Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a különbség a forradalom...

Mi a különbség a forradalom és ellenforradalom kifejezés között?

Figyelt kérdés
Sosem értettem amikor 1956-ról tanultam meg beszélnek róla, hogy mi a jelentősége a forradalom és ellenforradalom szó közti kulonbsegnek. Nyilván bank hogy az akkor forradalom a szocialista rendszer megdöntésére tett kísérlet volt, akkor ellene is volt nem? Akkor miert szitokszó azt mondani, hogy ellenforradalom?

#forradalom #cocializmus #Kádár Jancsi
2013. nov. 18. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kommunizmus eszméi szerint abban az országban ahol kommunista rendszer van, folyamatos forradalom zajlik a rendszer ellenségei ellen. Éppezért, aki meg akarja szüntetni a kommunista rendszert az ellenforradalmár, hiszen az országban zajló, folytonos kommunista forradalmat akarja megszüntetni.
2013. nov. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez olyan, mint amikor horthy szobor avatásánál tüntetőket egyből leellentűntetőzték
2013. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így igaz, Lenin szerint a szocializmus permanens forradalom, és mivel a szocializmus a legfejlettebb társadalmi berendezkedés, aminek a csúcsa a kommunizmus, minden ezzel szembe helyezkedő törekvés negatív, reakciós. Így nem is értelmezhető egy szocialista társadalomban a forradalom fogalma. Ha mégis kitör egy felkelés, az csakis ellen - forradalmi lehet.
2013. nov. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De még mindig nem értem egyesek szerint miért volt forradalom mások szerint meg ellenforradalom. Nem ugyanaz?
2013. nov. 18. 11:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten '56 - ról beszélünk - ugyanis a '19 után Horthy rendszer is ellenforradalminak hívták a kommunisták - akkor a forradalom a helyes és hivatalos kifejezés. Ma hivatalos ünnep, forradalom volt és szabadságharc és pont.

Vannak persze egyesek, akik szerint "csak hőbörgött néhány szélsőséges", "a szovjetek csak rendet csináltak", és az is igaz, hogy Kádár a forradalmat követő években "kilóra megvette", ha úgy tetszik a gyomránál fogva a magyar népet.

Joguk így vélni, de azt a visszaemlékezésekből tudni lehet, hogy azokban a napokban, hetekben a társadalom igen egységes volt, konszenzus volt abban, hogy nem mehet tovább úgy mint addig. Gyári munkások, egyetemisták, értelmiségiek, jobb- és mérsékelt baloldaliak, hívők és ateisták, keresztények és zsidók mind egyetértettek abban, hogy Magyarország legyen független állam. Szűk látókörű az, vagy egyszerűen hazudik, aki ma is ellenforradalomnak nevezi.

2013. nov. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


ahogy az 1-es mondja ez csak retorika

2013. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat azt hiszem értem mostmár.
2013. nov. 18. 14:13
 8/9 anonim ***** válasza:

a különbség ott van, hogy az ellenforradalom egy haladó társadalmi rendet akar megdönteni, és visszarendezni egy elmaradottabbat.


a forradalom pedig az elmaradottat akarja megdönteni, és modernebb változásokat hozni.


Innentől törvényszerű, hogy a szocialisták a maguk rendszerét érzik haladónak, és úgy magyarázzák, hogy a polgári rend az elmaradottabb, és ezért ez ellenforradalom volt,


az ellenkező oldal pedig éppen ellenkezőleg: lásd a szodializmusban szerencsétlen buta parasztokat ültettek be a parlamentbe szavazni, akik nem akartak bitóra jutni, és meg sem szólaltak, az irányító urak meg azt csináltak a "nép nevében", amit akartak.


Azért is börtön járt, hogy valaki az '50-es években a buszon azt mondta, hogy "már a szappan sem habzik olyan jól"

ézért több évet ült, mert a "munkásdemokráciát" bírálni merte.


Hegedűs vérbírótól megkérdezte az Ausztráliából idelátogató unokája hogy Nagypapa, miért csináltad ezt? (a rendszer kiszolgálását)

válasz: kisunokám, még a szekrényünkön is állami leltárjegy volt. (meg a rózsadombi villán is)


bezzeg a 3 gyerekes munkás nagyapám csinált magának gyaluval, lehetett nyomorogni, de akkor is csak a jellemtelenek adták el a lelküket a jólétért.

2014. jan. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A forradalom a haladó mozgalmak sajátja, míg az ellenforradalom a visszarendeződésé. Horthy Miklós is ellenforradalmárnak nevezte magát tehát gondolom világos...
2021. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!