Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják annyira Szálasit...

Miért utálják annyira Szálasit a demokraták, mi rosszat tett?

Figyelt kérdés
Sokkal kevesebb zsidó halt meg alatta, mint Horthy idején. Mégis sokkal jobban démonizálják, mint Horthyt. Rengeteg erénye is volt, a bolsevizmus ellen harcolt, amiért akasztás lett az osztályrésze.

2016. febr. 8. 20:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
71%
Komolyan, én sok tekintetben liberális vagyok (sokban meg nem, de ezt úgyis mellékes), de aki szálasit élteti annak kijárna egy erőltetett menet innen a Bering szorosig.
2016. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 A kérdező kommentje:
KI élteti Szálasit itt?
2016. febr. 8. 21:32
 13/71 anonim ***** válasza:
62%
Te!
2016. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
78%
"bolsevizmus ellen harcolt" Nem harcolt, hanem egy elvesztett háborúba egyszerűen oda dobta több ezer magyar életet, miközben ő kényelmesen távozott Ausztria felé.
2016. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
82%

Én éltem abban az időben, tehát nem könyvből tudom, milyen volt Szálasi alatt. Semmiféle erénye nem volt. Horthy sikertelen kiugrási kísérlete után le kellett mondania Szálasi javára, ha nem akarta, hogy a kisebbik fiát a németek internálják. Szálai NEM a magyarságot, hanem Hitlert szolgálta. Megérdemelte, hogy kivégezzék.

Nem vagyok demokrata, sem baloldali, de ez így igaz.

2016. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 A kérdező kommentje:
Az orosz katonai vezetők pedig 27 millió életet dobtak oda a semmiért. Az amcsik és a britek is milliókat.
2016. febr. 8. 21:34
 17/71 anonim ***** válasza:
92%

"Az orosz katonai vezetők pedig 27 millió életet dobtak oda a semmiért. Az amcsik és a britek is milliókat."

Ne keverjük a szezon a fazonnal, magyarokról beszéltünk Horthyról és Szálasiról.

2016. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
90%

"Az amcsik és a britek is milliókat."

Anglia a gyarmatok nélkül és az USA is kevesebb embert vesztett el a háború, mint Magyarország. Több mint 100 ezerrel kevesebbet(külön viszonyítva Magyarországhoz).

2016. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
76%
Nyugodtan vitatkozz én nem teszek különbséget magyar és magyar között vallás vagy származás alapján. Nálam magyar az aki magyarnak vallja magát.
2016. febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
*Illetve politikai vagy világnézet alapján.
2016. febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!