Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem engedélyez...

A kormány miért nem engedélyezi a béranyaságot, ha azt szeretné, hogy több gyerek szülessen?

Figyelt kérdés

Sok nőnek,akik szeretnének gyereket,egészségügyi okokból nem lehet.

Mások nem szeretnék átélni a terhességet.

Az ő számukra a béranyaság jó megoldás lenne.


A béranyáknak pedig fizetnének a gyerek kihordásáért,ami után a béranya adózna is.


Persze lennének korlátozások.

Pl maximalizálni a béranyaság alkalmait(mondjuk max 3szor),és életkorhoz kötni(mondjuk max 40 éves korig).


2016. jan. 24. 00:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Azért kedveském, mert a túlnépesedés már így is riasztó mértéket öltött.
2016. jan. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ne érts félre!

Én nem támogatom a népesség növelését!

Csak felvetődött bennem ez a kérdés,hogy ettől miért idegenkednek.


Gazdasági haszna is lenne,adót fizetne az adott "projekt".

2016. jan. 24. 00:35
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
A túlnépesedés nem Magyarországon probléma, hanem a civilizálatlan, véglény afrikaiaknál, indiaiaknál, akik dugáson kívül másra nem képesek. Ahhoz pedig semmi közünk, és le kéne szoknia végre az embereknek arról, hogy olyan dologért érezzenek bűntudatot, s vállaljanak felelősséget, amiért abszolút nem vagyunk hibáztathatók.
2016. jan. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Azért ez így nem teljesen igaz.

A szegény országok túlnépesedéséért a gazdag országok is okolhatóak.

Nem is érdekük,hogy fejlődjenek.


Egyébként a fejlett országokban lehet nincs túlnépesedés,de nem is afrikai életszínvonalon élnek,tehát többet fogyasztanak,így a Földet is jobban "lelakják".

Egy európai vagy amerikai ember ökológiai lábnyoma sokkal nagyobb.

2016. jan. 24. 00:50
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a béranyaságnak óriási nagy jogszabályi háttér kéne azért. Hiszen ha egy nő csupán anyagi okokból vállalná, hogy gyereket szül, de közben változik a helyzete és mégis azt mondja 9 hónap után, hogy nekem kell ez a gyerek, én hordtam ki, én éreztem az első rúgásait, nem vehetik el tőlem, vagy látni akarom, ahogy felnő... óriási kockázat.
2016. jan. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%

A kormányt valójában kicsit sem érdekli, hogy demográfiai katasztrófa felé halad az ország. Sőt azzal, hogy szétverik az országot csak rontanak ezen, elvánrdorlás pl.


Csak szavakban fontos a gyerekszületés. Propaganda, üres duma, valójában semmit sem tesznek ez ügyben.

2016. jan. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
9%

"Gazdasági haszna is lenne,adót fizetne az adott "projekt"."



Kicsit gondolkodjál már!

Gazdasági haszna? Mit termelne meg ez a munkamenet? Milyen javakat állítana elő a társadalomnak? Adózna? Azzal csak át tetted a pénzt egyik zsebedből a másikba, ha nem béranyaságra költi a paraszt hanem kenyérre akkor is adózik. Ráadásul a világra hoztál egy újabb éhes szájat, tehát a társadalomnak nem hogy hasznot hoztál volna, hanem kifejezetten kártékony tevékenységet folytattál le.

2016. jan. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

"Szerintem a béranyaságnak óriási nagy jogszabályi háttér kéne azért. Hiszen ha egy nő csupán anyagi okokból vállalná, hogy gyereket szül, de közben változik a helyzete és mégis azt mondja 9 hónap után, hogy nekem kell ez a gyerek, én hordtam ki, én éreztem az első rúgásait, nem vehetik el tőlem, vagy látni akarom, ahogy felnő... óriási kockázat."



Szerintem meg nem. Elég lenne simán pénzvisszafizetésre kötelezni. De az embereket nem kell már tovább szaporítani! Legalább azok ne szaporodjanak akik biológiailag is képtelenek rá!

2016. jan. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

Már miért akarná, hogy több gyerek szülessen? Szerinted ez mégis kit érdekel a kormányban? Azt akarják, hogy ÚGY TŰNJÖN, mintha támogatnák a gyerekvállalást, és ezért rájuk szavazzanak. Ellenben a béranyaság etikailag kérdéses, ezért kihasználhatják ellenük. Szavazókat veszthetnének vele.


Az a baj, hogy te nem egy politikus fejével gondolkodsz, ezért nem értesz semmit. Egy politikus választásokat nyer. Ez a munkájuk. A gazdaság, a társadalompolitika, stb. mind csak eszközök ehhez.

2016. jan. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A béranya nem a biológiai anyja a gyereknek.

A petesejt nem az övé.Ő "csak a sütő".


Tehát,hogy "én hordtam ki" elv elég gyenge.


Másrészt mondjuk alávetném az ilyen nőket egy pszichológiai vizsgálatnak.


A béranya nem a biológiai anya,tehát nincs joga a gyerekhez.Ha meggondolná magát,akkor sem tarthatná meg,mert nem az ő génjeimből származik a gyerek.

Senki nem ítélné neki a gyereket egy per esetén.

Ráadásul annak tudatában vállalta ezt,hogy tudta mivel jár ez.


Pont azért is írtam,hogy korlátozásokkal engedném csak.

Tehát egy nő nem hordhatna ki halomra gyerekeket.

Ez nem arra van,hogy "ebből éljen" az illető.

Viszont pl fiatal diáklánynak nagyon jól jönne pl a tandíjra a pénz,pl.


Gazdaságilag pedig az állam is jól jár,mert nem neki kell adnia pénzt a gyerek születéséhez,hanem a gyereket akaró párnak.

Jó,hát azt most magyarázzam el,hogy az adó az jót tesz az államnak?

Mondjuk szabályozva lehetne,hogy az ebből befolyt összeget csak az egészségügyre fordítják pl.


Egy gazdag házaspár elmehet külföldre is,ahol legális ez.Így viszont itthon tennék.

2016. jan. 24. 02:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!