vajon miért?


"Rengeteg országgal történt ez akkoriban, csak a győzteseket nem akasztották fel."

Mi? Hogy vezették őket? Valóban, ezek az országok már csak ilyenek, vezetni kell őket.


"Zsidó holokausztból is sok volt már, másról sem szól a történelmük, mint hogy irtották őket vagy elüldözték valahonnan (lásd kitelepítés)."

Nekünk meg párszáz éve csak arról szól, hogy itt vagy ott elpcsáztak minket. Ennyi erővel mi is szedhetnénk a sátorfánkat, és - szerencsére - mégsem tesszük! :-)


"Erről általában, ne kerteljünk, biztosan ők tehettek."

Rólad meg anyud és apud tehet, mégsem utáljuk őket érte. Lehet bennem a hiba emiatt... :-)

2016. febr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
65%
A 37 komment alatt szerintem legalább 17-szer le lett írva, nem Szálasi nem vezette az országot, csak kiszolgálta Hitlert és nem azért gyűlölik, mert háború volt hanem, mert a saját honfitársait is lelövette, mert olyan kedve volt. És senkit nem érdekel, hogy szerinted a zsidó nem honfitársa a magyaroknak, ezen nem változtat a te véleményed.
2016. febr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy elkanyarodtunk, mert te elkanyarodtál.


"Erről általában, ne kerteljünk, biztosan ők tehettek"

Nem általában erről azok tehetnek akiket őket nevezik meg minden rossz forrásával. Régebben is üldözték őket, de kit nem üldöztek, még egyszer megemlítem, hogy bővítened kéne a történelmi ismereteidet.

2016. febr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:
Dehogy szolgálta ki a németeket (lásd zsidókérdés). Szerintem az itteni válaszolók azt sem tudják, hogy Szálasi nem közvetlenül a német bevonulás után került hatalomra. És még az én történelmi ismereteim hiányosak. Ami a zsidókat illeti, nem az én, hanem az ő véleményük dönt. Tény, hogy a cigányok is sokkal hamarabb asszimilálódnak, mint ők, pedig rájuk sem jellemző.
2016. febr. 9. 10:00
 40/71 anonim válasza:
72%
Sorozatosan rúgod az öngólokat.Szerinted a cigányság tényleg hamarabb asszimilálódott, mint a zsidóság?Te vagy a szót nem ismered vagy a történelmet, de szerintem inkább egyiket sem.
2016. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!