Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanárok nem akarnak egy...

A tanárok nem akarnak egy kicsit túl sokat? A diákok meg még annyit se?

Figyelt kérdés

Szerintem volt már sokkal rosszabb is a tanítási körülmények. Pár dologban egyet értek, bár engem már csak felső oktatásban érint ez a téma, de ott nem háborognak a tanárok.

Az oktatás ingyen van, de ez is olyan, mint az egészségügy. Elvárjuk, hogy legyen és működjön megfelelően. Feneketlen gödör, amibe nem lenne elég ha 20 stadion árát beleölnénk.

Amikor palatáblára írtak a gyerekek, akkor is volt tanítás. A legnagyobb probléma, hogy az igények túl nagyok és a fent tartási költségek is nőttek. Az iskola támogatását nem tartja senki szem előtt. Például anno még az adója 1%át se adta oda sok gyerek az iskolának, mert maguk a gyerekek se értékelik, hogy mekkora kiváltság a tanulás.


Problémájuk van az adminisztrálással a tanároknak, de ha nem lenne akkor még nagyobb fejetlenség lenne. Minta tanterv kell és igazodni se ártana hozzá, csak ez ne olyan legyen, amit lehetetlen betartani.

A folyamatos adminisztrálás meg annyi, hogy a tanár beírja a naplóba, h a mai órán mit vettek :O mert ha megbetegszik és vki jön helyettesíteni, akk annak legyen valami fogalma róla és ne a gyerekeket kérdezgesse, h mit vettek.

Tudom miről beszélek, van tanár rokonom. Ő maga is megmondta, h néhány tanárra ráfért ez. Ne azt adjon le amit akar, random dolgokat vagy még azt se... Nekem is volt olyan tanárom, akitől hamarabb tanultam meg a pálinka főzést mint a másodfokú egyenlet megoldó képletet.


A szegényebb országokban asztalok, székek és néha tábla nélkül is tanítanak. Itt meg már lecserélték a régi táblákat, letörölhető tintás tollal kell írni, ami 20 perc alatt kifogy és a kréta az már ritka. Emellett digitális táblák lassan az összes iskolába vannak, de nem értékelik és használják.

Másik hozzá állás a diákok kérdése, megbecsülni a tanárt az már nem divat, mert ha fegyelmezni próbál a tanár, akkor kirúgják. Meg a fent említett adó 1% is jó példa arra, hogy mennyire örülnek a diákok, h tanulhassanak. A gondoltad volna meg ossza meg az olyan cikkeket, h svéd országban 50k-t kapnak havonta (itt 10-20k és családi néven.) meg 9kor kezdődik a suli... Nekem hiába kezdődött volna 9kor a suli, mert bejárós voltam 5:30-6:00 körül keltem és választhattam, hogy 7:30ra vagy 7:50-re érjek oda a sulihoz, mert utána már csak 10-re értem volna oda.

Nem tökéletes a rendszer a KLIK túl sok felelőséget vállalt magára, de így legalább egységes és nincs az, hogy a suligépeket 'leselejtezik' és tovább adják mint pl az én sulimban.



2016. jan. 26. 14:19
1 2
 11/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Iskolát támogató alapítványnak adni és iskolának adni valamit nem ugyan az. De ezt nem fogom neked magyarázni. Majd egyszer ha ezen a területen dolgozol, megérted. De hogy nem a diákok adják, az meg még biztosabb.
2016. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

iskolai dolgokat fizetnek belőle, nálunk pl volt alapítványi ösztöndíj, meg az végi jutalomkönyveket is ebből finanszírozták


az iskolát szerkezetileg nem az alapítvány dolga fenntartani

2016. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!