Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez tényleg így lesz majd,...

Ez tényleg így lesz majd, vagy csak a tanárok akarnak ijesztgetni?

Figyelt kérdés

Most vagyok kilencedikes, és mióta itt vagyok a gimiben, a tanárok már is az érettségivel ijesztgetnek. Nem elég, hogy nagyon félek tőle, és tudom, hogy az a pár év már mindjárt el fog telni, ők még rátesznek egy lapáttal. A tanulással sosem volt bajom, általánosban 4,8 voltam, most kilencedikben 4,4. De a kémia tanárom mondta a múltkor, hogy amit most veszünk kémiából nagyon nehéz, és hogy rendesen meg kell tanulni, és hozzá kell szokni a mindennapos tanuláshoz, mert egyetemen/főiskolán ezer meg kétezer oldalas könyveket kell kívűlről fújni. Meg hogy nagyon nehéz bekerülni ilyen neves iskolákba, pedig tudom, hogyha valaki akarok lenni, akkor muszáj valahogy bejutnom oda.

Szóval, nagyon megijedtem, hogy ez tényleg ilyen borzasztó lesz majd. Ezzel szemben meg azt is hallottam, hogy a fősulis évek a legszebbek. Miért lenne az szép, ha folyton-folyvást tanulnom kell?


2014. febr. 22. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

kamu. Nekem is van diplomám...nem szakadtam meg érte, pedig én még 4,8, 4,4 se voltam.

A nyelvvizsgáért meg kicsit igen.

2014. febr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 reptoid ***** válasza:
94%

Nyugi, a legegyszerűbb az, ha csak a jelenlegi feladataidra koncentrálsz.

Készülj mindig óráról-órára kicsit, kb úgy, ahogy eddig is tetted. Hidd el, nem lesz semmi gond, sőt. Igen, egyetemen kell majd ezer oldalakat is megtanulni tantárgyanként, de arra az ezer oldalra lesz a komplett féléved. Ha minden nap csak 1-2 órát rászánsz lelkiismeretesen, akkor majd rájössz, hogy az a sok ezer oldal igazából nem is olyan vészes :D


Csinálj mindent úgy, ahogy eddig, esetleg kicsit többet tanulj, hogy jobb átlagod legyen, de nem szabad a falra mászni az idegességtől.

2014. febr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Kilencedikben mindenki parázik, aztán egyre kevesebbet tanul. Érettségin rájössz, hogy rohadtul nem nehéz. Gondolj csak bele, a neander völgyitől nem túl messze álló emberek is le tudtak érettségizni, akkor miért pont te ne tudnál? Egyetemre véleményem szerint egyáltalán nem nehéz bekerülni. Az egyetem nehézsége viszont a szaktól és az érdeklődésedtől függ. Én informatikai képzésen vagyok, nagyjából érdekel és eddig másfél év alatt úgy isten igazából csak párszor kellett tanulnom, egyáltalán nem szakadok meg, még el is játszottam a gondolattal, hogy felveszek még egy szakot. Pedig aztán egyáltalán nem vagyok olyan hű de okos.
2014. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Igen, egyetemen rohadt sokat kell tanulni, ezerszer többet, imnt középsuliba és az anyag is sokkal nehezebb (bár most nem a btk stb. szakokról beszélek, hanem a tényleg nehezekről ttik stb), de hozzá lehet szokni és úgy már nem olyan nehéz
2014. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tény, hogy egyetemen nehezebb a tananyag, sokat kell tanulni stb, de csak ijesztgetnek. Belém is már 6. óta nyomják, hogy úristen mostantól 30 éves korodig minden nap 1000 oldalt kell bemagolnod és vért izzadsz majd. LÓFASZ :D Majd te is meglátod, hogy 10-11-12-ben max egy szösszenettel fogsz többet tanulni, mint most. Persze, a tanárok azt akarják tőled, hogy minden tantárgyra 2 órát készülj naponta. Nem fogsz :D Egyéni lustaságból főként, de azért is, mert van amikor pl nincs házi, hiányzik a tanár, nem vettetek semmit, mert másnapos volt a tanár stb. Utolsó 2 év lesz húzósabb, de nem kell beszarni
2014. febr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!