Miért nem szüntetik meg a TB-t?
Törvénybe iktatnák, hogy a nem sürgős műtétek kivételével fizetős minden. Így is a háziorvos meg a műtétek amik ingyen vannak, az összes többi esetben az orvos csak megvizsgál és azt mondja, hogy menj maszekhoz.
Így nemigazán van értelme duplán fizetni, egyszer a TB-t ( és így az orvos attól függetlenül ingyenes, hogy dolgozol-e vagy nem ) meg ezen felül rendszeresen a maszekot.
Áfás válszoló:
Nem kötekedek, de kérdéseim lennének hozzád!
1. Ha kivetünk mondjuk 60%-os áfát, akkor nem vágjuk-e tönkre a hazai turizmust? Hiszen a fene se akar drága országban nyaralni, akinek ez nem gond, az pedig nem Magyarországon fog nyaralni.
2. Az áfát is sokan kikerülik, én sem kapok mindig számlát. Szerinted nem erősödne a feketegazdaság?
3. Nem lenne-e gond, hogy aki akrámelyik határunktól max egy órára lakik, annak esze ágában se lenne többé Magyarországon vásárolni?
Szerintem hosszútávon fenntarthatatlan a jelenlegi tb-rendszer. Itt nem csupán arról van szó, hogy a politikusok lopják a pénzt, hanem arról, hogy brutális deficitek és strukturális problémák vannak az egészségügy és nyugdíj-rendszerben is. A magyar állami tb például valószínűleg 15-20 év múlva teljesen be fog bukni.
A modern világban már csak a leggazdagabb országok engedhetik meg az univerzálisan magas-színvonalú államilag garantált egészségügyet és nyugdíjt. És még ezeknél az országoknál is néha rezeg a léc. Be kell látnunk, hogy svéd jóléti államot lehetetlen itt felépíteni, mert nincsenek meg azok a gazdasági és társadalmi kellékek amik ahhoz kellenének.
Személy szerint én a fokozatos átállást javaslom. Ne szüntessük meg azonnal az állami tb-t, de folyamatosan szorgalmazzuk a magánnyugdíjat és a magánegészségügyet. Kezdjen el az állam lassan kivonulni az emberek életéből, indítsuk meg az éjjeliőr-állam kiépítését. Ezzel párhuzamosan az adók is csökkentésre kerülnének fokozatosan, hisz egyre kevesebb állami tevékenységet kell finanszírozni.
Végezetül, amikor a társadalom kellő mértéke eljutott arra a szintre, hogy a magán tb-re tudjon alapozni (kb. 10-20 évet számolnék), akkor felszámoljuk az állami tb maradékát. Természetesen lesz talán egy szűk réteg, akik emiatt egészségügyi ellátás illetve nyugdíj nélkül maradnak. De ezek az emberek pont azok akik, amúgy is megszenvedték volna a tb összeomlást. Így legalább a többi embert nem tudják magukkal rántani.
Növelnétek a jövedelemadót? Tegyétek... Szívassátok az itthon fizetésből élőket.
Gondoljátok a valóban gazdagok egyáltalán ide adóznak?
Nézzétek meg a GNI és a GDP különbségét. Gyakorlatilag ami tőkejövedelem van, azt a profitot már lapátolják is Németországba jellemzően. Ez a profit itthon soha nem is létezett, szabadon mozog az EU-ban. Amit le lehet róla venni azt a munkáltatókat terhelő járulékkal teszik.
Növeled az ÁFA-t? haha... már a csórók is a román EMAG-ról veszik a cuccukat, mert 10%ot lehet az ÁFA-n nyerni, gondolod majd az X5-öst Budáról veszed ha ki kell fizetni az ÁFA-t, és nem mondjuk csinálsz egy filléres szlovák céget ha megteheted?
És akkor még ki sem tértem rá, hogy mennyi értelme és realitása van itthon egy "jóléti" államnak.
Meglepő mennyire el van magyarázva ez a jóléti dolog, hiszen semmi másra nem utal, csak az újraelosztás mértékére, és attól, hogy ez egy államban nem magas még lehet jó oktatása egészségügye, példának okért Anglia nem egy "jóléti" állam, de ettől még nem rosszléti, csak mások a relációi bizonyos témákhoz.
Ameddig a többségi társadalom semmiféle nemzetközi színvonalat nem képvisel, és nem is tervez, a "jóléti állam" egy feneketlen pénznyelő, aminek a forrásai ezerszer jobban szolgálnák a szegényebbek életét is, ha azon mondjuk szolgáltatásokat vesznek igénybe a tehetősebbek, és a szegényebbek is megtanulnak olyan szolgáltatást nyújtani, amiért ki is fizetik.
Kinek kell a magyar tőke? A magyar ipar? Persze járható ez a jóléti egyenlősdi, és akkor majd leszünk a nyugat összeszerelő üzeme, csak úgy néz ki mérnökök pl egyáltalán nem akarunk lenni...
Lehetünk bölcsészek, sőt legyünk bölcsészek, csak ahhoz olyan értéket kell előállítani, hogy az kelljen is az embereknek, amit a jelenlegi humán elit valahogy képtelen. A noname közérdektelenségbe fulladó milliomodik földvár ásatás sajnos semmiféle piacon eladható értéket nem képvisel, hiába van szakmai szemmel felbecsülhetetlen értéke egy bronzkori cseréptöredéknek. Ha ezt nem tudod eladni, hogy pl megnézzék egy múzeumban akkor nem ér semmit. Nem lehet kifogás, hogy műveletlen a magyar. Úgy kell tálalni, hogy köznyelven is érthető legyen, a legnagyobb idióta is felfogja.
Ezt az állami szférát a "kötelező" alamizsnán túl nincs sok értelme tovább fenntartani.
12-es...00:06-os megmondta a tutit! Azt kell csinálni!
Csak azt ne felejtsük el, hogy a befizetett TB benne van a támogatott gyógyszerekben...enélkül csillagászati ára lenne egy egyszerű fájdalomcsillapítónak is! Az már más kérdés és itt a baj, hogy ezt a kedvezményt mindenki igénybe veszi, tekintet nélkül arra, hogy mennyi TB-t fizetett be az elmúlt x évben. Alanyi jogon jár a támogatás, de a TB fizetés nem alanyi "kötelesség"...ez itt a nagy probléma.
"Törvénybe iktatnák, hogy a nem sürgős műtétek kivételével fizetős minden."
Még jó, hogy ingyenes eü ellátást ígértek!
Pontosan igaza van kérdezőnek: aki normális ellátást akar, az kétszer fizet: egyszer a TB-n keresztül, egyszer meg a magánpraxison...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!