Mi a különbség a forradalom és az ellenforradalom között?
Elképzelhető, hogy a '19 - es eseményekre gondol. De az nem volt forradalom. '18 - ban volt ugyan egy afféle, és annak végső soron következménye volt az ami '19 - ben történt, de olyan, hogy kommunista forradalom Magyarországon sosem volt, soha nem nyertek választást és soha, senki nem bízta meg őket legitim módon a kormányzással.
Ha csak ezt a gondolatmenetet veszem, akkor nem lehetett '56 ellenforradalom.
Egyébként megnézném azt az elnyomó rendszert, ami az ellene felkelőket elismerné mint hős forradalmárokat. Az elnyomó - '56 esetében a kommunisták - már csak természetes, hogy zendülésnek, lázadásnak, ellenforradalomnak nevezi az ellenük felkelt népet. Attól elnyomó. Maga az "ellenforradalom" szó is az akkori és az az utáni rezsim elnyomó jellegét jelzi.
'De az nem volt forradalom. '18 - ban volt ugyan egy afféle, és annak végső soron következménye volt az ami '19 - ben történt, de olyan, hogy kommunista forradalom Magyarországon sosem volt, soha nem nyertek választást és soha, senki nem bízta meg őket legitim módon a kormányzással.'
Valóban távol állt a forradalomtól, ugyanakkor a marxista történetírás megkérdőjelezhetetlen alaptétele volt, hogy 1919-ben szocialista forradalom zajlott le.
Idézem egy Hahner könyvből:
'Ha egyszer 1917-ben az orosz kommunisták
szocialista forradalommal jutottak hatalomra, akkor két év múlva a magyar
kommunisták hatalomátvétele is kizárólag szocialista forradalomnak tekinthető.'
a ferjem szerint az hogy ki a gyoztes. az nevezi el tole fugg hogy forradalom (dicsoseges) vagy ellenforradalom volt e az eset.
Nemreg meg 56 fuj ellenforradalom, most dicsoseges magyar forradalom.;-)))
Utolsóhoz: a győztes valóban elnevezi, annak azonban vagy van, vagy semmi köze a valósághoz. A forradalom!ellenforradalom eléggé objektív alapokon definiálva van.
HakapesziM te valamit nagyon keversz. Ahol forradalom van, ott nincs választás és fordítva. Ezek egymást kizáró események. Egyébként 1818 őszén őszirózsás forradalom volt, amit azért nevezünk forradalomnak, mert megváltoztatta a korábbi (feudális) rendszert. Az utána következő tavaszi esemény ennek egy következő fázisa volt. Ha forradalomnak nevezzük, akkor mindenképpen az őszirózsás második fázisa, semmiképpen sem önálló. Ott egyszerűen az Antant tevékenysége és a környezetünk külső támadásai hatására Károlyi Mihály „bedobta a törülközőt”. Ő kormányozni akart, nem háborúzni. Azokban az időkben pedig csak háborúzni lehetett.
"HakapesziM te valamit nagyon keversz. Ahol forradalom van, ott nincs választás és fordítva."
Hol mondtam ilyet? Azt mondtam, hogy nem volt hazánkban olyan kommunista forradalom ami révén hatalomra kerülhettek volna a kommunisták.
Új gondolat: valamint olyan (szabad) választás sem volt, amelyet megnyerve kerültek volna hatalomra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!