Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem nevetséges,...

Csak szerintem nevetséges, hogy a kormány minden hülyeséget ráerőszakol a diákokra?

Figyelt kérdés

-Mindennapos testnevelés

-50 óra közmunka

-Erkölcstan/hittan

-Sok egyéb hülyeség...

mire jó ez?


2016. jan. 24. 19:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
semmire, viszont az oktatás színvonala eddig se volt valami kiemelkedő. Az egész oktatási rendszert reformálni kéne
2016. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
14%
A testneveléssel mi a baj? Jó lenne, ha elmagyaráznád mitől hülyeség. 50 óra közmunkáról ebben a formában, ahogy leírtad, én még nem hallottam. Erkölcstan vagy hittan, úgy tudom, opcionálisan választható, és arra mindenképpen jó, hogy ne hozzád hasonló emberek nőjenek fel. A sok egyéb hülyeség alatt a tantárgyakra gondolsz?
2016. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
24%
Valóban szembe megy a liberális minél több munka alól való kibúvás eszmének.
2016. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

A politikusok munkája az, hogy választásokat nyerjenek. Vagyis a potenciális szavazóik igényeit kielégítsék. Kik a potenciális szavazóik? Középkorúak és nyugdíjasok. Vagyis olyan szinten kell foglalkozniuk az oktatással, hogy ezek az emberek elégedettek legyenek vele.


És mit akarnak a nyugdíjasok és középkorúak? Azt, hogy a gyerek többet tudjon náluk? Azt, hogy a gyerek gyorsan megtanuljon deriválni és ismerje sok vegyület tulajdonságait, meg fel tudja mondani a Newton törvényeket? Hogy egyetemre mehessen mérnöknek? A nagy francokat. A gyerek legyen edzett, legyen tisztelettudó, lehetőleg jó keresztény, tanuljon meg korán dolgozni, mint ők a "régi szép időkben", lehetőleg az államnak, mint ők a "régi szép időkben", stb.


Hát erre jó a kormány oktatáspolitikája. Hogy a potenciális szavazóinak kedvezzen. De a politika összes többi területe is pontosan ugyanerre van. Ha azt hiszed, hogy bármilyen politikust érdekel egy olyan csoport, akik nem is szavazhatnak és amúgy is kevesen vannak, akkor nagyon tévedsz. Nekik az a dolguk, az a munkájuk, hogy szavazókat szerezzenek. Mindent azért és csakis azért tesznek, hogy szavazókat szerezzenek amiből élnek, vagy közvetlenül pénzt. Aki bármilyen más szempontból tekint a politikai életre az soha nem fog megérteni semmit.

2016. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem a tesi nem rossz ötlet. Mondjuk nem tudom, hogy hogyan zajlik, de én csak kettő órát tartanék meg rendesen, a többin meg játéknak kéne lennie. A lényeg, hogy mozogjanak és ne utálják meg az egészet.


A közmunkáról hallottam és én is kicsit baromságnak tartom.


Erkölcstan, hittan nem hülyeség szerintem.


A sok egyéb hülyeség alatt mire gondolsz? Régen voltam már középiskolás.

2016. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Heti 6 fizikaórával se mondaná fel Newton törvényeit egy arra nem vevő diák. Az oktatás ilyenkor csak annyit tehet, hogy ha majd egyszer érdekelné, akkor tudjon mihez nyúlni.
2016. jan. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

Először is nem értek egyet a kormány oktatási politikájával, DE:

1, A magyar gyerekek elhízottak, keveset mozognak ez tény. A rendszeres testnevelés és mozgás sok egyéb betegséget meg lehet előzni, mind fizikait mind mentálisat. Aki rendszeresen mozog, sportol, egészségesen él annak sokkal több spermája lesz, szexuális erőnléte is jobb lesz tehát pozitív hatást vált ki a népességcsökkenés megállítására. Mellesleg mivel egészségesebb fittebb lesz, kevesebbszer lesz beteg, ebből kifolyólag kevesebbet jár orvoshoz, ezért az államnak is kevesebbet kell költeni a TB rendszeren keresztül a lakosságra.

2, Az 50 óra közmunka szerintem is butaság.

3, Az erkölcstant támogatom, mivel a mai fiatal korosztály többségének (tisztelet a kivételnek) fogalma sincs az emberségről, jó modorról, viselkedésről, udvariasságról, szellemi-, erkölcsi tartásról stb. A hittant én is hülyeségnek tartom, senkire nem kéne a vallást ráerőltetni, de ez csak a buta Semjén mániája, nem kell komolyan venni :)

2016. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
33%

Az,amit a testnevlés órán csinálnak,egy nagy 0.

Értelmetlen semmi.


Eleve 45 perc alatt semmiféle érdemi mozgást nem lehet végrehajtani,amiből kb nettó 30 perc a valóság.


Amíg ilyen alacsony színvonalú a testnevelés,addig semmi értelme.


Én emlékszem tesi óra mi volt.


"fussatok 10 kört"

"Kidobozzatok!,a 3/4 direkt kidobatta magát)

"menjetek ki focizni",senkit nem érdekelt

"Ilyen gagyi 10 perces belemelgítés,amire még egy nyugdíjas is képes lenne.


Na,kb ennyi a tesi óra.

A tesi tanárok pedig ezért veszik fel a pénzt.

2016. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nem csak a diákokra.
2016. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek.


A sport is túl van reagálva.


A sporttal megint csak az egészségügynek spórolunk ha egészséges jövő nemzedéke de nem helyes össze- vissza ugrabugrálni.

Mert megint csak az utcára kell viszza menni: az utcai harc, az utcai ütközések az utcai viták során gyönyörűen kifejleszthető és kiépíthető minden izomzat.


Tehát spórolunk az országnak és elsősorban spórolás!


Az oktatást is túl reagálják.


Miért nem nőhetnének fel a gyerekek az utcán ugyanúgy mint én?


Én is ott tanultam meg, hogyan kell valakit rendesen a helyes útra állítani4

Semmi szükség külön tantermekre, tornatermekre, délutáni műhelyfoglalkozásokra.


Az utcán ugyanúgy megtalálható minden.


Én is az utcáról csipegettem fel amit tudok.

2016. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!